Zašto se bavite poljoprivredom ?

kloki je napisao(la):
ja sam tek sa 22 prvi put otišao na njivu
A ja sa 27 kod kuće ni bašticu , ženini se bave poljoprivredom pa ja po malo pa se zarazio pa preraslo u jedan veliki skup hobby :haha:
 
Od malih nogu sam ucio sve da popravljam i da budem mastan i o ulja mislim kada se radi oko traktora a sada sam zarazen sa poljoprivredom sto se tice skole idem za rashladne uredjaje u putnickim vozilima i iskljucivo samo za Klime .. A uglavnom nikada nisam u skoli stalno nesto ima da se radi u polju :D :D :osmeh: :osmeh: pa kad imam malo vremena za skolu tj preko zime i kada pada kisa onda se malo prosetam do skole ... :cao: :cao: :cool: :cool:
 
Zašto? Pa otprilike dnevno mi dođe sto puta da batalim sve...ali mi zato 101 put dođe da nastavim da radim...eto zbog tog jednog puta... :D
 
Bavim se poljoprivredom i zivim samo od poljoprivrede,sto i nije bas cest slucaj :nono:, zavrsio sam poljoprivrednu skolu.Moja familija se bavi poljoprivredom od 1789od kad su nastanjeni u Sremu.
 
Menjam misljenje, ne bavim se poljoprivredom zato sto volem neg zato sto sam konjina nad konjinama koja dozvoljava da ga svi jasu. U zadnjih 5 godina, jedan dan nisam imao slobodan, rmbacimo cale i ja ko nezdravi, i fakultet mi prekurcio... Danas mi jos jedna budala zacinila dan, ufatila me i neka depresija... ::lose:: ::lose::
 
Zato sto sam patriota, a kako nam je drzava u krizi, najvise se krade poljoprivrednicima, pa da pomognem gradsku sirotinju i kancelarijske pacove :zli:
 
zato sto : zavrsio zanat da ne motikam, zaposlio se u preduzece, tata bio mladi pa on radio, sve bilo ok, zatim dolaze lude godine, pocelo bombardovanje, preduzece otislo u stecaj, ja kuci, tata ostario nemose da radi, posla puno, love slabo i jos 100 razloga da sve ne nabrajam, pa nekako se zivi malo poljoprivreda malo mehanika malo zena da ::novac::od njene plate i tako zivi se.
 
Кад узмеш семенку у руку па знаш шта ћеш са њом ,па је посејеш,па никне биљка па расте а ти око ње
па је пазиш па кад роди и кад то што што роди убереш.........
А још ако биљке добро напредују а комшије погледују испод ока па малко и завиде ,а?
 
moji su jos 1750 placali cibutski porez na sitnu stoku turcima a ja harac ovim izjelicama zamisli koliko je to love ::lose::
 
zanimljiva tema :D da se bavim poljoprivredom 100 % to ne mogu da kazem posto sam jos uvek student ali nadam se ne jos dugo :osmeh: .E sad koji me je djavo tero da zavrsim srednju poljoprivrednu i da upisem poljoprivredni fakultet ne znam,verovatno zbog toga sto se kuci bavimo poljoprivredom otkad znamo za sebe :ppozdrav: kolko se isplati nastaviti baviti se sa konkretno zemljoradnjom i stocarstvom ne znam ali ja kad zavrsim faks ne vidim da imam nekih drugih opcija,kombinati raspadnuti kupili ih miskovic i kompanija,ono malo jada od firmi (gledano u subotici) vec je popunjenosa onima koji su imali veze tako da ne preostaje nista drugo nego traktor u brazdu i cepaj :ppozdrav:
 
Igrom slucaja.Naime 2005. mladji klinac mi dobije napad gusenja sa 5 meseci starosti.Strasno.Izimimo zimu u gradu,na prolece oglas,uzmemo imanje u zakup i predjemo u selo.Mesto je ekstra,na tom mestu se stvara tzv.ruza vetrova,vazduh svez i cist,i klinac se odmah oporavi.Nije mi padalo napamet da se vracam u grad,tako da pored svoje dve kuce zivim kao podstanar :haha:.Onda smo poceli,vise iz zezanja,da drzimo svinje,ovce,zeceve,koze,pilad,curke,itd,itd.Zbog obaveza prema poslu odlucili smo se da nastavimo sa svinjarstvom,a ostalo sveli samo za svoje potrebe.
 
Od jedne plate ne može da se živi.Prvo sam morao,posle sam hteo,sad sam navikao ali da većih budala od nas nema teško da to neko može da porekne
 
Mozda smesno zvuci ali tako jeste: zato sto VOLEM! :D
Koliko sam upoznat, svi moji predaci su bili poljoprivrednici e sada neko sto je morao a neko sto je hteo. Igrom slucaja je moj otac bio primoran da bude paor (i garantujem da mu se to oduvek svidjalo iako nece da prizna) a ja sam tu zato sto hocu. Isprva je to bila samo voznja u traktoru (posto nam je 577 bio jedini traktor, od moje guzice je i olizana farba na desnom blatobranu jer je to bilo moje mesto za sedenje), pa voznja traktora uz odredjenu pomoc oca i na kraju po prirodnom toku dogadjaja samostalno obavljanje operacija masinama koje sam dosta rano poceo da obavljam. Zavoleh ja to gvozdje i poljoprivredu, j.b.s ga.... Kao sto sam u predstavljanju napisao, zavrsio sam Jovinu gimnaziju u Novom Sadu i zapoceo masinski fakultet isto u Novom Sadu koji sam morao da stopiram da bih postao profi paor jer mi su mi roditelji (iako) poljoprivredni penzioneri i nemaju prava na podsticaje.
Kompletna familija me konstantno podstice da zavrsim skolu ali to ce morati malo da priceka bar jos koju godinu dok ne uradim sve sto sam naumio.
Neko rece da nema vremena za odmor od poljoprivrede-ko zeli odmor, lako sebi napravi isti! I ja volim da odem u grad na kafu i ''vatanje zjala', bancenje po kaficima i vijanje 'gradskih cura vrelih', gluvarenje, divan sa drugarima i 'drugaricama' ::namigivanje:: i praktikujem da koristim taj 'izduvni ventil' koji cesto dobro dodje..
Toliko od mene, ne zamerite mi sto sam oduzio malo. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh