Ursus

Pa zar Zetor nije kopija Ursusa, tj Ursus je starija firma. Ne simpatisem ni jednu od pomenutih firmi, ali neko moje licno misljenje posmatrajuci i jedne i druge koje poznajem, Ursusov motor je magare za Zetorov.
 
Prvo i osnovno 4 ne iskače .
Nije ursus da pucaju poluosovine kao kod mog susjeda raspane se reduktor i raskine polosovine.
Nikakav se zupčanik u reduktoru ne kruni.
Prva vuča ne cvrkava orginalna od 84 godine .
A to što si ti beba pa ne možeš sjedit u stroju tvoj problem.
Vozim golfa 2 koji je 5 puta gori od imt tako da mi je tonajmanji problem.
pametan si ti neki šta je na tvom ursusu usavršeno ?????
Ništa sami izmislili nisu ????
Šta je dobro na tom traktoru osim cene????
Nemaš ti pojma a istinu nemožeš da prihvatiš to je tvoj problem.
Vratio ti se gadno vetar u lice

Kako da ne,samo se ti sad lepo vadi.Mislis da niko nije citao IMT temu i vase boljke i jadikovke.Sami izmedju sebe ste priznali mnoge stvari a sad ovde u ovoj temi izigravate pametnjakovice i mangupe.
Najbitnija stvar na ovom forumu je da bas jedino ti imas pojma o zivotu.Cekas tu iza coska da se u ovoj temi napise neki kvar ili problem i odmah uskocis da pljunes po Ursusu tvog komsije.Ponasas se kao da si dete predskolskog uzrasta,viris iz coska i cekas.
Samo ti viri i cekaj,necu ti praviti drustvo vise,jer sa tobom ne vredi polemisati jer jedino ti imas pojma o zivotu.
 
Nije uopste problem u tim traktorima, vec sto ovde imamo par provokatora i po nekoga ko se upeca na provokacije.
Argumenti su tipa " rekla - kazala " i nista se ne potkrepljuje slikama ili jos bolje snimcima.

Ja sam spreman da sve sto napisem potkrepim slikama, a i snimcima.

Prvo da otkacim IMT, odnosno to sto izbacuju iz 4. brzine jer je to stvarno tako i tu nema dalje isto kao kad kazes za 355/360 da izbaca. Znaci to je odavno dokazano i nema rasprave. Komsija koji je kupio nov 542 pre vise od 20 godina tvrdi da su mu u radnji rekli da izbaca i da om je to mana. Izuzetci su moguci, ali retki. Na 355/360 moze da se resi prepravkom, a za IMT ne znam.

Kocnice na 355/360, posto sad mucim muke, cujem od majstora koji ga je imao da se uspesno resavaju ugradnjom cilindara od Ladinog kvacila. Kaze kod njega tako terale i kod sledeceg vlasnika vec 5-6 godina.

Hidraulika radi na 355/360 i bez kardana i to jedino ko nece da nauci ne zna.

Motori im nisu losi vec su dobri i pale bolje nego bilo koji traktor, na sam dodir. Takodje moze da normalno upali 355/360 na aku od 75 Ah, a za IMT 560 ima u temi da ga obicno pale na preko 100 Ah, a jedan kolega cak i 2 komada od 110 Ah.

Posto sam ja u brdu, pa cak i planini, o tome nema potrebe da mi iko nesto pise. Koliko drva vuce 558-560 ili R 60-65, isto toliko moze i 355/360, ali uz znatno manju potrosnju. Gde oni prodju prodje i URSUS pa cak i dalje. Jos uvek je sigurno 70% traktora u sumama ovde 355/360. A postoje porodice koje generacijama iskljucivo sa njima rade po sumama i imaju uvek vise komada, a pare im nisu problem.

Problem je ovde samo sto se neko javi eto cisto da napise nesto i da isprovocira, a svi mi teramo manje-vise iste masine, ali je to nekome problem da prizna. Nekome je cak taj njegov traktor bolji i od zapadnih jer su delovi jeftini i dostupni. Znaci onda da je URSUS po tome medju najboljim traktorima.

Snimak sam vec postavio kad ide nizbrdo i to 3. brzina i vidi se da dobija zalet, ali ne izbaca. Imam na youtube kako vuce uzbrdo bez dima i bez brujanja difa i bocnih reduktora. Postavljam uskoro kako pali i kako radi hidraulika, a kardan da ne poverujes stoji. Nalazim 539 i merimo potrosnju, uskoro i sve snimam.

Mozemo do sjutra tako samo sto ja ne vidim svrhu svega toga.
 
Pa cim padobranci upadaju na svaku poruku, znaci da jeste.:osmeh:

A najgrdje sto neko sve ovo prati jer hoce da kupi traktor i onda kad iscita ova prepucavanja ne zna ni kako se zove.
 
