Zašto se bavite poljoprivredom ?

Završio srednju elektrotehničku i do pola višu elektrotehničku a osvanuo u pljoprivredi.

Inače poljoprivredom se bavim zato što nemam šta drugo a i zato što to volim.
 
Kakvo je stanje u poljoprivredi verovatno niko od nas nebi ni radio poljoprivredu da je nevole!
I ja sam tu zato što volem, a koriste mi i zanati koje sam završio: KV bravar i KV automehaničar i prekvalifikovani strugar! Ja to zovem skraćeno kazandžija-kujundžija
 
Prvo je bilo pod moranje,ćale nastrado' vataj se traktora,treba leba jesti,tako da fakultet...pa-pa...
Onda je to moranje prešlo u rutinu,a rutina u volenje(ne baš veliko)
 
Imam stado ovaca deda nam ostavio zemlju a steta da njive zarastu u trnjak , plus kakvo vreme dolazi sa genetski modifikovanim semenom bolje je imati svoju bastu i njivu. a i ovo uvozno povrce ko zna sta ima u sebi od otrova.
 
Ja sam jedan od mladjih članova foruma,možda čak i najmladji tako da dok pomažem ocu u polju ja se školujem .Poljoprivredom se bavim tj.pomažem ocu u polju i na imanju.Zemlju smo nasledili od dede a i to je jedan vid preživljavanja!
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja se bavim poljoprivredom (govedarstvom) zato što želim što pre i naj jednostavnije da propadnem. :udri:
 
Kod mene je u pitanju porodicna tradicija,od malih nogu sam na njivi. U pocetku sa dedom,a sada smo otac i ja u ovim vodama! Nemam sta drugo da sa radi,a vremenom sam i zavoleo poljoprivredu!
 
E ja pojma nemam! Pre neku godinu se nešto zamislim nad svojim životom, pogledam, kad ono ja postao seljak...
 
Iz hobija,ljubavi sta li vec,celo detinjstvo proveo kod babe i dede na selu,nekako najlepse se osecam tamo
Tek svrseni Inzenjer elektrotehnike,na postdiplomskim studijama trenutno u Beogradu,plan je doktorat pre 30-te,al ima do tada jos pola decenije,ko zna gde ce me zivot naneti
Svi u porodici su fakultetlije al im selo u krvi,bavimo se stokom pomalo ,vise iz ljubavi nego iz koristi(nazalost odavno je nema)
:ppozdrav:
 
I ja se nekad zamislim sto se bavim poljoprivredom, ne znam sta da vam kazem iz ljubavi nije sigurno vise mi se svidja zemlja u saksiji :sreca: imam i farmu svinja ::000:: a ne mogu da kazem da volim i njih ..... ::samo bes:: izgleda da sam i ja malo poludeo
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Imam stado ovaca deda nam ostavio zemlju a steta da njive zarastu u trnjak , plus kakvo vreme dolazi sa genetski modifikovanim semenom bolje je imati svoju bastu i njivu. a i ovo uvozno povrce ko zna sta ima u sebi od otrova.

I ja iz istog razloga!
Pre dasetak godina kad sam počeo,bilo je kao dodani prihod,da bi se nešto zaradilo i steklo u životu.
Danas od svega toga nema ništa,ostalo je samo za svoju dušu.
Bavim se poljoprivredom iz inata ,onima koji su napravili modifikovane organizme,onima koji tuku nekcije sa hormonima bikovima...
Neću da jedem hranu punu otrova,ženskih hormona,pesticida,koncentrata....
 
Zato sto sam mlad i prost,al batalicu ja to,drugi nek radi nagodine,ja cu da se drzim firme,A TAKODJE SAM ELEKTROTEHNICAR ELEKTRONIKE ja i Lala iz Banata zajedno u razred isli,samo sam ja bio pametniji,nisam hteo na falkutet kao on :udri: ocu da budem paor
 
Nazad
Vrh