Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Mozda aditivi nisu poskupeli.Sad ce da se napravi velika razlika izmedju pravog,tj zdravog koncentrata sa sojom i onog sintetickog.:osmeh:Trovaci ce imati ekstra profit.

---------- Poruka napisana 09-05-12 u 19:18 ---------- Prethodna poruka je 08-05-12 at 21:32 ----------

Dobavljac dize cenu griza za 7 dinara.:osmeh:
 
Zvao me gazda mesaone, ne zna covek sta da radi. Kuka mi covek, kako u tonu supera za pilice ide 700 kg soj. sacme. Kaze zvace druge da vidi kako ce oni.

---------- Poruka napisana 13-05-12 u 11:14 ---------- Prethodna poruka je 09-05-12 at 19:27 ----------

Od sutra nove cene smesa. Javice mi vlasnik mesaone danas popodne koje su.
 
Pitam ga danas :"Koliko gore?", kaze videce posle podne, ali garantovano od sutra su nove.Tako da cu i ja sutra poraniti i nivelisati u radnji. Prekrupu mi je digao 5 dinara gore po kg, u petak kada sam bio po robu. Ja nisam imao srca da dizem toliko i podigao sam samo 4 din. Nema narod novaca sve to da plati.
 
Oni sto imaju novaca voze dzipove i ne drze pilice.:haha:

Jbg tako je, ali mi pilicari barem imamo cistu savest i mirno spavamo. Normalno sem tebe, posto ti i nocu tvoje obilazis.:haha:

---------- Poruka napisana u 19:23 ---------- Prethodna poruka je at 19:00 ----------

Evo malo pre me zvao gazda mesaone i bio si vise nego u pravu. Gotove smese su otisle kako vidim 12-13% gore a super za pilice 40% prot. otisao gore za celih 18%, super za svinje samo 5 din gore ali je od 35% prot.
 
Taman toliko i soje ima.:osmeh: E sad znamo da nam se ulog povecao,da su nam jaja pojeftinila,a za pilice nek nam je Bog u pomoci.
 
Taman toliko i soje ima.:osmeh: E sad znamo da nam se ulog povecao,da su nam jaja pojeftinila,a za pilice nek nam je Bog u pomoci.

Na moj komentar da je pileci super otisao celih 18% gore (znam iz kalkulacije cena, bio je 50,0+18% PDV=59,0) on kaze da u njega ide tacno 767 kila u tonu.
 
To ne laze.Ako ne stavlja druge jake nosioce proteina,trebalo bi i vise soje.Ocigledno da ima jos neki nosilac proteina.
Hrana Produkt najavljuje novo poskupljenje sojine sacme na 60,5 na dzak od 40kg.Suska se za 2 nedelje jos jedan skok.:osmeh:Obrasmo zelen bostan.
 
Poslednja izmena:
"FARM COMMERC" digao cenu hrani isto.
Za kokoske nosilje 15% proteina bio 370 din (dzak 10 kg) sada 390 din.
A SUPER 30% bio je 560 din (dzak 10 kg) sada 600 din.
Po njihovoj recepturi mesa se sa 61 kg kukuruza + 7 kg stocne krede + 32 kg SUPERA.

Alal im cufte.
U ostalom na njihovom sajtu mozete pogledati cene hrane u maloprodaji i veleprodaji pa kalkulisite. :ppozdrav:
 
E to ti je dokaz koliko cena soje utice na njihovu hranu.:osmeh:.To nije nikakva razlika,s obzirom na veliki skok soje.Njih bi vise potresao skok neke vestacke supstance.O tome smo vec raspravljali ranije,a ovo je dokaz da nismo bez razloga.
Ne jede se sve sto leti.:haha:

---------- Poruka napisana u 12:18 ---------- Prethodna poruka je at 10:25 ----------

  • ta Peera
    user-offline.png

    ČlanDatum pristupanjaDec 2010LokacijaSr. MitovicaPoruka346Zahvalio se0Zahvaljeno 36 puta na 19 porukaDownloads0Uploads0

    Od danas cena sojine sacme u fabrici je 60 din ( rifuz)​


    Bolje biti malo lud nego biti malo pametan !?!


    Zahvali se
    Ovo je stvarno uzas.
 
Ako je istina da je cena soj. sac. 60,0 din za kg u rinfuzu, onda smo ga stavarno najebali i ugasili.::lose::::jako_besan::
 
Jaja ispod 8 din. U stvari 8 din. ali niko ne kupuje. Keva nosila danas na pijacu u Rumu prodala 10 komada.
Hrana za koke stigla danas a sa cime je platiti neznam.
Moram pitati decka da li mu radi hemiska ako ne da mu ja pozajmim jednu i malo deblji citap da moze da zapise. ::lose::
 
Jaja ispod 8 din. U stvari 8 din. ali niko ne kupuje. Keva nosila danas na pijacu u Rumu prodala 10 komada.
Hrana za koke stigla danas a sa cime je platiti neznam.
Moram pitati decka da li mu radi hemiska ako ne da mu ja pozajmim jednu i malo deblji citap da moze da zapise. ::lose::

Dug je los drug.
 
sojina sacma danas u Backoj Palanci 60 din a sojin griz 50.
Suncokretova sacma se drzi jos uvek na 26 din.
Vidim ja da ce u u mom finisheru za tovne biti malo vise nego sto treba suncokretove sacma.

Pa posto ce onda da bude piletina???meso ne idena gore???
 
Danas pricao sa komercijalistom jedne nase firme.:osmeh: Kaze ne moze se naci soja zrno ispod 50 i to manje kolicine.Kaze ljudi cekaju cenu :sta:Tako da je griz po 50 ekstra povoljno,samo ako je pravi.Uzimaj dok ima.Becej kaze dize cenu gotovo svaki dan.Opsta ludnica.Daleko je do zetve,a pravi tj zdravi koncentrati ne mogu bez soje.Ako je ne bude bilo,prosperirace samo hemisjski buckurisi od koncentrata,sto soje nisu videli.Ima da se trujemo za velike pare.Sto je najgore ne mogu sad navuci soje do jeseni.Ni fizicki ni finansijski,ali ako je ne bude bilo,kljuc u bravu.:osmeh:
 
Ovde je Gebi uspeo da pojeftini :sta:, dvojka 8.6 trojka 8 eura. 100%, 10e jedinica, 9.5 dvojka, 8.6 trojka. Ovo nema smisla, mislim da ću da se vratim na Gebi.
 
Gebi je u nekom problemu,koliko sam cuo.Namerno ili slucajno,ali koliko vidim na sajmu,akcenat se vraca na Zemunski.:sta: Trebalo bi biti dobar koncentrat,pa pobedis na sajmu.Kod nas ljudi kukaju na njega,pa pobedis na sajmu i krenes u osvajanje trzista.Malko kontra.I to je Srbija.:osmeh:
 
Nazad
Vrh