Nije bitno ko je bolji, svaki je dobar kada se lepo odrzava. Vazno je samo da mi koji volimo domace traktore netreba da ljudima kvarimo temu, jer ni oni ne napadaju IMT u istoimenoj temi
 
Nije u pitanju to da neko zeli ili ne da pokvari temu ali citam i vidim neko poredjenje IMT-a sa Ursusum a neko cak uporedi i IMT sa Zetorom! Nije mi jasno samo u cemu se moze uporediti ova zadnja varijanta?!!! Bilo koji tip Zetora je smesno i uporediti sa nekim IMT traktorom istih ks!!! Zetor je singerica u svakom smislu za IMT!
 
Pa meni su glavni kocioni cilindri novi, tako da mi nije jasno da li oni mogu tako brzo da otkazu. A cudno mi je isto jer je taj desni kocio odlicno, a levi je zezao i sad mi nije jasno kako odjednom pocinje desni da zeza kad ga nista nisam dirao, samo levi. U svakom slucaju hvala na savetu, ako ima jos neko neki predlog neka napise.
Stavi ona dva krača i poveži sa zetorovim rasporednikom i briga rešena. Meni taj duži nije izdržao niti godinu dana i opt problemi sa kočnicama tako da sam dobio takav savjet za rešenje mog problema i tako ču i odradit. Cena je cca 25-30€.
e2db888b11ff97e3d047e46bc5cabd4b.jpg


Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 
Da sam ranije znao za to stavio bih 2 kraca i povezao bih sa Zetorovim. Sad je kasno jer sam kupio ovaj duzi, nije skup, platio sam 1800 RSD, ali je kvalitet nikakav. Majstor sa kojim sam razgovarao kaze da su njima gumice problem jer su po obliku kao "pecurke" i brzo stradaju. Isto kaze da Ladini cilindri imaju prstenaste gumice i samim tim su mnogo trajnije resenje. Ja sad stavio novi pa ako opet zezne prelazim na drugo resenje.
 
Al se ovde raspisalo :osmeh: Kisa pada malo divanimo...

Ursus 355-360 je rekorder medju traktorima samo po jednoj stvari, a to je pucanje na pola! Da se odmah razumemo nije to neki najnoviji FEND ili JD pa da nam nisu poznati problemi!
To je traktor koji ima, ili je imala svaka cetvrta-peta kuca u selu i svi smo dobro upoznati sa njim. Da se razumemo i oko poredjenja, kad kazem da svaka cetvrta-peta kuca u selu ima ili je imala Ursusa, da napomenem ovde nije planinski kraj sa selima koja broje 5-6 kuca a u selu 2 ursusa, ovde sela broje i do 6-7000 stanovnika, pa je broj Ursusa mnogo veci a kad je necega puno iskustva i problema je vise!

Ursus(355-360) Moze da zavrsava posao uz prepravke odredjenih mana (to stoji) i nije bolji od nijednog drugog traktora u toj klasi (i to stoji).
Izbacivanje iz brzine nema veze sa godinama starosti, Izbacivanje je posledica loseg materijala koji se brzo pohaba + losa preciznost obrade!

Jedini razlog za kupovinu Ursusa je dostupnost delova, ima ih svuda ali su jako loseg kvaliteta (poluproizvod). Ja sam ga eto kupio zato sto za relativno male pare mogu da ga dovedem u red, lako se prodaje u to sam se uverio!
 
Poslednja izmena:
Torpedo je gospodin za IMT a Zetora porediti sa Rakovicom je čista glupost. Zetor je po svemu za klasu ispred ,volem i ja naše ali što jes jes... Ursus je posebna priča...u svakom slučaju 588 i 560 ne mogu s njim u transport otrešće ih oboje a video sam i 560 u oranju samo dobro srče naftu i ništa više...

Bio sam krajnje sarkastican... - dosao mi do glave prepucavanje "Imt je super, ostalo je sprdnja" i slicno, pa natrag...
 
Ja ču vam reč ovako kako je, imali smo nekad deutza malog 57godište, pa poslje 533, i sad imam ursus 355. Iskreno žao mi jedino deutza jer je bio raketa za obojicu samo su mu falili konji i loša nabavka djelova, 533 mi nikad nije legao jer je to poluproizvod koji isto treba stalno šarafat ko i ursusa. Radio sam sa prijateljevim imt 560 i definitivno je jači od 355, ja vučem 2×12 olt, on nekog švabu okretča 2×14, ali oču reč da sve usporedbe tipa tko ima večeg su smešne. U šumi me 560 može samo gledat, na tanjuranju i frezanju i bilo kakvom radu sa kardanom sam jači, u brazdi je on jači, moj je opet bolji po pitanju 10 brzina, nasprem 6. Šta se tiče kočnica, to im je definitivno boljka koja se dade jednostavno rješit sa zetorovim djelovima, a za iskakanje iz brzine nemam poima i to je do održavanja i ništa drugo.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 
Ja sebe smatram vrlo realnim čovjekom i velim kako je, svi bi mi vozili debele aute i nove zapadne traktore, ali se treba pokrit sa onim šta imaš a to je u našoj priči ursus, imt, rajka, mtz, zetor...., financijski, barem po meni, naj isplativiji traktori. Bolje da mogu za 200€ napravit polugeneralku nego da mi na zapadnjaku majstor uzme 200€ samo da pogleda šta je otišlo i koliko velik kredit trebam za popravak istog.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 
Zamoljvam clana 577,
da predlozi susedu da se registruje na forum, pa da cujemo malo o tim ursusovim problemima direktno iz prve ruke. Da pomognemo covjeku, mozda mu dobro dodje poneki savjet. A i nasem clanu 577 bio bi zivot daleko srecniji, ne bi imao tu obavezu da pise o susedovom ursusu. Pozdrav

Ma nemore on poruke poslat a kamo sad da se registruje .
Šta cu mu ja par puta sam mu vukao ursusa kuci i reko nemoj me više zvati.
Na frezanju mu pukne klip po pola .
Da je loš traktor loš je svako malo šarafa po njemu .
od ležajeva maske sve gnjilo.
I on je za njega stroj pravi a to što izbacuje iz brzih u spore to je super.
Nisam ja kriv što vi nemožete prihvatiti istinu da je loš to traktor.
Nisu znali ni prve vuče složiti da nije bilo zetora da kopiraju.
 
Pusti ti te price, nije ursus savrsen, ne mislim ni da je neki rang ispod IMT.
Eto u mom komsiliku ima i IMT i zetora, i ursusa, i niko nikoga ne kudi, dodjem i ja komsiji pomoci uzorati njivu sa ursusom, a bogami i on meni sa IMT. Bas imamo komsijki odnos, iako vozimo dva razlicita traktora :osmeh:.
Sve to lijepo radi, kada je u pravim rukama.
 
A da li se iko pitao da nije mozda problem u vozacima,a? Da li oni znaju kako treba pravilno da upravljaju i odrzavaju masinu? Presli sa konja i volova na traktore i samo znaju da pricaju kako je masina losa.
 
Ja ču vam reč ovako kako je, imali smo nekad deutza malog 57godište, pa poslje 533, i sad imam ursus 355. Iskreno žao mi jedino deutza jer je bio raketa za obojicu samo su mu falili konji i loša nabavka djelova, 533 mi nikad nije legao jer je to poluproizvod koji isto treba stalno šarafat ko i ursusa. Radio sam sa prijateljevim imt 560 i definitivno je jači od 355, ja vučem 2×12 olt, on nekog švabu okretča 2×14, ali oču reč da sve usporedbe tipa tko ima večeg su smešne. U šumi me 560 može samo gledat, na tanjuranju i frezanju i bilo kakvom radu sa kardanom sam jači, u brazdi je on jači, moj je opet bolji po pitanju 10 brzina, nasprem 6. Šta se tiče kočnica, to im je definitivno boljka koja se dade jednostavno rješit sa zetorovim djelovima, a za iskakanje iz brzine nemam poima i to je do održavanja i ništa drugo.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!


E moj "prijatelju"! IMT 533 je za tebe "poluproizvod"? Danas na jednog IMT-a 533 zamenih glavu motora, a on ni manje ni vise nego 1968 godiste. Ja mu bi' prvi koji je otvorio motor! Da je kako ti kazes "poluproizvod" da li bi trajao evo gotovo pola veka? Na Ursusu (355-360) koji je stariji preko 30godina ne postoji ni jedan fabricki deo osim eventualno bloka motora. Toliko o poredjenju Ursusa sa IMT-om. Smesni ste mi vi koji pljujete po IMT-u bez ikakvog osnova!

Da naponem, da me ne bi pogresno shvatili! Nisam FAN IMT-a ali ovo su cinjenice iz visedecenijskog majstorskog rada. U ovu raspravu sam se ukljucio bas iz tog razloga da se neke sklopocije i krntije ne bi dizale u nebo da neko koji ovo cita ne pomisli da je to ozbiljan traktor pa da se zajebe...

- - - - - - - - - -

A da li se iko pitao da nije mozda problem u vozacima,a? Da li oni znaju kako treba pravilno da upravljaju i odrzavaju masinu? Presli sa konja i volova na traktore i samo znaju da pricaju kako je masina losa.

Ako je zaista problem u vozacima. Onda vzaci Ursusa imaju neki mentalni probem!
 
Nazad
Vrh