Zetor

Nemam slike. Samo sam ga video, nije na oglasima. Najverovatnije cu otici iduce nedelje.
Da li ima dvosmernu hidrauliku?
 
Ne. Mislio sam da ima dva izvoda za hidrauliku pozadi. Npr, da rasklapa spartac na hidrauliku ili hidro markere na sejalici...
 
Ima dva izvoda svaki ursus zetor te konjaze koji rade nezavisno od glavnog hidraulika . Tj na glavnoj ima prioritetan ventil i ako zadas u isto vreme dizanje poluga i kip na bilo kom izvodu prvo digne poluge i odmah zatim krece kip / hidraulican izvod da radi . Ako hidraulik miruje onda rade oba odmah mnogo srecnije resenje od poznatog IMT hidraulika , i ne moraju se dici poluge prilikom koristenja bilo kog izvoda / kipovanja .
 
Razvodnik hidraulika je ta crna kutija a razloga za seckanje moze biti vise.Od manzetna i karike na klipu,gumice na dovodu ulja (cevima)od pumpe do razvodnika,moze biti i da je neki ventilic u razvodniku pukao ili se ostetio....uglavnom nemoze to da bude preterano skupo.Ako je Zetor sa ceskom kabinom povoljna je cena.


Nije velik problem remontovati kocku(razvodnik hidraulika) .Mora se komplet rastaviti.Dobro isprati benzinom ili razređivacem.Dobro ispuhati zrakom.Bitno je pri montazi nauljiti dijelove tako da O-rinzi nebi zacvikali.Ja imam bas mnogo iskustva u poslu i samo jednom sam mjenjao komplet kocku zbog mehanickog ostecenja.Inace ona kosta oko 300-400eura.

i01171.jpg

i02410.jpg
 
Meni majstor vec dva puta od kad ima Zetora 5011 je promenio gumice na tom razvodniku i ujedno mandjetne i kariku na klipu. Nakon toga funkcionise hidraulika odlicno!
Zanima me dali postoji u prodaji delove posebno od ovog razvodnika (kutije)? Konkretno ovaj ventil ili sta li je sa gornje slike u levom donjem uglu? Malo je bio ostecen zadnji put kad smo ga otvarali ali nesto secam se da mi je majstor rekao da i ne vredi kupiti drugi cak i ako postoji jer ovaj stari je napravio po svom obliku mesto u tom razvodniku i neki novi ne bi legao kako treba i bilo bi neuspesno, cak i gore!
 
Ljudi spremite se, krece masiranje.:)
Koj plug preporucujute za Zetora 6011, da li moze ici u kombinaciji sa dvobraznim obrtacem, stelujuci zahvat. da li moze da vuce spremac od 2,8m, dupli valjci. Kojim brzinom sejati sa pneumatskom I takvim traktorom?
 
Plug moze i 757, spremac moze taj od 2,8 sa duplim valjcima, za setvu mislim da je drugar radio 3 brzom.To je sto znam od drugara, on ga ima.
 
Ne znam kakva je zemlja pa bi 757 (2x14") mogao biti preveliki. Ja vučem Eberhardt Paladin koji je originalno imao 2x12" a sad je proširen na 2x14" pa traktor ima posla sa njim (Zetor 7045, dakle duplak), doduše kod mene je brdovit teren i krvnički teška zemlja...
 
I ja mislim da mu je 757 veliki zalogaj,moze ali ga moras stalno prziti pun gas a ici brzinom ili dve sporije.Bolje 756 i druga i moze i treca i masina samo peva....
 
Nema potrebe za 757 I ovako sam prodao. Nece on kod mene nesto mnogo orati, pa moze I sa dva puta 30. Kada upadne otac u ispomoc. A za spremac pitam zato sto mi je taj ostao, a reko da ga ne prodam, ne vredi nesto posobno. Neka ostane ako treba nemas u ispomoc.
 
Susjed je vukao spremač od 2.9m sa Zetor 3320 (50-52KS otprilike) i satro je mjenjač, otišli zupčanici druge brze, obrijani potpuno dok je uradio par hektara. 6011 je ipak veći i jači traktor sa 4 klipa pa mislim da bi se mogao nositi sa 2.8m ako teren nije brdovit.
 
Gde mogu kupiti delove za Zetora? Treba mi sajla za obrtomer i filteri goriva....
 
Poslednja izmena:
Ili nazovi i naruci u TR"Pal" kod Mileta Skakavca 060/331-94-94 nema sta nema nije skup i ima kvalitetne delove!
 
Ja sam danas remontovo prednji desni planetar. Veliki lezaj 40e. veliki semering 12e. dva mala 10e, i guma zastitna 2e.
Ostalo je u redu. Otisao unutrasnji lezaj i valjci odu u stranu i zakoci. Gornji konusni lezaj u cauri suv ko barut ,zablokiru i istrulio.
Taj inzenjer sto ga je napravion je za streljacki vod .Nema mazalice . Nevolim da kudim ali ovo je bar bilo jednostavno probusiti i postaviti mazalicu . Nevidim ni jedan razlog zasto to ije uradio
 
Nazad
Vrh