Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Suncokretova sacma 10%,DKF 15% To sam danas nabavljao,a za ostalo nisam smeo ni pitati.Procenti se naravno odnose na poskupljenje.::samo bes::
 
Krece novi talas poskupljenja gotovih smesa od iduce nedelje::jako_besan::

---------- Poruka napisana u 14:49 ---------- Prethodna poruka je at 14:47 ----------

Suncokretova sacma 10%,DKF 15% To sam danas nabavljao,a za ostalo nisam smeo ni pitati.Procenti se naravno odnose na poskupljenje.::samo bes::

Samo me zanima kakve veze ima DKF sa losim stanjem kukuruza,soje i zitaraica-neko bre namerno pravi haos na trzistu,mozda i zaostale strukture predhodne vlasti:sta:
 
Ovo je gore od hiperinflacije.:osmeh: Soja tuce sve rekorde.Skok sa rekordnih 66 dinara na jos rekordnijih 71,5.::samo bes:: Kukuruz takodje dostigao rekordnih 25 na berzi,s tim sto se realno tesko moze naci ispod 30.
Doslo vreme da se izljubimo.Volecemo zivinarstvo i uopste stocarstvo i rado cemo ga se secati.
 
Kukuruz je rekordnu cenu na berzi dostigao 12.10 2007 god. a cena mu je bila 17,60 din za kg a onda u dolarima 3,62,0 Juce je na berzi kukuruz kostao 25,0 din. za kg sto je apsolutni rekord u din. vrednosti ali to je samo2,62 dolara i brzo ce dostici rekordnu vrednost u dolarima iz 2007 god.
Psenica je vrh imala u aprilu 2008 god. kada je kostala 23,0 din. za kg. sto je bilo u dolarima 4,54. Jucerasnja cena psenice na berzi je bila 25,0 din. za kg.
 
Zato soja belezi sve rekorde,od kako se vodi evidencija.Novi skok na berzi.Sad je 72.Znaci mozemo ocekivati novi skok koncentrata.
 
Da SAMA oni koji su pokusali da se provuku sa manjim poskupljenjem od pre nedelju dana vrsice korekciju ove sedmice,samo je Gebi zafijuko onako muski cak i do 6,00 din.Krajem predhodne godine(decembar 2011) cena (VP/Fabricka) koncetrata pile 1 je bila neverovatnih(u ovom trenutku) 35- 42,00 din,a sada je to u rasponu od 50-57,00 dinara
 
Danas javili i iz Becejske sojara da je cena soj. sacmi u rinfuzu 70,36 bez PDV-a. Pa dokle....
 
U zadnje dve nedelje ozbiljno otisla hrana "HRANA PRODUKT"-a. Cak dva poskupljenja. Porucio kod mene u polj. apoteci juce, sutra stize nisam ni smeo pitati koja je cena. Stacu mora se uzeti pa posto je poto je.
 
Malo pre svratio u poljoprivrednu da proverim cene i da se presaberem za eventualno još jednu turu krajem meseca kad dođem sa odmora i kako mi rekoše u šali "trenutno" stanje je:
Pileći koncetrat jedinica vreća 10 kg= 670 din. Pileći dvojka vreća 10 kg=640 din. Te cene kod njih su iste i za Gebi i za 100%. U petak im stiže roba i nisu sigurni da cene neće gore.
@necapile, druže nismo ni svesni koliko si bio u pravu za ovo ::novac::
http://poljoinfo.com/showthread.php?6555-Chat-u-Živinarstvu-3&p=549373&viewfull=1#post549373

Tako da od mog preračunavanja šta će biti za dve nedelje nema ništa, kad dođem videću. A ko tek pogodi šta će biti za dva meseca....
 
Poslednja izmena:
Od danas i kod mene cene otisle gore. P-10/1 685,0 P-II 10/1 620,0 CU-IIIgr 10/1 635,0 i DSTP 40% prot. 10/1 1.065,0 din. Malo ce ljudi uci u tov pilica ove jeseni, ovo je stvarno skupo. Marze u dinarskoj vrednosti sam ostavio iste ali zato drzava % na PDV-u dobija vise.::lose::
 
Danas smo kolega SAMA i ja morali da slistimo po nekoliko piva da dođemo k sebi od nove cene sojine sačme u prodavnici Hrana Produkta.
Cena je 90 din/kg.
 
Pa dobili ste po staroj ceni. Sta se bunite? Mene soj. sacma izadje 88,50 din. za kg. Dok je prepakujem ja je od danas ne dajem ispod 98,00 din. Pisao sam da je u rinfuzu 70,63 din + 18% PDV. Kada je ovaj izdzakira meni je proda za 75,0 + PDV. Razumem ga on na 70,63 doda prevoz i dzakiranje i to je taman to. Mrka kapa, ali zato cujem da ce pivo da pojeftini.::namigivanje::
 
Ljudi nemojte biti na kraj srca.Ubi kreda iz soje.Mora se grlo plahnuti,pa sta kosta da kosta.:haha::ppozdrav:
 
Danas nabavka.:osmeh: Suncokretova sacma nova cena 39,6:osmeh: Sojina sacma 90,a ide kazu na 105.::lose::.Sojin griz neverovatnih 120.:haha: Kvasac takodje skocio za nekih 25%.Pa ovo stvarno nema smisla.Ima li kraja.Ja razumem da je soja na berzi dostigla rekordnih 72,al da ekstrudiranje kosta 50 dinara,to ne mogu da progutam nikako.Ima suse,ali ima i lova u mutnom,a toga izgleda po najvise.::samo bes::
 
Nazad
Vrh