Zetor

Susjed je vukao spremač od 2.9m sa Zetor 3320 (50-52KS otprilike) i satro je mjenjač, otišli zupčanici druge brze, obrijani potpuno dok je uradio par hektara. 6011 je ipak veći i jači traktor sa 4 klipa pa mislim da bi se mogao nositi sa 2.8m ako teren nije brdovit.

Radio sam sa 5211 setvospremac od 2,9 m sa duplim rotorima bez problema.
 
Radio sam sa 5211 setvospremac od 2,9 m sa duplim rotorima bez problema.
Još ću probati da moj Štore 502 upregnem sa ovim setvospremačem. Koliko sam ja probao, mada nije Zekonja, on se i u transportu na asfaltu teško sa njim bori, čim dam jači gas, hoće da se propne. A u radu, tri cilindra i 50 konja, a bez problema radi sa ovim setvakom, svaka čast za Zetora.
 
Vlada015. Dal mu nije malo mnogo 2.9m. Nezaboravite za dobar posao ide 2,5ks po 1 opruzi, sve ispod toga je mucenje traktora i spora voznja, a spremacu treba brzina da bi lepo radio.
 
Radio sam i u brdu sa njime, nije bilo nikakvih problema, ima tezinu taj traktor da se nosi sa njime, to je 50 ks.
 
Zetor 5211 je azdaja od traktora i ko ga nije vozio i radio sa njime taj nemoze da veruje sta je taj traktor sve sposoban da uradi ima ga jedan moj komsija i ima 7245 verujte mi taj malisa bolje vuce dvoredni berac zmaj 222 i brze od ovog duplaka traktor za respekt!
 
Normalno da će vući berač brže i bolje od duplaka koji je ladno 2 puta manje okretan od njega i teži jednu tonu. Ja nisam rekao da 5211 ne može da vuče taj spremač ali ako je teren brdovit a zemlja teška to je mučenje traktora. Ja sam radio sa spremačem od 2.8m i traktorom duplakom od 65KS (Hurliman H-360) a posle sa Zetor 7045 i na jako brdovitom terenu to nije nikakav posao. Džabe snaga traktora kad ti uzbrdo ne možeš da ideš brzo, nizbrdo ako ideš brzo u prvom prolazu ili ćeš se prevrnuti ili ispasti iz kabine a zemljište je takvo da spremač bukvalno ne radi ništa ako ne ideš baš, baš brzo. Za lakša zemljišta i ravnicu ne znam i neću komentarisati.

5211 i njegov naslednik, 3320 su jako sposobni traktori u svim poslovima, kod mene ima dosta i jednih i drugih. Najveća mana u mom kraju im je vrlo lagan prednji kraj pa su skloni propinjanju. Ja lično ne bih kačao tako veliki spremač za njih, rade to ljudi ali nije to to. Bolje 2.5m, em je lakši pa ne propinje, em je uži pa je lakše traktoru i možeš da ideš brže. Tih pola metra zahvata malo znače na učinku (možda ostaneš u polju pola sata duže) a traktor se ne izlaže preopterećenju koje povećava potrošnju i habva sve dijelove. Imajte na umu da je to ipak traktor sa samo 3 klipa, 2.7 litara zapremine i 51KS a da je težak čak 2800kg. Zbog te velike mase u stvari i može tako dobro da potegne i radi) no njemu treba dobar dio te snage samog sebe da nosi.
 
Ja sam probao sa 2,9m i 5011 ali neide najbolje radi sa\ 2,4m setvospremacem.Sve vece od toga moras da ides drugom a to nije posao.
 
koliko sam ja u toku 5211 je 45 konjskih snaga.(nisam siguran 100%) a sto se tice pomenutog modela mogu samo reci da je preslab traktor. u brdo ne smije da gleda i skloni su kuvanju. ovo nisu price ovo sam se licno uvjerio.

PS: sad sam provjerio i taj traktor je 32kW ili 43.52KS! tako da o 51 konjskoj snazi i slicnim nagadjanjima zaboravite.
 
Ja sam se toliko zagrejao za 7711, da to nije normalno. Ali su skupi.da bog sacuva. Cene se po 11-12 hiljada.
 
koliko sam ja u toku 5211 je 45 konjskih snaga.(nisam siguran 100%) a sto se tice pomenutog modela mogu samo reci da je preslab traktor. u brdo ne smije da gleda i skloni su kuvanju. ovo nisu price ovo sam se licno uvjerio.

PS: sad sam provjerio i taj traktor je 32kW ili 43.52KS! tako da o 51 konjskoj snazi i slicnim nagadjanjima zaboravite.

Zavisno od godišta postoje modeli sa 45KS i 51KS. Snagu od 51KS imaju samo noviji modeli, mogu se prepoznati po zakošenoj haubi koliko sam upoznat (ako je fabrički njegova naravno).

- - - - - - - - - -

Ja sam se toliko zagrejao za 7711, da to nije normalno. Ali su skupi.da bog sacuva. Cene se po 11-12 hiljada.

Pogledaj tek ovu aždaju, da imam novca uzeo bih ga ove sekunde i prebacio mu kabinu i cijelu prednju vuču sa mog traktora (7045) sa sve felgama i novim gumama koje imam a potom prodao 7011 koji bi mi ostao viška :)

http://www.olx.ba/artikal/19017616/traktor-zetor-7320-turbo/
 
Izvoli pa se licno uveri, napominjem da je traktor bio 1990. godiste. http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor5211.htm

ja znam sta sam cito u saobracajnoj kod kolege a ti vjeruj internetu koji je sacinjen 70% na prevari. malo off ali ako nisi znao da wikipediju pise ko hoce i kako hoce. a svi letimo kao da provjerimo. primjer dajem. a ti kako hoces, zakivaj u nebo model koji je samo fantastican po kabini i potrosnji. a svi zetori preko 3 klipa trose drasticno vise od ostalih marki traktora. kod mene u selu ima zetora koji su kupljeni novi i kod jednog vlasnika i dan danas. takvih je poveci broj i svi priznaju da trose vise. PRAKSA je PRAKSA. a to sto si ti vidio na konedata, tractordata i slicnim nema veze sa vezom. samo zadji pa usporedi na tih nekoliko stranica o traktorima i vidjeces da ni na jednoj podatak nije isti sem onih ociglednih, kao dal je duplak i nosi li kabinu i slicno. a vjerujes da se nalazilo i fulanja u dimenzijama guma na takvim sajtovima a kamoli sta dalje. tako daaaa :ppozdrav:
 
Imam originalne kataloge (skenirane) sa podacima koje je izdao Zetor i u njima gledam podatke. Stariji modeli imaju 45KS a noviji 52ks. Valjda kompanija Zetor zna šta piše u literaturi koju izdaje.
 
Nazad
Vrh