Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
spasoje

Da nastavi i šta onda ?Već ćemo plaćati ovo u martu,a ne bi me čudilo i u aprilu. (nazad na kraj marta prošle godine pa se sami prisetite...)

Zime treba biti,ne zato što je neko voli ili ne.Ona je važan činilac biljnog i životinjskog ekosistema.
 
Imam osecaj da kad posle ovog toplog talasa naleti zima svi ce kukati za malo lepog vremena.Moj me INSEKT nikad ne vara.:osmeh:
 
Evo i u boji:

Aktuelno proleće sada i jako zahlađenje sa severoistoka Evrope nakon toga:

28i.gif


Polarna hladnoća u Rusiji !
douu.gif
 
Tačan datum se još ne zna,što je i očekivano jer tek treba stići narednih dana hladnoća na sever i istok Evrope,pa ćemo videti kako će se ponašati.

Ali to zahlađenje kod nas je sve izvesnije po modelima.

Kako i najmanja sitnica brzo promeni stvari u prirodi...eto prekine se malo uticaj Atlantika,ojača anticiklon iznad Skandinavije i Sibira i hladnoća sa Arktika očas posla kreće u juriš na Evropu :osmeh: DEJSTVO ATLANTIKA,TJ. GOLFSKE STRUJE SE NAJBOLJE VIDELO U PRETHODNIH MESEC DANA,ZAPRAVO KOLIKO JE ONA BLAGOTVORNA.ČIM OSLABI,VIDITE KAKO HLADNOĆA SA SEVERNOG POLA JURNE ODMAH NA JUG.DA NEMA GOLFSKE STRUJE,VEĆI DEO EVROPE BI BIO OKOVAN SNEGOM I LEDOM.
 
Obaveštavaću ja naravno i dalje šta će se dešavati sa tim prodorom,ali kako sada stvari stoje (a i za očekivati je nakon vremenskih prilika u proteklih mesec i više dana) da :osmeh:

BTW Lepa kišna masa se širi sa jugozapada na severoistok,ali imamo košavu koja neće dozvoliti da se ispada kiša u tom obimu kao što radar sugeriše.
 
Danas je baš bilo lepo vreme, i toplo je van pameti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh