Zetor

Pogledaj nivo ulja da slucajno nije povecan od mesavine ulje-nafta pa izbija na tu polugu .
 
Koliko bi kostao remont pvp, dizne i nove cevke dizne za 10540? Pitao na dve mjesta, jedan rekao da to ne moze uradi a drugi cak 500eura
 
Jel zna neko nesto o mom problemu?

Poslato sa Samsung Galaxy

to je cest problem na starim zetorima(citaj izradjen) il pusta ulje ili naftu. kod mene u kraju to tako voze godinama. ako je nafta nikom nista ako je ulje onda se samo dosipa u pumpu. pa ti tako sistem zamjene ne mogu objasniti.
 
Ima unutra ona mala papucica sto se naslanja na zupcanik kao mala kocnica ona je na toj osovini.Zar nece spasti?

Sa desne strane imas semering.S lijeve strane kad skines poluge kvacila ,rucne kocnice i kocnice mjenjaca imas semering i O-ring.Trebas kasnije uzupciti kocnicu mjenjaca pravilno.To nije problem ako se imalo razumijes u mehaniku i logiku.Osovina se nemoze vaditi van dok se mjenjac ne rastavi.To u stvarnosti izgleda ovako.Lijeva strana..
dsc00595-kopija.jpg


- - - - - - - - - -

Jel zna neko nesto o mom problemu?

Poslato sa Samsung Galaxy

Koji Zetor imas kolega..
 
7045,pisao sam vec.Curi ulje na mjestu gdje u pvp ulazi osovinica za regulaciju broja obrtaja tj. "gas".Curi samo kad radi,ne mnogo,samo bali no prlja motor koji je inace suv kao barut.

Poslato sa Samsung Galaxy
 
Nasao sam jednog zetor 5011, ali ima problema sa hidraulikom. Kazu stavili novu hidraulicnu pumpu, ali secka hidraulika.
Da li neko mozda zna do cega je. I koliko kosta remont hidraulika na tom traktoru?
 
ako hidraulika secka pogledaj gumice na cjevcici koje vode od pumpe do razvodnika(poklopca) obicna 2 o ringa. ako nije to onda je razvodnik.
 
Nesto sam cuo da na zetorima ima neka takozvana crna kutija u hidraulici I da je to skupo za remont. O kakvoj se to kutiji radi?:)
 
Poslednja izmena:
Verovatno se misli na onu kocku, pisano je vec o tome na forumu, malo ko zna da je popravi i kosta. I kod mene je seckala hidraulika, majstor rekao manzetne na hid. klipu, posle zamene i dalje secka , ali znatno manje. Ne smeta mi za rad sa vecinom prikljucaka, ali za sejalicu moze da bude problem, jer kad secne mogu i zrna da padnu sa ploce.
 
Nesto sam cuo da na zetorima ima neka takozvana crna kutija u hidraulici I da je to skupo za remont. O kakvoj se to kutiji radi?:)
Razvodnik hidraulika je ta crna kutija a razloga za seckanje moze biti vise.Od manzetna i karike na klipu,gumice na dovodu ulja (cevima)od pumpe do razvodnika,moze biti i da je neki ventilic u razvodniku pukao ili se ostetio....uglavnom nemoze to da bude preterano skupo.Ako je Zetor sa ceskom kabinom povoljna je cena.
 
Zgodno ces ti to.
4tard3.jpg
Mozes to i sam uraditi .Ventile kada rastavljas ,brojis krugove odvrtanja da bi ih vratio tacno na istu poziciju .Kada kupis za zetora komplet gumica hidraulika dobijes sve.
Jos mozs zameniti i krstove unutra sto idu jedan prema drugom .Nisu skupi a mogu se na vrhu pohabati.
Problem je sto najcesce bude ostecen klipic ili telo kocke kroz koji ide klipic kao na svim razvodnicima a tu nista nemozes osi nove kocke.
 
Prodajna cena je ispod 4000.

- - - - - - - - - -



A kod koga se moze poslati ta kutija na remont?


Znam dvojicu jedan je nosio u Kisac a drugi u Cantavir i nakon toga su prezadovoljni, ne cupka a i precizan je . Skida se kompletna gornja ploca sa ramenima i poloca ispod sa hid. pumpom . Njihove ruke su 100e + ako sta ne valja . Za tacne podatke ako treba mogu da ih nabavim .
 
Hvala vam puno. Zetor je sa ceskom kabinom, gume su malo losije, trenutno cena je 3700, ali se nadam da cu ga uzeti za 3500. Javljam u utorak sta ce biti. Da li se isplati kupiti po toj ceni I ako je los hidraulik? Vlasnik kaze da treba gumice zameniti, tako majstor rekao.
 
Uzimaj nije puno,ja iskreno imam lose iskustva kad sam slao poklopac na servis,slao sam u Mikron i ne bih ga ni najvecem neprijatelju preporucio,uzeli pare a ono isto se ponasa.
 
Nazad
Vrh