Ursus

Svašta sam čuo ali da ursus c360 i imt577 vuku isti plug(757) nisam dok nisam pročitao ovo. Svašta se ovde piše, i sto jeste i sto nije. Činjenica je da je 577 jači od 360 20ak konja i ne mogu vuci isti plug jednako. Takodje je činjenica da ni jedan nije savršen.
 
Sto je babi milo to joj se i snilo.Cim se napise Ursus vuce plug od 14 coli ovi Itemovci(IMT-eovci) se uhvate 757 pa 757,dalje niti citaju niti razumeju sta je napisano...kao da ne postoji nijedan drugi plug istog zahvata 2x14.
Nije u redu i odmah se vredjaju i za gusu bi se 'vatali kad se uporedi Ursus 355-360 sa 558,560 ili sacuvaj Boze sa 577...a oni mogu da porede Ursusa sa 539 ili jos bolje sa 533,i to je zdravo u redu.

I dobro kaze kolega Kawasaki,treba staviti tacku,ispisano je par strana,,sve su to gomile gvozdja sa svojim prednostima i manama.
 
Pozdravljam vas,od nedavno imamo plug imt756 vk za naseg c-355 i hteo bi ga sto bolje podesiti jer imam problem sa kosim vucom,naime lanac na desnoj hidraulici uvek mi je zategnut da nebi otisao suvise plug nalevo a koliko sam ja tu na sajtu mogao da procitam teoretski lanci bi trebali da budu labavi ako je podesavanje na plugu potpuno u redu.Bio bi zahvalan ako bi neko sa istom plugom i traktorom posavetovao oko toga.Isto me interesuje da koliko centimetara viri kraj kolenaste osovine (ili kako se vec zove) iz rama pluga-zaokruzeno na slici.Meni to viri iz rama 7 cm a inace razmak izmedju zadnjih tockova mi je 100 cm-unutra mereno.Hvala vam!
imgeke.jpg
[/IMG]
 
Poslikaj plazove dali su trosni ? Ako nema povrsinu da se oslanja o zid brazde dzaba se okrece kolenasta osovina .
 
Evo probao sam slikati,a interesantno je da u susedstvu ima jedan isti ursus sa istom plugom,stariji covek vlasnik,odavno ora sa tim kombinacijom i kad sam ga pitao on mi je odgovorio:eek:h,pa ja oduvek orem sa zategnutom desnim lancem....:sta:
img20151011135438.jpg
[/IMG]
img20151011135620.jpg
[/IMG]
 
to sa zategnutim lancom nije oranje!!!! svaki iskusan orac ore bez spanera u bilo kakvoj zemlji. a naravno i plugovi moraju bit domacinski. nadjite kadra i nek ustima plugove.
 
Znam za 765 rasiren na 70 u kombinaciji sa 560 i stalno ide na spaneru takodje kada sam ga ja probao isao je ok ( sto se tice rada ) al je i meni je teglio lanac . Posto nije bio moj plug nisam hteo da mudrujem na njemu .

Ja bih da ga posedujem zamenuo bih oklagiju na cega se kace poluge pluga za neku duzu (npr posavac mislim da moze uz min prepravke) i da ima kat2 kacenja jer se linije sila poluga seku daleko napred a zatim bih zadnji plaz povisio dovario jedan deo da povecam povrsinu naleganja na zid zadnje brazde posto mi deluje jako nizak i premale povrsine da kompenzuje silu koja ga gura na neorano . Zanimljivo je da za traktorom uzeg trapa ide savrseno .

Mogao bi pre svega da pokusas da smanjis razmak zadnjih tockova ako ti kabina dozvoljava tako sto skines desni tocak sa felnom bez srca felne i prebacis na levu stranu i obratno dobijas oko 10 centi manji gaz zadnjih tockova tako je od nedavno kod mene .
 
zszolika tebi je ručka za pomeranje osovine pluga trenutno u "zabrazdu" ako tako oreš onda moraš imati kosu vuču jer ti prednja brazda hvata više moraš je povući nazad
 
Hvala svima za poruke,da idemo redom...Aca i Dulka:jeste to su tegovi od malog ursusa 335 za zadnje tockove,koristim ih na tanjiraci kao tegovi....telnett:za povecanje povrsine plaza...mozda si u pravu ali kako je to moguce da ovako je fabricki napravljen a da ne valja a nisu posebno istroseni?cisto sumnjam..ne znam...za mog 355 je ovo rastojanje zadnjih tockova od 100 cm je minimum,ovako je svega 3-4 cm od blatobrana...Milan:sad sam kupio te predpluznjake,samo tri kruga sam napravio s njima,zasad mi deluju skroz OK,jako lepo guraju ostatke u dno brazde,mene je do sad najvise nervirao...kako se zove..koren kukuruza i koliko vidim za to ce mi biti super...Radoslave:na zemlji sam probao i ovako i onako,pa sam i kuci pomeravao rucku jer sam nesto cackao tamo tako da sto je slikano to nije merodavno...
 
Moje licno misljenje je da je vecina proizvoda istocnog bloka mi/poljska ... nedovrseni i treba puno stvari da se prepravlja . Npr dvobrazni plug koje je prevelik za fergusona ima kacenja kat jedan ?
Sa koje strane gume ti je ventil na zadnjem tocku ?
 
Jeste onda stoji onako kako sam mislio to je to . Za dalje ostaje da uradis nesto . Bilo bi dobro da se javi neko ko ima taj plug pa da kaze koju .
 
Rucicu vrati unazad negde od polovine testere jedno 3-4 rupe,osovinu vrati dokle je zafarbana(poznaje se razlika u farbi) i probaj sta ce se desiti.Ovako kako stoji osovina prosirena je prva brazda i plug pomeren u levo(gledano od nazad),jos je i zabrazdjen na rucici.
 
Nazad
Vrh