Uljana repica

Ja danas pola pripremio za repicu.

Dobro što se nije jako prašilo :haha:

Išlo se dva prohoda.

DSC01464Kopiraj.jpg


DSC01463Kopiraj.jpg


DSC01462Kopiraj.jpg


DSC01472Kopiraj.jpg


DSC01461Kopiraj.jpg


DSC01465Kopiraj.jpg


DSC01468Kopiraj.jpg
 
Dzabe sejati ako nebude kise seme gubi na klijavosti moze se valjati dan noc ako nema kise nema repice
 
Ma znam. Kod nas nema kiše, ali ima vlage koja je 20 cm ispod nje. Ako to neće moć iskoristit jer je preduboko onda će biti malo problem.
 
Bez kise klijavost ce biti 20-30%. Sa takvim sklopom, sigurno je zaoravanje na prolece.
 
Marko optimalni rokovi su od 20.08 pa do 10.09.A tacno je da ce mnogi sejati kasnije ali ja sam jedino dobro prosao najkasnija setva 14.09.Vidjao sam te repice od kraj septembra pa cak i pocetkom oktobra to je za presejanje bilo vec krajem oktobra i u prolec.Nemoj bacati novce za seme,ostalo ce se iskoristiti.
 
Ja sam svojih 5 kj pripremio za uljanu repicu, baceno je po 150 kg 15-ice i zatanjirano je... Ako dodje kisa posejacu ako ne, njive ce ostati spremne za prolece za kukuruz :)
 
Ja sam svoju danas posejao. 6 kj sebi i prijatelj je posejao 3 kj... Mada kod nas je jedno ceo dan padala lepa kisa i zemlja je nakupila vlage (to je bio glavni faktor zbog kojeg smo je posejali, da nije pala ne bi nista ni bilo od setve)
 
Danas posejao repicu. Na tanjirano, valjano pre i posle setve. Baceno 100 kg mapa i 100 kg 5:16:24 po ha. Trenutno ima vlage, ali ako ne bude pala ta kisa krajem sledece nedelje, nece da bude dobro. LG champlin.
 
ja sam posejao 23.ima malo vlage.3,5kg /kj.smart
200kg/kj 3/15.1kj
250kg/kj 3/15.2kj
300kg/kj3/15.3kj
400kg/kj 3/15.1kj
da vidim koja ce biti razlika u prinosu
 
Jel video neko negde da je nikla repica? Skupljam hrabrost da idem u sredu da pogledam svoju situaciju.
 
Kakvo je stanje sa repicom? Ima li zadovoljnih za sada? Posto se ne ocekuje neki pad temperature tj minus, valjda ce da bude nesto od nje. Pod uslovom da je ono malo kise od pre nije samo isprovociralo, onda krenulo i uvenulo.
 
Pa ja mislim da ću imati nešto više zimske brazde od očekivanog. Totalno nejednako nikla i vidjet ćemo šta dalje.
 
Nazad
Vrh