Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

U B.Palanci danas sojina sacma 64 a griz 56 din.Neverovatno.Kukuruz 23 mekinje 23 din isto.

---------- Poruka napisana u 16:28 ---------- Prethodna poruka je at 16:26 ----------

Gebi je u nekom problemu,koliko sam cuo.Namerno ili slucajno,ali koliko vidim na sajmu,akcenat se vraca na Zemunski.:sta: Trebalo bi biti dobar koncentrat,pa pobedis na sajmu.Kod nas ljudi kukaju na njega,pa pobedis na sajmu i krenes u osvajanje trzista.Malko kontra.I to je Srbija.:osmeh:

Ja sam ovu turu koristio zemunski ali onaj sto ne ide u maloprodaju.Pise samo za farme i nije za dalju prodaju.
Imam samo reci hvale za njega.
Jeste da je kostao 40 din kad su drugi bili 36 din.
 
Evo sada je SAMA u chatu napisao da soj. sacma ide na 70,0 din za kg. Sve se nadam da se zeza. Ako je stvarno tako, onda ili dizati cene mesu ili prestati sa poslom. Racunica je u debelom minusu, ili nekako kriti PDV, druge nam nema. Ta cena od 70 din. + PDV ce sigurno zestoko povuci gotove smese (koje su vec poskupele) sa cenom na gore.::samo bes::::jako_besan::
 
Cena je 70 sa PDVom.:osmeh:Zamisli kakva je racunica sa zivima.Kad je ulaz mali,mozemo se nadati zaradi.Sto je ulog veci,utoliko je rizik veci,a zarada visi o koncu.Sto je najgore,stimulisani su koncentrati bez soje,a to su oni koji su ne zdravi ili se u najboljem slucaju samo osecaju.Nese pise dobro_Ova cena je pouzdana informacija,a nezvanicno se prognozira skok sacme na 80 ili cak 85.Ne valja nikako i nek nam je Bog u pomoci.Mozemo mi cene podici,ali ko ce to da plati.Iskreno mi je zao gladnih ljudi i zeljnih piletine,mada ce se to u malo manjoj meri odraziti na sve kategorije mesa.Zivina je ipak najveci potrosac soje.Inace ide i suncokret oko 3 dinara.:osmeh:
 
Dobro si pomenuo suncokret, sutra ga odmah dizem u radnji. Ne vredi vise cekati, ovo vise nije normalno. Kada pisem o gotovim smesama, podrazumeva se da mislim na one koje se rade sa zdravim komponentama bez hemije i sa sto manje sintetickih materija.
 
Sutra idem u mesaonu po robu, gazda mesaone mi najavio novu cenu soj. sacme. Pa dokle....::jako_besan::
 
Жито на чачанским пијацама око 26 динара, ја кући дајем по 22 тј. дао сам већ ..... више нема ....
 
Šta bi sa cenama Dule?

Za mene podigao dva dinara gore, uz reci:" Ovi idioti u Beceju ponovo digli cenu sacme". Nisam imao ni snage ni volje da ga pitam posto oni njemu prodaju. On je meni dao po 56,0 + PDV=66,08 Ja je prepakovanu na po 5 i 10 kg prodajem po 74,0 din. za kg. pa ko voli nek izvoli. Da radim za badava ne mogu i necu.
 
PRODEX

[TABLE="class: tabla, width: 250"]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
227,62
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[TD="class: vred valueDn"]-0,54[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



04. 06. do 08. 06. 2012.

[TABLE="class: tabla, width: 250"]
[TR="class: lite"]
[TD]
65.765.897 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
5.525 tona
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
21,73 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
Kukuruz[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD]
25,49 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
Zito[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
57,06 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
Soja[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TD]
50,86 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild, bgcolor: #F1F1F1"]
[TD="class: pdv, colspan: 3"]*cene su izražene sa PDV-om[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Cena kukuruza kod nas je iznosila 21,73 din/kg (20,12 bez PDV), što je pad prema ceni iz prethodne nedelje za 0,87%. Međutim, najavu daljih dešavanja na ovom tržištu možda najbolje daje podatak da je poslednji nedeljni ugovor u trgovanju kukuruzom realizovan po ceni od svega 19,30 din/kg bez PDV. To je povratak na nivo cene još od početka aprila.
Cena soje je posle višemesečnog kontinuiranog rasta, protekle nedelje u blagom padu. Ovom robom se trgovalo prosečno po ceni od 57,06 din/kg (52,83 bez PDV). To je za 0,73% niža cene od realzovane cene u prethodnoj nedelji. Prognoze da bi rekordna cena iz prethodne nedelje ujedno mogla da bude i cenovni pik za ovu ekonomsku godinu za sada se obistinjuju. Soja novog roda se prodavala po prosečnoj ceni od 41,15 din/kg (38,10 bez PDV).
Objava cenovnika najvećih prerađivača soje u Srbiji ubrzala je trgovanje sojinom sačmom. Na bazi 6 zaključenih kupoprodajnih ugovora prosečna cena trgovanja sojinom sačmom 44% proteina je iznosila 50,86 din/kg bez PDV ili za 4,86% više nego prethodne nedelje.
Da tovljačima stoke neće biti lako da zatvore svoju kalkulaciju ukazuje i činjenica da je najveći rast cene u protekloj nedelji imalasuncokretova sačma 33% proteina čija je prosečna cena od 26,50 din/kg (22,46 bez PDV) u porastu u odnosu na prethodnu nedelju za ogromnih 16,38%.

 
Najavljen rast cene sojine sacme za dodatnih 2,5 dinara.Predstavnik firme koja me snabdeva kaze da strucnjaci koji prate trziste predvidjaju rast sacme na 100 dinara do nove godine.Razlog je ne zapamcena susa u Juznoj Americi.O kukuruzu,kao osnovnoj komponenti je suvisno pricati.Isti obara rekorde i krece se oko 25 dinara sa tendencijom rasta.To ce izazvati neminovan rast cena svih koncentrata za 10 do 20%.Znaci ulog nam se drasticno povecava,a ko ce nasu robu na kraju kupiti i po kojoj ceni samo Bog zna.
 
Ako se ostvare ta predvidjanja o skoku cena za 10-20% ne pise nam se dobro. Malo je ljudi koji ce moci da odvoje za meso novac, posto ce i ono neminovno morati gore.::lose:: Izgleda da cemo zivuljke hraniti samo za svoju porodicu, a ako nesto dodje na trziste po povoljnim cenama imace oznaku "made in juzna Amerika odavno neupotrebljivo".
 
Sve su indicije da ni oni nece izvoziti.:osmeh: Njima je prioritet da sebe prehrane.Kod njih je susa veca nego ovde,a zalihe tog mesa su pri kraju.Taman koliko njima treba.Svojevremeno je ministar Veselinov izjavio da seljaci ne seju zito,da cemo ga jeftinije uvesti.Da ali kad ga bude viska na trzistu.Od koga ga uvesti,kad zavlada glad i svaka normalna drzava tezi da zastiti svoje stanovnistvo.Ako ovo sa susom kod nas potraje,verovatno sledi zabrana izvoza zitarica,da se nekako prezivi.Dal je neko mogao predvideti da cemo u 21 veku biti na pragu gladi.Ako susa potraje,nismo daleko,a necemo imati ni s cim ni od koga da uvezemo.Neka nam je Bog u pomoci.
 
@SAMA

Ne boj se druze. Ovi nasi su maheri da uvezu nesto koje je pod istekom roka trajanja. Nego vise me brinu ova povecanja cena koja bi mogla da uslede i da nas zakoce totale. Oni ce sacuvati na neki nacin soc. mir, ako nigde drugde onda u Beogradu a to je njima i najvaznije. Ostali deo Srbije ko j... Vidis odluke Ustavnog suda u vezi pokrajine. To je meni za brigu.
 
Sad bio da kupim sojinu sacmu i u eliksir agrodiskontu od danas je 71,00 a bila 66,00 posto im je roba puna krede kupio sam na drugom mestu(gde jos nisu digli cenu posto su uvek skuplji) tamo je 72,00 na merenje i 70,00 na vrecu(40kg) a sacma lepo izgleda i sto me je prijatno iznenadilo gazda izmerio u kesu nesto preko 700gr i dao mi i to uz obrazlozenje da u vreci uvek fali oko 700gr
 
@rekreativac

Jel on to meri pred tobom ili ima vec izmerena laksa pakovanja? Ako meri pred tobom onda bi mogao da nadere od inspekcije. Nema vise merenja nego se prodaju gotova pakovanja ranije izmerena i upakovana sve sa deklaracijom. Ako se bavi prepakivanjem robe za to mora imati dozvolu poljoprivredne inspekcije i prostorije u kojima vrsi prepakivanje. Znam da je to nezgodno za musterije posto ne mogu da gurnu ruku u npr. soj. sacmu i ako bude bila belicasta kada se izvadi onda ima krede. Zato se godinama stvara poverenje musterija.
 
Nazad
Vrh