Ursus

Mislim da takve nećeš naći...
Verujem da su kod nas stizali samo sa "prstenastim" (manjim) tegovima, a da su ovakve montirali za svoje domaće (a možda i neka druga) tržišta...
Ajd' neka se neko od članova Foruma javi koji je kupio (nasledio, ima u posedu) traktor sa ovakvim tegovima "u celo" kao na slici što je član MONTOYA postavio?
Uveren sam da nema takvih ( u Srbiji)...
Verovatno ima takvih ali leže nekom u bašti ili su završili na otpadu
ako ne nađem takve kupiću prstenaste, nih ima i nisu skupi
a treba mi samo 2 kom.
 
Posto sam nov na ovom forumu pa evo i ja malo da se oglasim na temu Ursus.Prvo bih hteo sve vas POZDRAVITI a posebno prijatelja Kosjerca,a on ce me ovde prepoznati!Pratim vas vec duze vreme i svega i svacega sam se nacitao,a i sam posedujem jednog Ursusa c355 iz 98god,ali Ursusa c355dv sa kojim sam prezadovoljan!!
 
oo javio si se kolega,izvanredno,masina ipo,kako tvoja masina,video sam nesto si postavio slike,zar nije ursus c360 kada smo pricali a ja vidoh nesto c355 sa originalnim zetorovim mostom-difom?lepo izgleda..
 
Član" Kosjeric "sa hr foruma sa kojim si se dopisivao ima ursusa sa prednjom vučom, a ja sam Kosjerac, mala greška, ali nema veze. Da smo živi i zdravi. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Evo koja slika
Slika0080-277642.jpg
[/URL][/IMG]
i radovi na aut, kuki (u toku)
Slika0081-966c86.jpg
[/URL][/IMG]
Slika0082-f7b8c7.jpg
[/URL][/IMG]
Slika0083-0fa496.jpg
[/URL][/IMG]
Slika0084-48e57e.jpg
[/URL][/IMG]
 
Pre izvesnog vremena sam se raspitivao za uske pogonske tockove za c355....i posle svakakvih razmisljanja i spekulacije :):novac::)i potrage evo sta je iz svega toga ispao:nasao sam u madjarskoj felne 9.5x36 od nekog istocno nemackog traktora za 100 evra/par,srednje rupe za srafove na glavcini ce mi prepraviti strugar za max 30-40 evra i nasao neke 9.5x36 gume polovne (nemaju bas dobre krampone ali za spartanje i prskanje su ok) za 60 evra/par,jos nekih 50 evra za nove unutrasnje i to je to...Napravicu slike kad bude gotovo...
 
Pitam zato što sam ja sa tim njegovim orginalnim točkovima bez problema prskao/špartao i soju i repu i suncokret u međurednom razmaku 50cm.
 
Paprika em je neznija pa se lakse lomi em se udaraju dole cvetovi a treba prolaziti sa prskalicom i kad je vec veci zbun (ako bog da da ce se dobro razvijati) a mislim da i ti priznajes da tocak 14,9 nije bas zdravo resenje za red od 50 cm...inace ako bi se moralo onda bi sigurno isao tako ali posto sam nasao resenje,eto stim bolje :ppozdrav:
 
Kosjerac oprosti,ja videh da nesto nije u redu,al dobro sto kazes ti,da smo zivi i zdravi,da tacno,sa Kosjerica sam se dopisivao,da i on ima Ursusa c360 dv,dobro,onda sa ispravkom,veliki pozdrav za Kosjerica!
 
Posto sam nov na ovom forumu pa evo i ja malo da se oglasim na temu Ursus.Prvo bih hteo sve vas POZDRAVITI a posebno prijatelja Kosjerca,a on ce me ovde prepoznati!Pratim vas vec duze vreme i svega i svacega sam se nacitao,a i sam posedujem jednog Ursusa c355 iz 98god,ali Ursusa c355dv sa kojim sam prezadovoljan!!
Pozdrav Kole i dobro dosao.
Potavi neku slicicu da vidimo ursulu duplaka. Ako nije tajna koliko si platio prednju vucu od DZemsa? Ja se nesto razmisljam da ugradim na mog.
 
zdravo ACO,hvala na dobrodoslici,ti si mi se vec oglasio na yotyub.Znas sta,nije tajna,mene kostalo skoro pa nista,a ostali dodaci malo i kostalo.A inace nije bas jeftino.Sto se slika tice nesto mi neide od ruke,nesto nece ili ja neumem?!jedva sam se i registrovao na forumu,slabo baratam kompom al zato mi daj Gedore i kljuceve i nema problema,hahaha,pozdrav AcO.
 
AcO,ja sam dif,maltene dobio na poklon,a dosta davno dok nisam dobio moj,kompletan kao moj dif,spone,felne gume itd,odprilike 600-900 maraka-evra,nemogu dase setim koja valuta bila, al tako odprilike,sad verujem daje to malo jeftinije.Kako ti se cini na snimku?kakve detaljnije slike oces??
 
Vala ako je cena 600 ili vise evra to je preterano. Komsija je prosle godine kupio Dzems u dobrom stanju za 1200 evra, a za prednji dif sa tockovima dati pola od te cene je po meni ludost. Bas cu da se raspitam kod njega posto ima i jednog krsa rasturenog koliko bi mi cenio to komplet. Sto se snimaka tice, cini mi se odlicno. Jos kad mu nabacis odgovarajuce gume ima da bude jos bolji. Jel si trazio mozda gume, koju dimenziju planiras? Sto se slika tice, zanima me malo detaljnije da se vidi kako je prikacen dif na kolevku i kako je reduktor, odnsno izvod prednje vuce postavljen.
 
Nazad
Vrh