Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Zato su lopovi doneli ta pravila u interesu zastite potrosaca.:zli: Kosa mi se dize od tih toboz zastita.Potrosac nikad nije vise bio prevaren nego sad.Nekad su varali pojedini trgovci.To se otkrije i ljudi ga izbegavaju.Sada veliki pakuju,tuku deklaraciju,koja nije nikakav garant i na kraju svi prodaju ili svi kupuju djubre.::jako_besan::
 
@Dusko58
Ima u radnji vec napakovano u kesama od par kila(neznam tacno koliko) i jedna naceta vreca i mozes da vidis kako sacma izgleda i da zavuces ruku,a ovo je predamnom merio zbog toga sto sam ja kupio vec uvrecano(tako je on kupio)ali u tom nema 40kg(bilo 730gr manje i on mi tacno toliko dao a nije merio vrecu tj.ja nisam video da meri) pa je on dodao a svugde do sada gde sam kupovao dobijem vrecu i to je to (a koliko je kod njih unutra nisam merio). zadnje vrece sam kupio u eliksir agro diskontu i to je toliko prasilo da lici kao da sam brasno kupio i zato sam zavrsio saradnju sa njima.
Kazes da mora da bude deklaracija na prepakivanom a ovde nema cak ni na vreci ja trazio da vidim a lik mi kaze da ta fabrika(viktoria oil tu u sidu) ne stavlja etikete pa mi je donosio racun i otpremnicu sto je on dobio gde pise da je 44% proteina posto sam ja pitao za proteine da ne bude da je pogaca(u krajnjem slucaju mogao je on meni doneti sta je hteo kad ja nisam to ni citao a ko zna od kog datuma je taj racun).
Meni sacma solidno izgleda mada ima dosta i ljuspica i nadje se necistoce od stabljika korova i koje zrno kukuruza(bilo u prosloj turi sad nema) ali bar nema krede.
U toj prodavnici sam video i riblje brasno(nemacko) ali je cena 200,00 sto mislim da je preterano.
Kupicu u ponedeljak soju u zrnu po 50,00 i odnecu da zamenim za pogacu paritet 1:0,9 sto mi je jako povoljno samo moram prvo da proverim da li je ta pogaca prosla termicku obradu da mogu svinjama da dajem a mogu da menjam za griz 1:0,75 ali mi to nije tako povoljno i koristim ga samo za prasice
 
Prava soja i jeste u ljuspicama.Ono sto prasi u sacmi je kreda.Pre su sacmu krstili sa kukuruzom ali se dosetili mangupi,pa sad ide kreda,koja je mnogo isplativija.:osmeh: Inace onaj paritet soja pogaca mi je malko sumnjiv.Suvise mu je mala zarada,osim ako ne tuce kukuruz,zito ili sta vec u pogacu.Treba biti jako oprezan.Mnogo ima prevaranata i to organizovanih u cilju zastite potrosaca.S obzirom da je cela Srbija puna sacme OBOGACENE kredom,ne moze me niko ubediti da tome niko ne moze stati na put,osim ako se ne sme.Dok neko po novim zakonima ne sme da prepakuje i prodaje ono sto kupac moze da vidi,s druge strane neko moze sa sve deklaracijom da prodaje djubre.Pa NEMOJTE NAS VISE STITITI. Pustite nas da kupujemo ono sto nam se svidja.Pa valda smo punoletni.::jako_besan::
 
Potpuno si u pravu Dejane, ali ako ja ne postupim u skladu sa propisima obrao sam zelen bostan kada mi upadne inspekcija. Zvao me vlasnik mesaone sa kojom saradjujem i izdiktirao nove cene smesa u mesaoni. Cene su za oko 12% otisle gore na konto poskupljenja sojine sacme. Ja sutra nivelisem u radnji. Promet je drasticno opao u odnosu na isti perid prosle godine, a sada mogu da ocekujem jos manje pazare.::lose:: Gde ce se sve ovo zavrsiti sam Gospod zna. Polako ali sigurno gubim volju za rad i za sve uopste. Ovo ubija u glavu.
 
E kad bi ta inspekcija prema svima bila kao prema obicnim smrtnicima,imalo bi efekta.Sitnima ne daju da disu,a veliki su dovoljno veliki da plate i inspekciju,pa se radi sta se hoce.Znam samo da nam je ulog drasticno povecan.Evo kukuruz traze i preko 25 i to rimfuz na kolicinu.Kad naplatim pile,mene sramota.Zamisljam kad bi ga trebao kupiti,bilo bi jako tesko.Sad treba jos da ide gore.Po svemu sudeci cu smanjiti kolicinu,a dici cenu bar za 15%.A ko ce to platiti videcemo.
 
Napisao sam u "ceni pilica" sta predvidja vlasnik ink. stanice u vezi cene jednodnevnih pilica.
 
Finiser poskupeo 6 din, danas. Poludeo! Na pocetku tova 4 din sad 6 din. Katastrofa!
Kolika ce cena biti uradjenih pilica? 300 din?
 
Jutros pazario u polj. apoteci nesto harane i informiso se za soju 75 din?kg na dzak od 20 kg. Za manje pakovanje je skuplja. Nisam pitao kliko je. A kukuruz cujem da je u okolini ovde od 32-34 din/kg. KATASTROFA.
 
Kod mene je P-I 10/1 585,0 din. Soj. sac 10/1 810,0, a 5/1 405,0 din. DSTP 40% prot. 10/1 895,0 din. kuk. prek 25/1 800,0 din. Gundjaju ali moraju da kupe, samo dokle.:sta:
 
Poslednja izmena:
danas sojina sacma 75,00 mekinje na jednom mestu 25,00 a na drugom 18,00
uspeo sam da nabavim 50kg soje u zrnu po 40,00/kg :osmeh: stata sto nije imao vise a drugi mi trazi 56,00 a u subotu mi rekao 50,00 pa mi sad prica da je tu cenu rekao i u subotu
 
Danas je ,,Gebi'' jedinica bio P-I 68 (680) dinara, dvojka P-II 64 (640) dinara, Kukuruz je bio 32 dinara.... Prodavac se prosto zacudio kad sam mu platila......
 
Poslednja izmena od urednika:
Posto su drugi.Pa vidite da je kila kukuruza 30 i to im malo,a to je najjeftinija komponenta ne racunajuci krdu.A i tih 1% krede ne moze znacajno pojeftiniti koncentrat.Danas soja na berzi 66.Sto je jos gore i dalje raste,::samo bes::
 
Pa razlike izmedju moje i prodavnice koja prodaje "gebi" je u P-I na kg 9,5 din. a u PII na kg celih 10,0 din. Ipak je to znatna razlika a ja sam nivelisao u nedelju. Dobro nisu iste mesaone ali ipak je razlika dobra. Siguran sam da ima tu dosta i trgovacke marze, svi sada love u mutnom. Voleo bih da znam veleprodajne gebija. Pokusacu sada da nazovem neke prijatelje i ako saznam javljam.
 
E pa Dule nedelja bese davno.Kao u hiperinflaciji nivelacija svakih sat.:osmeh: Zalosno,ali salu na stranu ove nedelje je bio poprilican skok evra,a od njega zavise uvozne komponente,soje i naravno kukuruza.Jedino se marza u procentima smanjuje.
 
Ipak mislim da je trgovac u Sapcu nalupao cene. Uskoro pisem veleprodajne gebija.

---------- Poruka napisana u 15:28 ---------- Prethodna poruka je at 15:03 ----------

Evo sada su mi javili iz B. Petrovca vel. prodajne cene "Gebija" P-I 10/1 gr sa uracunatim 8% PDV= 606,96, P-I 10/1 bras.smesa= 590,76, P-II 10/1 gr 574,56, P-II 10/1 bras. smesa= 558,36

Ako je ANA kupovala bras. smese onda je ipak trgovac omastio brke ali ne mnogo, na P-I 10/1 89,24 a na P-II 10/1 81,64. Treba uzeti u obzir da mu gebi dovozi hranu u radnju, i da trgovac nema troskove transporta. Mozda nije lepo da opanjkavam kolege trgovce ali nije lepo ni da oni deru.
 
Poslednja izmena:
I to je Srbija,a ona je ipak na Balkanu.:osmeh:

Jeste druze moj. Kad razmislim da drzava na superima uzima 18% PDV sto je vise od nase marze, pomislim da je onaj iz Sapca mozda i u pravu. On covek bar radi nesto i skladisti tu robu dok ovi nista a uzimaju pare.
 
Poslednja izmena:
Danas kupio za zavrsetak tova "HRANA PRODUKT" 10/1 dvojke granula 571 din, trojka granula 10/1 535 din. Kaze mi prodavac da ce ici jos gore. Jedinica granula je 615 din. Pre nego sto je klikno dugmence na kasi pitao me hocu li kakvu tabletu. Skoro da sam i mogao uzeti sobzirom da sam pre ceti dana uzeo nesto hrane i bila je negde oko 90 din. jeftinija po dzaku. Dogovorili se da kad rasprodam poruci mi vrece od 40 kg. i da uzmem hranu za ceo tov odjednom. Izace me jeftinije.
 
Nazad
Vrh