ZMAJ kombajni

Kmeni i dragankovacev hvala na pomoci ,u pitanju su bili nedovoljan broj obrtaja i nije dobro nastelovana korpa...
 
Dobrinčan od čega ti je opruga jeli bitna duzina i jeli ide opruga direkt na na plocu pa onda je sarafom dotezes, ili saraf opruga pa šaraf...
 
Ciro kako ti se sedi na zmaja kad imas clasa,meni sad zmaja da dajes dzabe ne bih ga vozio,nemam nista protiv zmajeva ali postoji razlika i to velika.

Zmaja vozi moj cale,zajedno vozimo u cilju da sto vise pokosimo... A sto se tice razlike naravno da je ima ali posluzi i jedan i drugi...

- - - - - - - - - -

To što nazivaš lopaticama je prijemni biter i kada izvučeš osovinu vani odvrneš tri šarafa koja pominješ i biter možeš svući sa osovine .Dobro se naoštri kada budeš skidao veliku remenicu za kaiš.Probaj naći strug sa velikim propustom da izbegneš skidanje velike remenice ,zbog kajle ,grijanja varenja itd....Mada skinuti osuvinu bitera a ne zameniti oba ležaja nije ni to logično.Ako je biter pomotan i loše nazubljen ,zameni ga .Nisu sada skupi.


Ma moram da skinem i veliku remenicu jer moram promeniti i taj lezaj jer nije to to da menjam jedan a drugi ne... Jer se tesko skida ta velika remenica na koju ide kajis od motora??? Ma biter je odlican nije umotan.. Ja sam napravio gresku jer je kombajn stajao skoro 10 god i ja nisam zamenio te lezajeve vec ga tako vozio i pred kraj je pocela osovina izgleda da se okrece kroz lezaj.... Kako naj lakse da skinem veliku remenicu??? Hvala unapred...
 
Zmaja vozi moj cale,zajedno vozimo u cilju da sto vise pokosimo... A sto se tice razlike naravno da je ima ali posluzi i jedan i drugi...

- - - - - - - - - -




Ma moram da skinem i veliku remenicu jer moram promeniti i taj lezaj jer nije to to da menjam jedan a drugi ne... Jer se tesko skida ta velika remenica na koju ide kajis od motora??? Ma biter je odlican nije umotan.. Ja sam napravio gresku jer je kombajn stajao skoro 10 god i ja nisam zamenio te lezajeve vec ga tako vozio i pred kraj je pocela osovina izgleda da se okrece kroz lezaj.... Kako naj lakse da skinem veliku remenicu??? Hvala unapred...

cira92 Mnogo zajebano skinuti dok sam imao zmaja133 bar tri puta sam skidao,u prvom slucaju sam na pajser izvadijo kajl,a kada izvadis kajl sve ide lako,u drugom slucaju nisam mogao izvaditi kajl na pajser jel sam prvi put otkino glavu kajla ,onda sam na kajl navarijo poprjeko nesto celicno,i opet na pajser izvadijo,treci put sam koplet sovinu sa kucistima i sa velikom remenicom kupio polovnu i ubacio, u sustini sve je u kajlu kada ga izvadis zavrsijo si posao, sretno sa skidanjem...
 
Dobrinčan od čega ti je opruga jeli bitna duzina i jeli ide opruga direkt na na plocu pa onda je sarafom dotezes, ili saraf opruga pa šaraf...

Opruga je mislim od kombajna 142,sa spojice na osovini grla. Mozes najobicnije dve polce,sa rupama, da stavis. Opruga se jednim krajem oslanja na sasiju,gde su bolcnovi varijatora, a drugim krajem gde je sraf,na variator. Nz kako bih objasnio...
 
Videcu sta mi je ciniti sa tom kajlom.. To nikad nije skidano mogu misliti kako je zapeklo... Ali imam iskustva sa tim kajlama sa Claasa...
 
Malo masivniju šipku ili pajser.Raseci za širinu kajle i okorači kajlu pa zavari ali nemoj puno variti kajlu u korenu tj blizu remenice. Zavari za kajlu.Na kraj cevi zavari komad željeza i u njega čekićem udaraj ali ravno sve niz cev. Predhodno brenerum zagrej remenicu.PAZI DA NE PREBIJEŠ KAJLU. Što reče @SEMBERAC@ sretno .
 
Drustvo danas isterao ZMaja (132) podmazao i pustio da radi... U medjuvremenu provalim da se osovina prijemnog bitera vrti kroz lezaj a da on stoji.... Ni sekunde nisam gubio ceo alat i krenuo skidati deo po deo... Sve sam skinuo sa desne strane i lezaj i vidim da se osovina dosta potrosila od vrtenja kroz lezaj.. Potrosila se skoro 1mm.. Sutra cu da rasturam sve sa leve strane da skinem bunker i sve sto smeta da pridjem osovini... Zanima me sledece kako se skidaju one lopatice sto su unutar kombajna i guraju Psenicu???? Vidim da samo sa desne strane imaju 3 srafa jer samo ona drze te lopatice??? I sta mi je ciniti sa osovinom??? Jer moze ona malo da se popuni pa da se obradi na strug ili joj nema spasa???? Hvala svima unapred...
Ciro,probaj da fiksiras sa Loctite 640.Ako nije preveliku zazor,a mislim da nije bas 1mm ima da ga jako lepo fiksira.Inace ako menjas lezaj sa one strane gde je velika remenica to ti je mnogo ozbiljan poduhvat.Ja sam to radio i to mi je najveca muka od svega na kombajnu.
 
Ljudi jel zna neko kolko ovaj motor ima KS?? Ovaj motor je od zmaja 143 hoću da mu stavim klimu al nemam pojma uopšte kolko bi on mogao imati KS?
ovwh.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Ako i ova slika pomaže
nlp2.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
druze ciro, objasnile ti kolege kako da skines kajlu, ja samo mogu da dodam da pazis da ne slomis glavu kajel, ako je slomis onda je muka...

ja sam pre par dana tako prosao na klasu i setio sam se fotografije alata ovde na forumu za te kajle , nisam uspeo da nadjem da pogledam kako to izgleda
 
Можда 105КС.
pardon.gif

u mom selu nema nijedan 143 sa takvim motorom ostali 143 u selu dime zato što imaju IMR motor od 105 ks moj ne baca ni trunku dima a uvek od kad ga imam pali iz prve ostali svi imaju probleme s njima neki ga u jesen ugreju malo da bi ga upalili a dime ko ludi a imaju 105 ks ima samo jedan u selu sa cummins motorom od 120 ks i ne dimi uopšte ovaj moj perkins pojma nemam kolko konja ima ali mi je potrebna klima inače idem u bolnicu da mi očiste pluća od prašine.Do sad je imao dovoljno KS za moje potrebe ali imam ove godine da kosim više površina pod pšenicom i suncokretom tako da mi treba klima da bih izdržao svu tu silnu toplotu čega se bojim je da ću uništiti motor ako nema dovoljno KS.Evo još jednog broja motora možda će da pomogne:
lks4.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
u mom selu nema nijedan 143 sa takvim motorom ostali 143 u selu dime zato što imaju IMR motor od 105 ks moj ne baca ni trunku dima a uvek od kad ga imam pali iz prve ostali svi imaju probleme s njima neki ga u jesen ugreju malo da bi ga upalili a dime ko ludi a imaju 105 ks ima samo jedan u selu sa cummins motorom od 120 ks i ne dimi uopšte ovaj moj perkins pojma nemam kolko konja ima ali mi je potrebna klima inače idem u bolnicu da mi očiste pluća od prašine.Do sad je imao dovoljno KS za moje potrebe ali imam ove godine da kosim više površina pod pšenicom i suncokretom tako da mi treba klima da bih izdržao svu tu silnu toplotu čega se bojim je da ću uništiti motor ako nema dovoljno KS.Evo još jednog broja motora možda će da pomogne:
lks4.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Kolega na ovom Italijanskom sajtu za vaš motor stoji da je on 99kw.. ili ti 132 KS..
http://www.motoridiesel.it/en/perkins_engines_x_cod.php?prodotto=1006-6&codice=YA80977
 
drugari potrebna mi je pomoc zaglavio mi siguronosni ventil hidraulike onaj ispod kabine i skinuo sam da ga dam majstoru na popravku,ali posto nisam bio siguran da je samo on u kvaru skinuo sam i onaj darugi ventil konstantnog protoka i dao majstoru nekom u trstenik na popravku pre 15 dana alinema ni traga ni glasa od majstora nemogu da ga pronadjem nigde.pa me interesuje jel ima neko da proda ta dva ventila i koja je cena.
 
Evo sta se desi kad grupa sa kljucevima navali na kombajn... :haha:

IMG1912.jpg

Skinuli smo bunker drukcije nije moglo..

IMG1913.jpg


IMG1909.jpg


IMG1914.jpg


IMG1908.jpg


IMG1910.jpg



Za danas dosta uradismo,skinuli osovinu i ide na popunjavanje i obradu pa sve samo obrnutim redom... :osmeh:
 
Nazad
Vrh