ZMAJ kombajni

Da li je gore na kraju aucuga jednako naspanovan lanac?Hoce da bezi u stranu kad nije jednako naspanovan.

Sinisa zar ne izlazi mast na tu rupu gde je srafciger i maze srednju remenicu.Jel ta rupa na sredini?
 
ddragane previše masti se mora nakrkati u glavčinu i onda trpe i ležajevi a i remenica se ne podmazuje najsjajnije. Dok su bili stari kaiši i razglodjana glavčina i remenica to je šljakalo ali kad se sve uteglo..... Jbg samo za kaiše je čovek ostavio 200e i nije smeo rizikovati sa ovom glavčinom. I da rupa je na sredini.
 
Poceo jecam!
Vlaga 11% a iz slame voda curi, kao guma je! Od sada secka vise u jecmu nece raditi!!!!
 
Jan zato što nije više nova... Kupljena je pre par godina,radila je tako kako je radila (u kombinaciji sa glodjavom remenicom nije bilo problema) a takoreći ispravna je osim tog kanala. A znaš i sam kako je,ponekad (uvek) se pokušava nešto uštedeti-iskoristiti gde se može. Rešio sam ja taj kanal samo sam hteo da vidim dal je još nekom sinula slična ili ista ideja. Evo rešenja:

 
Može ovako
Ah da. Radapciger..... Nije mi se dalo al ipak sam izašao da ga uslikam....

ali mnogo lakše, jednostavnije, bez muke se izvlači kućište sa ovakvim radapcigerom
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Radapciger je kućna varijanta nije kupovni, pa ako kome pomogne...
 
[QUO
A evo i par slika spojničkih osovina.

Par broj jedan je skinjen nakon 2 godine (4 sezone) rada kod nas a Bog zna kad je ugradjen.
Par broj dva je otkazao nakon 1 (jedne) godine (2 sezone) rada.
Ugradjen treći par pa ćemo videti koliko će ovaj trajati.[/QUOTE]

Nemojte smanjivati gas kada praznite bunker i trajace vam spojnicka osovina motora 20 godina bez problema, provereno.
 
postoje jeftinije i duplo skuplje spojnicke osovine tako da vek trajanja zavisi od kvaliteta materija samog dela tj. kovani-skuplji i navareni duplo jeftiniji.jeftiji kosta 70 eura dok skuplji kosta 170 eura u racunicu sam ubacio i lezaj.
 
Momci, pomagajte vi koji imate zmaja 133

Isao bih ga registrirati i traze me i njegove dimenzije, duzinu, sirinu s hederom, visinu, tezinu, kubikazu i snagu motora...

Imao sam negdje knjigu u kojoj je sve ovo pisalo a sad je nema ni za lijek za naci. Za motor lako, najvise me dimenzije pate.

Dakle, ako netko zna ili ima knjigu neka ovdje napise bio bih mu jako zahvalan.
 
postoje jeftinije i duplo skuplje spojnicke osovine tako da vek trajanja zavisi od kvaliteta materija samog dela tj. kovani-skuplji i navareni duplo jeftiniji.jeftiji kosta 70 eura dok skuplji kosta 170 eura u racunicu sam ubacio i lezaj.
Kovana je najbolja,
cale je jedne godine kupio remontovanu od agroprofila iz ade,nije 5kj pokosio,crkla je spojnicka.
 
Slicno sam tako i ja prosao sa agroprofilom.Samo je moja osovina kupljena nova i ubrzo joj se razjela lezista lezajeva.Konstantovali smo da su to ljudi napravili od najobicnijeg gvozdja.U pitanju je osovina prijemnog bitera.
 
jel se moze registrovati kombajn bez papira,i porekla?

- - - - - - - - - -

ja se nadam da cu biti miran bar 10god sa spojnickom ako bog da pa videcu kako bude.
 
Abro a kako postaviš "pipke" kad kućište nakon odvrnutih matica-navrtki ostane oslonjeno na šasiju kombajna?
Bukur možda je kod vas to bio problem ali kod nas nije sigurno jer praznimo u hodu a ako slučajno praznimo u mestu gas se ne smanjuje. Nešto drugo je problem jer evo danas sam primetio da spojnička polako dobija lufta....
Što se tiče dugotrajnosti kovane ili navarene.... Ove koje smo mi kupovali nisu navarene a i nisu izgleda nikakve. Ona koju smo skinuli sa kombajna (eno je gore na slici ) ona koju je prethodni gazda ugradio ta je varena i ta je.... Ajd da kažem dobra. Duže je trajala od ovih, ako ništa drugo....
Ajd sad nek mi neko kaže ko pravi te kovane spojničke da kupim još jedan par jer čini mi se da će mi trebati. Prethodne nisu kupovane u Agroprofilu nego kod Kovač Laszla i kod Hajagoši Janoša.
Dragane Kovačev javi se... Spominjao si široku remenicu kao mogući uzročnik ali nisi napisao šta je kod nje problem?
I naravno ako još neko zna šta bi još mogao biti uzrok "kidanja" spojničke,slobodno neka napiše.
 
ja sam kupio u adi save kovacevica 22. imas da biras delove sta ti srce zeli.hajgos janos i nemaa da nema.

- - - - - - - - - -

to je ovde hmetal-ada.com
 
Ja mislim da spojničku osovinu dosta kvari varijatorski remen, kad se širi i skuplja remenica otpušta i zateže remen tad dobija i trzaje koje mi i nevidimo.
 
@sinisa,ja ti mogu poslati spojnicku od otkivka,po povoljnog ceni,a kvalitet garantovano najbolji koji trenutno moze da se nadje kod nas.
 
Sinisa ta siroka remenica ako je ostecena ili pojedena od dugogodisnje eksploatacije izlazi iz balansa , pa redom remeti i lezaj i spojnicku.
upali motor bez remenja na njoj i videces koliko je mirna pod vecim gasom, jel pod malim ce svakako vibrirati jel ti je spojnicka losa! a ako planiras da se ponovis sa novom spojnickom tu ces tek videti koliko je mirna remenica i pod malim gasom.
al sad vidim da nisi imao adekvatnu spojnisku, moja je kovana i tera 1000+kj do sad, zenska je dobila malo lufta a trn nista!
 
Nazad
Vrh