Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Ljudi sta je ovo cene koncentrata skocile ko nenormalne, 100% 40kg poskupeo preko 500 dinara ej 25% otisla cena uodnosu na april ove godine
 
pre 6 nedelja sam poceo da uzimam dvojku 25 kg po 1003 a sada je 1260 din. VETERINARSKI ZAVOD SUBOTICA.
 
koncentrat 100% onaj u zutom dzaku, proletos je bio dzak od 40kg dvojke 2000 zadnji dzak toliko lacen, inace u toku tova poskupeo oko 100 dinara dzak, al ovo je previse 2500, 62din po kilogramu mnogo je to, kukuruz otiso preko 30kg, stocno preko 800, pa mene tura za 20 kom ima da iskosta 10k dinara a tek oni koji cuvaju na vecim kolicinama, bice sad navala na jeftinu piletinu u supermarketima
 
Danas zvao neke mesaone u okolini da vidim kako se krecu cene smesa P-I pakovanja 10/1, i razlike i to velike ima. Po kili i do 7,0 din. Evo ovako: Kulpin "DEM" P-I 10/1 47,60; Kulpin "Panagra" P-I 10/1 48,80; Silbas "Mirosavljevic" P-I 10/1 55,50; Futog "Bafi" P-I 10/1 58,20. Kazu da ovaj prvi iz Kulpina radi sa soj. pogacom a ne sa soj. sacmom pa je zato dosta jeftiniji, pa i ovaj drugi iz Kulpina ne moze od njega da digne cene. Za ove mesaone iz Silbasa i Futoga znam sigurno da rade sa soj. sacmom. Cene su bez PDV-a.
 
Suncokretova sacma nova cena 39,6:osmeh: Sojina sacma 90,a ide kazu na 105.::lose::.Sojin griz neverovatnih 120.:haha: Kvasac takodje skocio za nekih 25%.Pa ovo stvarno nema smisla.Ima li kraja.Ja razumem da je soja na berzi dostigla rekordnih 72,al da ekstrudiranje kosta 50 dinara,to ne mogu da progutam nikako.Ima suse,ali ima i lova u mutnom,a toga izgleda po najvise.::samo bes::

Znači vredi vršiti razmenu suncokret za sačmu.
A šta ja tebi rekoh zimus za ekstruder? Al bi sad dobro došao.
 
E nije to nista.Jos je otisla.Onako uzgred mi rece prodavacica da je 40 i nesto,e sad koliko je to nesto je..m li ga.:osmeh:Ja je imam jos bar 2 nedelje.:haha:A ekstruder ce nabavimo,ako da Bog,ali ne da cedi,samo da ekstrudira.:osmeh:Moram samo negde naci 5,500 e,sa selektorom.:svinja::haha:
 
Ekstruder će koštati mnogo manje a selektor je već u radu, samo dok mi glavni majstor preboba trenutnu ukočenost.
 
Majst:osmeh:or komsija ako se ne varam moze poprilicno da utice na cenu masina,a samim tim i cenu komponenti za ishranu zivine.:haha:
 
Danas kupio 200 kg. kukuruza za svinje. 30 din. po kilogramu, inace je u selu pao na 26 do 26.5 ali na veliko kada se kupuje i prodaje.
Gotova hrana je lepo Boga mi otisla gore. Pitao za "Jabuku" jedinicu za pilice 10/1 u polj. apioteci 68.4 po kg. a "Hrana produkt" je trenutno nesto vise od 64 din. Cini mi se da je 64.2 po kilogramu 40/1 pakovanje.
 
U Hrana produktu soja pala ::super:: na 87,7.Nije nesto,ali makar malo da sklizne.Akontna cena za novi rod 52,a prosle godine bilo 37.E sad vidite cemu se mozemo nadati.:osmeh:
 
Cim sam video da ima tvoj post u ovoj temi pomislio sam: Ovaj ponovo pise o poskupljenjima ali zeznuo sam se. Najzad nesto lepse.:ppozdrav:
 
Prosle jeseni otkupna cena soje zrna je bila 37.Sada je akontna cena cujem 72.:sta: Obrasmo bostan.:osmeh: Cemu li se mozemo nadati.::jako_besan::
 
Ovo je za rubriku "Verovali ili ne". Juce bio u mesaoni po robu i cena P-I i P-II otisla za dva dinara DOLE..
 
Ја верујем .. позитивни ефекти забране извоза :osmeh: .. произвођача ће заврну з 5дин/kg , теби ће да дају попуст 2дин/kg да се боље осећаш а они су и даље добри још 3 дин/kg .. и сви :sta: срећни и задовољни :haha:
 
Sve su to sarene laze.Nema nista od pojeftinjenja.Moze biti samo skuplje.:osmeh: To je kao kad gorivo pojeftini dva dinara,pa od nedelje poskupi 5.:haha:Prosle godine je cena soje i kukuruza bila duplo jeftinija.Malko je i evric otisao,cisto zarad uvoznih komponenti,tako da hrana tj koncentrat mora biti skuplji za 60% u odnosu na proslu.Ja tu ne vidim lufta za optimizam.Zabrana izvoza je samo spekulacija da zrno ne ode na 150.A sto su otkupili sigurno nece vracati na proslogodisnje cene.:osmeh:
 
Sigurno da ta dva dinara ne uticu puno na onih 60% sto spominje Dejan. Verujem da je to samo bio znak dobre volje vlasnika mesaone prema musterijama.
 
Nazad
Vrh