Zašto se bavite poljoprivredom ?

ni meni nije nitko kriv osim ja sam, moji nisu radili nikakvu zemlju osim malo bašte
malo luka , krompira.mrkve i nešto paprike za zimnicu i to je to.
a ja imam dobar posao al mi neda vrag mira-kad ::novac:: nikad dovoljno
ALI LJUDI JA V O L I M BIT NA NJIVAMA I PECANJU
 
Pronašao sam ovu temu i reko da malo osvežimo . Ja volim da se bavim poljoprivredom :D .
 
Lepa tema . Ja se bavim ratarstvom zato sto je izgrednja stala, po struci sam Izvodjac radova vodovodnih i termo instalacija. Od necega mora da se zivi :zli: :zli: :zli:
 
staridjedo je napisao(la):
da li ste zaista poljoprivrednici ili ste si samo takvu titulu dali a tata i mama su glavni nosioci tereta, a vi se samo onako udruzili uz njih i bogu kradete dane ali eto ponekad izadjete na njivu pa kazete tati i mami kako ste se naradili:) ajde deco recite nam istinu da li radite ili uzivate zato sto su tata i mama "glavni" poljoprivrednici.
neka vam je sretno i nemoj slucajno da se mnogo zamarate teskim radom jer ta generacija koja je nekada osjetila "nalivpero" zna da zabusava

Pozdravljam vas svih.

Ja jos uvek radim uz moje ali nepronalazim se u ovome... :cao:

Sad da se vratim na temu: za moje opredeljenje je kriv tata i ujak. sa tri godine sam drzao volan na imt 533 ili 539, u HR, dok su oni seno tovarili.
sledeci kontakt sa poljoprivredom je bio posle bombardovanja, tu sam uz tatu malo gledao i isao sa njim na njive...
tad smo radili oko 15-ak kj, a tata mi je povremeno odlazio u inostranstvo na rad.
pre 7-8 godina je poceo da kupuje zemlju polako i to se sirilo, pa je prestao da ide igde, sad samo ovo radimo, i svi smo se ovoga prihvatili, i volim ovo!!!

uzivam u tome, i nadam se da ce nas isplativost ovog posla zadrzati da nastavimo da radimo... :cao:

i ja sam elektrotehnicar automatike, samo srednja zavrsena :haha: :haha: :haha:
 
ma samo napred,nepustaj taj 1025,samo gas i neokreci se sine(mislim negledaj na isplativost i cenu proizvoda,samo rad i napred) ::traktor1:: :cao:
 
kako mi je ova tema promakla? daleke 88-89 zavrsio sss tehn. za nuklearnu fiziku. probao malo zivot u bgd-u/nedostaju mi zurke u LOLI/. otiso u JNA i vratio se, a onda je poceo rat... inace sam potomak duge linije srpskih seljaka i kad bolje razmislim i pored svih drugih poslova i "kombinacija" koje sam radio nikad se ustvari nisam prestao baviti zemljom i stokom.
 
Moji se nisu bavili poljoprivredom,ali ja sam je pored ujaka zavoleo_Otac je bio pekar,deda mesar.Imali su 5 kj zemje koju je deda više radio ali nije imao mehanizaciju.Kad sam bio treći razred gimnazije (1977)hteo sam da se ispišem i prebacim u poljoprivrednu školu.Nekako su me ubedili da završim gimnaziju pa sam posle upisao poljoprivredni fakultet u Zemunu.Posle prve godine sam prešao na poljloprivredni fakultet u Novi sad.Tu sam mogao da posle druge godine i još 2 ispita dobijem diplomu Ing.poljoprivrede ratarsko povrtarski smer.Posle vojske sam se zaposlio u jednu zadrugu i tamo proveo 10 godina .Od 1997 sam čist poljoprivrednik.
 
ja sam gradsko dete jos uvek idem u srednju skolu(tehnicar za zastitu zivotne sredine)...posle toga planiram da upisem fakultet( i naravno da ga zavrsim)...poljoprivredu volim od kada znam za sebe...uvek sam isao kod dede na selo (i danas idem)...tako da se jos uvek zvanicno ne bavim poljoprivredom...ali posle ko zna... :ppozdrav:
 
kad odrasteš na selu a pritom i zavoliš njivu mžeš da radiš gde god hočeš al ti srce u ataru pa tako i ja jeste da radim i Beogradu al mi njiva dođe ko melem na ranu.
 
Jos jedan zicar. Ing . elektronike i telekomunikacija.

Bolje poljoprivreda nego 10-12 sati dnevno za kompjuterom!
 
