Zašto se bavite poljoprivredom ?

Uvek imamo druga mišljenja po ovom pitanju ....... Po meni isplati se ......... Svi kukaju i posle opet poseju i ........ Ne znam..... ali po ovom pitanju nemogu da diskutujem jer ima koji kažu da se ne isplati a ja kažem da se isplati ..... :ppozdrav:
 
Ja se bavim poljoprivredom jer su i moji roditelji i njihovi roditelji se bavili,i ja sam uz moje roditelje zavolo poljoprivredu deda me je stalno vuko na njivu od kad znam za sebe, i uz njega sam ZAVOLEO to i mislim da ima zarade kad se sve radi sto se kaze -kako treba-.......... :D :cao: :cao:
 
WAU!!STVARNO DOBRA TEMA A,JOS BOLJI KOMENTARI!! :bravo: :D :bravo: :haha: :haha:
I ja se pridruzujem onima kojima je i cukun deda radi poljoprivredu i tako islo sa kolena na koleno :haha:
Jos od malih nogu sam isao na njivu i pomagao mojima,a nikad necu zaboraviti vece kada je moj deda kupio i doterao Rakovicu 60 i provozao me(do tad smo imali mali 539)!!Iako je bio decembar ili,januar,cini mi se,meni u njegovim krilima na traktoru bez kabine voznja prva nocu po polju je pala kao voznja formule :haha: :haha: Od tog trenutka sam i zvanicno zavoleo traktore a i poljoprivredu!
A,i dubimo iskreni sam taj osecaj sedenja na traktoru i obradjivati toliko prostranstvo ispred sebe je EXTRA!!! :D :D
A,i ako rano ujutru odete na njivu(pod gasom)jedino mozete da vrdnete malo kod komsije u njivu,a ne da imate udes ako ste vozac,ili dodate jednu,dve nule ako ste racunovaodja :haha: :haha: :haha:
 
moj deda jeste se bavio poljoprovredom ali ja nisam hteo tim putem zavrsio srednju skolu mehanicar tehnicar za odrzavanje alatnih masina posle skole malo konabarisao zatim vojska opet malo komobar zatim zenidba onda otvaranje video kluba posle gosa montaza(monter u kostolcu) e onda smo malo bili do francuske nekih 6 godina wati se vratili puni entuzijazma da mogu promeniti svet krenuo da radim unutrasnu dekoraciju i posle nekih 2 godine shvatim da je MLOGO lakse raditi sa stokom nego sa pojedinim ljudima i u tom poslu sam vec 5 godina i konacno sam nasao posao koji volim a ima i zarade :D
 
Volim poljoprivredu, lepo se osecam na selu, i mislim da ce doci takva vremena da ce opet sve poticati od sela, neces moci sve da kupis.....
 
Odluku o tome da se bavimo poljoprivredom i stocarstvom doneli smo pre godinu dana.Moj muz je vec radio nesto zemlje,tako da smo se prosle godine samo malo prosirili i kupili novi IMT 577P sa prednjim utovarivacem.A zasto?Pa ili to ili da za isto ili cak manje para radim kod privatnika puno vise i trpim razne gluposti.Ne dozvoljavam da bilo ko sem moga muza i mene vodi racuna o tome koliko dece planiramo.
 
... zato sto me "izlazak" iz grada :udri: relaksira a priroda opusta :cool:....licna satisfakcija :ppozdrav:
 
:cool:...zato što se osećam slobodnim i sitim i mogu da razmišljam o čemu mi volja....:cool:
 
zašto se bavim poljoprivredom,zato jer volim,svoj sam na svome i sam si krojim sudbinu.Zato što ne miriše ništa ljepše od odrezane brazde,pokošene trave i friško ovršenog žita.Koliko me god puta iznervira duplo više puta me razveseli.Više volim na selu jedan dan nego sedam na moru.
 
Poslednja izmena:
Zasto se bavim poljoprivredom?Pa,najpre,kada sam trebao zavrsiti neke vise skole,jurcao sam za loptom i imao svoj san.Onda mi surova realnost u vidu tezih povreda razbila san kao staklenu casu u paramparcad.Cale imao svoj mali privatni biznis u koji sam morao i ja uci kao mlad,ali se nije najbolje snasao u nenormalnim vremenima devedesetih i moralo se to napustiti.Otisao kod privatnika,inace svog familijara,i sluzio za sicu kao iz pripovetki Maksima Gorkog,pa sam puko jednog trenutka i lepo se razisli.Imao sam clansku kartu od jednih u nizu lopova sa nase politicke scene ali nikada nisam bio dobar partijski vojnik,nisam obijao pragove u vreme predizbornih kampanja,nisam se uvlacio u njihove smrdljive guzice,nisam lepio plakate i vrsio agitaciju medju familijom,a nisam ih ni glasao,valjda...Te tako nisam uspeo sebe ubaciti u kakvo drzavno preduzece,lokalnu samoupravu i smestiti **greška na nekakvu stolicu gde cu blejati kao ovca i biti partijski poslusnik,a zauzvrat parazitirati na venama ovog iscrpljenog i mucenog naroda.I onda ne preostaje nista drugo no da aktiviram celog sebe na zemljoradnju,koju smo,inace,radili sve vreme bez prestanka,samo sada dosta ozbiljnije.Priznacete,manje-vise univerzalna prica prosecnog srpskog seljaka u vremenu tranzicije i vladavini lopova.
 
Ne znam kako mi ova tema promakla do sad... Za oko su mi zapela dva komentara: Mirmagov: "Nemam pametnija posla" i ovaj malo iznad mene Jasenican sto je napisao: "ne znam da igram fudbal."

U vecini komentara i sam sebe pronalazim.

Zavrsio sam srednju elektrotehnicku skolu (iako sam htio poljoprivrednu, nisu mi dali) te poslije elektrotehnike upisujem i zavrsavam visu poljoprivrednu skolu.

Od malih nogu visim na traktoru i s 10 godina samostalno od pocetka do kraja sam orem prvu njivu od 2 jutra. Ponosnijeg nije bilo od mene. Preko ljeta me stari ostavljao na selu kod djedova i baki da ugaram strnjake, i tako da "mlatimudam" po selu, sta cu u gradu, nit imam drustva nis ista. Majka i dan nadas govori da sam imao naj skuplju igracku do sve djece; IMT 539. Ganjao sam ga po sumama i njivama, zivo me nije bilo briga i malo po malo uz oca zavolim rad na zemlji i eto danas sam tu gdje jesam...
 
@Bobo i kod mene je slično :)
Ja sam isto kao klinac trco uvijek za traktorom u žetvi bi se po cijeli dan sa stricem vozo na zmaju, nekad bi mi i dali da poteram traktor, deda me ucio orat, prvi put sam to oro i sam pooro 3kj stoječki kada sjednem nista ne vidim i stojo sam stalno, također sam htio poljoprivrednu srednju školu alii moji me nisu pustili zavrsio sam elektrotehničku, i osto sam na zemlji upisao bih i fakultet da sam u srednju iso za ono sto me zanima tamo bi postigo i uspjeh a ovako ovo nisam volio pa sam i jedva završio, fakultet mi je otpo i osto sam patit se s ovim sto imam, ne mogu sjedit ili dat nekom u arendu to sto imam vecć sam šuti i radi tako je kako je !
 
Nazad
Vrh