Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Padala jutros neka kisica, sad oblacno, 5 stepeni.
Visibabe krenule
 
Bilo i ranijih godina :osmeh: A i te biljke(cvetovi) par dana bez mraza i brže bolje u cvetanje...ko im kriv što ih posle zatrpa sneg i studen.

Toplo vreme usred zime jedino može biti korisno za uštedu ogreva,za sve ostalo je bolest.

Zapitajte se da li ste se zimi znatno češće razboljevali kada je hladno ili toplo ?Toplina zimi donosi štetu pčelarima,uopšte čitavoj poljoprivredi,mesnoj industriji...

http://www.crometeo.hr/dugotrajna-t...elarima-poljoprivrednicima-mesnoj-industriji/
 
Poslednja izmena:
Trenutna temperatura je -1 a ako se po jutru dan poznaje biće i danas lepo vreme za ovo doba godine.
 
Nocas magla bila vrlo jaka,nije se videlo 10m,rano jutros mrazic oko -3,danas vedro i suncano oko +5
 
Ne znam sta reci, +14 suncano kao pravo prolece. Sav komsiluk pootvarao vrata, prozore i sunca kuce.
 
Magla veći deo dana,prohladno...

U Evropskoj majčici Rusiji i po SKandinaviji temperature tonu u podrum,zasad tek do -15°C,ali ići će to i do -35°C pa i niže narednih dana...neka neka.

- - - - - - - - - -

Prekosutra,dobra kiša na zapadu i jugozapadu zemlje.Lokalno i do 25 litara.Na planinama sneg.
 
Hoce li vise taj sneg??? Ovo vreme ne valja, ili ako ce temp. biti u plusu, bas kisa neka lije...
 
Sad sam se cuo sa drugom koji zivi u Melburnu,tamo su strahovite vrucine...
a danas kad sam radio na njivi voda u bunaru sisla na nvo 1,8m....to nije bilo u ovo vreme
 
Kod mene došla zima -1Biće mraza.Dovoljno da bude mraz u 5 dana jedan i neće ništa pupati.
 
Malo padavinskih karata,nismo ih se odavno nagledali (pa neka su i kišne).Zapadni,jugozapadni,centralni predeli do 25mm:


hja.gif



gkh.gif



bpkn.gif
 
Ovde u Apatinu je noć vedra, biće verovatno dobrog mraza ujutru. Danas i juče ga je bilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh