Ursus

Bolje dodat još 700 € pa kupit nekog vladiku ili malog 533 za taj posao a ursusa ostavit za pripremu zemlje.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 
Najjeftiniji sa delovima je covek iz NS-a 063536120 ima dosta stvari na lageru i sto nema moze da se naruci za razumne novce. Npr u Krokusu je deo kostao 18 000din,a kod njega smo narucili za 90e,jeste da treba da se ceka,ali za razliku u parama se isplati.
 
To ne znam, da li od "mladjeg" brata pase, ali prvo koleno, sigurno odgovara, t.j. mislim da od zetora 47xy (4711, 4712, 471:cool: pase (to su felne (obruci) za gume 12,4/28, a moze i 13,6/2:cool:. Tacnu dimenziju (sirinu) felne ne znam, samo da ove dimenzije guma sigurno mozes da montiras na te obruce.
 
Otkad imamo traktor-1634 nismo dirali ovu rucicu-znam da se na njoj prilagodjava hidraulik,kao na zetoru...samo nisam siguran koji polozaj je sta...na slici do sedista rucica.
34sggo8.jpg
 
Pozdrav. Za pocetak jedno pitanje ( ursus c 355 ). Kako proveriti da li je motor dobar tj. kako ustanoviti da li je za otvaranje ili ne. Znam da ne trosi ulje, nema problema sa kuvanjem vode, jedino dimi malo vise nego inace sto ti motori dime. Probao sam ga, ima snage ali jako dimi kada se optereti, lamela proklizava.
 
Pozdrav. Za pocetak jedno pitanje ( ursus c 355 ). Kako proveriti da li je motor dobar tj. kako ustanoviti da li je za otvaranje ili ne. Zna

Pozdrav. Za pocetak jedno pitanje ( ursus c 355 ). Kako proveriti da li je motor dobar tj. kako ustanoviti da li je za otvaranje ili ne. Znam da ne trosi ulje, nema problema sa kuvanjem vode, jedino dimi malo vise nego inace sto ti motori dime. Probao sam ga, ima snage ali jako dimi kada se optereti, lamela proklizava.
NJima je normalno da zadime kad upalis ili kad im dodas gas, jedino ne bi trebalo da stalno dimi. Ako dimi siv ili crnkas dim onda je do pumpe ili dizni, a ako je plakast dim onda sagoreva ulje. Kad je beo dim onda sagoreva i vodu. Ako ne trosi ulje, ne dize temperaturu, ima snagu, dobro pali, znaci da je dobar.
 
Dizne sredjenje, bile su rastelovane jako (180-220 ) lose, kada sam ih vratio dobio je pravilniji i mirniji rad ali, malo je smanjio dim ( crn, siv ). Kada naglo dajem gas cuje se sa desne strane motora ( od vozača ) kao čekićanje, ispod poklopaca bregaste, mislim da su podizaci tu i ne znam sta je razlog tome. Par pitanja: kada menjam ventile da li menjam i siceve i kako se oni ( sicevi menjaju ), ako ravnam glave da li ravnam sa ili bez ventila?
 
Iskoristio bih priliku da se javno zahvalim clanu Dulkaarpad,covek je ljudina.Posao mu je kuku i puno mu hvala na tome.
Evo bicu slobodan i iskoristicu ovu njegovu sliku da pitam ima li neko ovaj klincic sto zakljucava kuku? Ima li se to gde kupiti? Evo slike
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


Evo i ja da se javim, i zahvaljujem kolegi. Stigla vuca, poslao mi nas clan Dzogi_89 kako smo se dogovorili - jer je bila zamena za obostranu korist. Ko je "izmislio" ovaj forum, on je sigurno nadao da ce imati (i) ovu svrhu - ne samo da se svadja. Vuca uredna, oprana, s klinovima, kako treba. :ppozdrav:
Nadam se ce moci da "upregne" kuku (da ce resiti problem nosaca kuke).

- - - - - - - - - -

Dizne sredjenje, bile su rastelovane jako (180-220 ) lose, kada sam ih vratio dobio je pravilniji i mirniji rad ali, malo je smanjio dim ( crn, siv ). Kada naglo dajem gas cuje se sa desne strane motora ( od vozača ) kao čekićanje, ispod poklopaca bregaste, mislim da su podizaci tu i ne znam sta je razlog tome. Par pitanja: kada menjam ventile da li menjam i siceve i kako se oni ( sicevi menjaju ), ako ravnam glave da li ravnam sa ili bez ventila?

Ako i dalje dimi onda je u pitanju pvp (ako su dizne - vec - ok). Najolje bi bilo sve u "kompletu" odneti kod (proverenog) majstora, bosiste (pvp + dizne).
"Lupanje" je obicno - kako je i napisano - simptom "losih" ventila (treba proveriti, stelovati sigurno, mozda i menjati).
 
Dizne sredjenje, bile su rastelovane jako (180-220 ) lose, kada sam ih vratio dobio je pravilniji i mirniji rad ali, malo je smanjio dim ( crn, siv ). Kada naglo dajem gas cuje se sa desne strane motora ( od vozača ) kao čekićanje, ispod poklopaca bregaste, mislim da su podizaci tu i ne znam sta je razlog tome. Par pitanja: kada menjam ventile da li menjam i siceve i kako se oni ( sicevi menjaju ), ako ravnam glave da li ravnam sa ili bez ventila?

Pregledaj ti štelovanje ventila,možda je koji napregnut pa on čekića,drugo ako neki od ventila ne zatvara dobro eto belaja,najbolje je glave da središ,ravnanje zamena ventila,i vođica , obrada sedišta vetila, skineš glave i odneseš u mašinsku radionicu,da ti pregledaju oni će ti reći šta je potrebno.
 
Nazad
Vrh