Ursus

Bilo je u oglasima u Smederevskoj Palanci
 
da li neko zna pošto se može naći alnaser za ursusa 335 i da li za njega ima brzi alnaseer
 
Kod nas je oko 100 eura,onaj 2,9kw a i onaj sa reduktorom i ima ga firma Jusel koja ima svoje prodavnice u Loznici,Sapcu,Bogaticu cak mislim da ima i u Bijeljini.
 
Jedno stručno pitanje za poznavaoce Ursusa. Traktor mi treba za voćnjak od 3 ha, znači za prskanje nošenim atomizerom od 450l i međuredno košenje trave. Interesuju me prednosti i mane malog Ursusa C 335 u odnosu na IMT 533 ili 539.
 
Vec je par puta napisano...
Prednosti fergusona: 3 cilindra (malo jaci motor), brzi kardan.
Prednosti ursusa 335: tezi traktor (veca potezna moc), manja potrosnja (motor dvocilindras).
 
A sto se tice okretnosti isto ko i ferguson jedino sto je ursus jeftin za odrzavanje i prost ko biciklo!Moj ti je glas za tog malog ursusa ako je ko sto kazes u originalnom stanju neces se pokajati!
 
Da za malog

- - - - - - - - - -


Nije kod njega ovaj veliki nego prsetenasti
Bukvalno sam "naleteo" na tegove za zadnje točkove za Ursus c335 (malog Ursusa) kod jednoga rođaka u dvorištu i odmah ih "otuđio" bez prava na reklamaciju...
Ugradio sam ih na Vladimireca, stoje mu više nego odlično, ali samo po dva "prstena" od po 25kg svaki, na oba zadnja točka...
Ostala su mi ona "srca" od po 30kg, jer ne mogu nikako da ih uklopim...
Međutim, naleteh malopre u ovom "virtuelnom svetu" na komplet tegova za Ursus c335 (6 prstena i dva "srca") na KupujemProdajem.com...
Evo linka:
http://www.kupujemprodajem.com/Tegovi-za-URSUSA-c335-29145563-oglas.htm?filter_id=123376
 
Da, video sam to, nisu ni skupi
al bi više voleo velike što pokrivaju celu felnu
72UrsusC-335.jpg
 
Mislim da takve nećeš naći...
Verujem da su kod nas stizali samo sa "prstenastim" (manjim) tegovima, a da su ovakve montirali za svoje domaće (a možda i neka druga) tržišta...
Ajd' neka se neko od članova Foruma javi koji je kupio (nasledio, ima u posedu) traktor sa ovakvim tegovima "u celo" kao na slici što je član MONTOYA postavio?
Uveren sam da nema takvih ( u Srbiji)...
 
Ja mislim da stariji modeli imaju takve tegove, a noviji prstenaste. Moj drug ima komplet tegova koji su dosli uz traktor i prstenasti su, a traktor je '87. godiste, znaci noviji tip.
 
Mislim da takve nećeš naći...
Verujem da su kod nas stizali samo sa "prstenastim" (manjim) tegovima, a da su ovakve montirali za svoje domaće (a možda i neka druga) tržišta...
Ajd' neka se neko od članova Foruma javi koji je kupio (nasledio, ima u posedu) traktor sa ovakvim tegovima "u celo" kao na slici što je član MONTOYA postavio?
Uveren sam da nema takvih ( u Srbiji)...

Ima takvih.
Moj jedan poznanik poseduje takav traktor (takve boje), s tim "vecim", "cvetastim" tegovima (traktor je 1974 godiste, ako se dobro secam). To su takodje prstenovi, kao i kod onih drugih (3+1 na sredini), samo su malo drugacijeg oblika (i na pasu na zetora 4718 :) ).
 
Poslednja izmena:
OK. Znači ima takvih, i "stariji" su tip...
E sada, jedno pitanje...
Taj moj rođak (inače ujak), koga sam "olakšao" za tegove (naravno za "dž"), se kune da kada su njegovi kupili traktor, NOV Ursus c335 na njemu je bilo po 2 "prstena" i ono "srce" što se tiče tegova zadnjih točkova, a imao je i na prednjim tegove (ali ih je već neko odneo, pre mene)...
Kako to da je on imao set od 4 prstena i 2 srca, a vidim da se prodaju 3+3 prstena i 2 srca?
Ponavljam, pitao sam ga ovo i kune se da su bila samo 2+2 prstena i 2 srca, kaže dobro se seća jer je morao on da ih skida sa točkova, pošto je njegov tata (sada pokojni) tako naredio, rekao mu je da su "samo nepotreban dodatni teret" koji "opterećava" traktor?
Sreća moja što sam ih našao, bili su upola utonuli u zemlju, mislio sam da su polovine (kontao sam ja da su tegovi od nekog traktora) pa sam zapeo ko sivonja, kad ono cvrc, nećeš bato tako lako...
 
Moj (pokojni) deda kad je kupio ovu malisu (c-335) 1976, novog, "dosao" je s 2x(3+1) + napred (ne u tockovima) 2. Ali vidim (na video snimcima iz Poljske), da su bile serije s 2x(2+1). Ne znam u cemu je fora :sta:
Ti tegovi (sto idu na felne) su bili na starijim serijama 335.
 
Nazad
Vrh