Zašto se bavite poljoprivredom ?

moja familija se isto od uvek bavila familijom, mada sam ja ko mali uzivao da vozim traktor znate ono kad ste mali pa sednete kod tate u krilo i drzite volan i vozite lepo sila ,posle kad si malo odrastio dobijes sam da vozis ma milina, i tako ti ja to zavoleh i eto ostadoh do kraja na zemlji. Mada sam imao sanse da budem gospodin covek posto mi je prva zena bila dipl. ing. informatike i (jeste da nismo u dobrim odnosima) ali pametna,napredna sad je u Italiji radi i uziva a ti Dragane radi zemlju. Mada se nekajem to je moj zivot, znam da ce neko od vas reci da sam budala ali j....a
 
ja sam se sam zajebao. Ajd' vi po Vojvodini i ravnicama i tako tako ali ovde... :udri: Prvo da se pridruzim drustvu elektrotehnicara (visa Elektro u Nisu) ali to mi bilo malo pa diplomirao i magistrirao na menadzmentu i informatici. Pa gde je tu zajeb... Struka je jedino primenljiva u velikim sistemima (citaj preduzecima) gde su potrebne dobre i jake reference koje opet mozes prikupiti u velikim sistemima :sta:. kvaka 22 :udri: U zemlji Srbiji to jedino moze laktanjem, podmetanjem nogu, vezama i slicnim sofisticiranim metodama od kojih sam ja operisan.
Tako ostadoh u svojim brdima u duploj smeni (malo posla, vise poljoprivrede) i kako vreme ide moram se neceg odreci. Ne kukam i ne zalim se, sam sam birao samo ponekad neki bljantav osecaj me prozme pri pomisli gde sam mogo biti.. :cao:
 
I ja sam elektrotehnicar racunara (mladji kiraj). Svi me nagovarali da idem na fakultet, ali ja odlucio da ostanem sa tatom na imanju
 
moja priča je ta da sam radeći sa smrznutim voćem živeo u raznim krajevima srbije i kada sam u struci došao do vrha gazda proda firmu a novi vlasnici dovedu svoje ljude a meni šut karta. nakon toga sam nastavio da radim po drugim firmama ali napravio famu ovaca i nešto voća (jagode , jabuke , kupine ) tako da hvala bogu sad zavisim samo od svog rada pa videćemo dokle će mo stići
 
Mlađi Kiraj, pa mi smo kolege i po elektrotehničarstvu računara i po zemljostruganju. :haha:
 
Onda sam ja skolovaniji od tebe Branko?! Ja sam zavrsio prekvalifikaciju u Potisju za CNC strugara pa sam na to nakalemio zemljostrugarstvo! :haha: :haha: :haha:
 
Aaaaaaaaaa, bato.
Imam ja još jednog konja za trku - nedovršenu višu elektrotehničku školu. :haha:
 
1999 po povratku sa Kosova mi puko film pa rekoh sebi da mi je lepše i bolje na selu nego u gradu.Sada manje para,dan vazda kratak,briga i za izvoz ali se ne kajem :ppozdrav:
 
Upišeš G kodove i sediš u kraj njive a mašina radi li radi . I na kraju kad završi upali se narandžasta rotacija ... i ideš kući ! :haha: :haha:
 
E to to!! Samo ako zaboravis da stavis tacku iza broja... ode traktor u kanal! :haha: :haha:
 
da li ste zaista poljoprivrednici ili ste si samo takvu titulu dali a tata i mama su glavni nosioci tereta, a vi se samo onako udruzili uz njih i bogu kradete dane ali eto ponekad izadjete na njivu pa kazete tati i mami kako ste se naradili:) ajde deco recite nam istinu da li radite ili uzivate zato sto su tata i mama "glavni" poljoprivrednici.
neka vam je sretno i nemoj slucajno da se mnogo zamarate teskim radom jer ta generacija koja je nekada osjetila "nalivpero" zna da zabusava:)

Pozdravljam vas svih.
 
E djedo, pa moji roditelji su radili u Lifamu i bili su po današnjim merilima hobi poljoprivrednici.
Ja sam sad kao "profesionalni poljoprivrednik".
 
eh drago mi je to cuti, neka neka samo napred, nije lijepo da se uvjek racuna na roditelje treba se i sami malo da zaoremo i uskopamo.


**** neka vam je sa srecom i da vam zito rodi,
pozdrav
 
Nazad
Vrh