Kad sam bio mali ziveo sam kod babe i dede na selu razume se samo za skolske raspuste. Pa ajd pmogni dedi ovo pomogni babi ono aoni svu poljoprivredu radili asovom i motikom ausluge traktorom placali. I jos tada mi je usla zemlja pod nokte i nikako da se urazumim. A ziveo sam ljudi moji na visokoj nozi mislim na petom spratu, nosio pocepane farmerice visio po diskotekama i kaficima i zezao drugove sa sela. A sad sam ozenjen zivim sa zenom i dva sina na selu i verovali ili ne zivim od zemlje ili ti poljoprivrede. Muzem sam pici i vazim za uzornog poljoprivrednika. Jbg neznam koj mi je.................
 
Svi moji od kad su dosli u Vojvodinu 1808 iz Rumunije bavili se poljorivredom pa sam tako i ja sledio tradiciju, 1998 zavrsijo srednju ekonomsku i upisao uciteljski fakultet od 2004 kad sam upisao apsolvenski nisam ni otisao vise na ispite ali se nisam ni ispisao, moji su do tada radili 34 jutara pa sam ja poceo malo ozbiljnije da se bavim poljoprivredom tako da sad imamo 50 jutara svoje zemlje + arenda + usluge, sve u svemu volim to sto radim a kad volis nikad nije tesko... :D
 
tesko da se mi kuci u poslednje vreme mozemo i nazvati poljoprivrednicima, ali ipak sam usko povezan sa poljoprivredom jer sam zavrsio polj. fakultet i radim u institutu, a i zivim na selu a dosta vremena provodim na salasu, mada jako malo u traktoru.
mnogo vremena kao mali sam proveo sa dedom i babom, pa tako i na njivi. uvek cu se secati traktora cija vrata su mi zaklopila palac i ostavila veciti oziljak, štore. imam oziljak i na butini od rakovice 65 dugacak 10 cm, zatim jedan na ledjima od provlacenja ispod elevatora. medjutim niko me nije terao da vozim traktor, da se bavim poljoprivredom, cak sta vise odvracali su me, ali nazalost neuspesno.
posto su mi roditelji radili na institutu za rat. i pov. znao sam da tamo ljudi imaju dobro platu, ali isto tako da samo najbolji studenti dobiju priliku i da se zaposle. vredno sam ucio i zavrsio fakultet u roku, prvo poceo da radim kao stipendista ministarstva nauke, a pre tri godine sam zaposlen na odredjeno vreme.
kuci se deda pored ratarstva bavio i stocarstvom, imao je oko 10tak goveda, pedesetak svinja i dosta zivine. tek od 1999 sam se aktivnije poceo baviti poljoprivredom. redovno smo kupili detelinu, slamu, ja sam bio gore na prikolici i denuo, menjao sam dedu. deda je bio ponosan na mene, ali nazalost nije dugo poziveo. ubili su ga u jesen 2000. u sopstvenom dvoristu kad je ustao da nahrani krave. bas sam se rastuzio sada, sta cu kada nosim dedino ime, laka mu crna zemlja.
posle toga smo pokusali da odrzimo stocni fond, ali nije bilo moguce, jer su svi u porodici zaposleni. najduze smo drzali svinje, ali kada je cena dosla do 40 dinara, prestali smo i njih da gajimo. ostalo je samo ratarstvo, a od toga sami vrsimo djubrenje, pripremu i prskanje parcela. ostale usluge placamo.
ipak znam kako je zemljoradnicki lebac tezak i divim se svima koji rade ovaj surovi posao.
 
od malena na njivama tata bio cist poljoprivrednik kad sam zavrsio skolu srednju saobracajnu kaze on meni nema tu mesta za dvojicu i zaposlim se ja tamo vamo na kraju u drzavnoj sluzbi u smenama. Svaki slobodan trenutak koristim za poljoprivredu u genima je to, dobro me Dragin drmnuo sa hobi poljoprivrednikom koji radi 130 jutara zemlje plus usluga 20 do 30 jutara ali dolazi to na svoje sin zavrsava srednju elektrotehnicar elektronike i oce da bude profi pa to je to valjda se prenosi dalje :D
 
Jer volim... posle srednje elektrotehnicke skole sam upisao i zavrsio poljoprivredni fakultet a i zaradi se nesto, kad vise, kad manje.
 
Izgleda da ima mnogo nas koji smo zavrsili srednju elektrotehnicku skolu, a bavimo se poljoprivredom
 
I ja sam u tom klubu. :D Zavrsio ETŠ N.Tesla u Pančevu, smer elektronika, apsolvent sam poljoprivredne tehnike na polj. fakultetu u Zemunu. A poljoprivredom se bavim zato što VOLEM!
 
Nazad
Vrh