Uljana repica

Sutra probamo :osmeh:, ako je sve uredu, krecemo !
 
Ovo sto je kod mene skinuto je od 1,5 t/KJ do 1,8 t/KJ. Ima jos uvek zelenih grana pa se samo provuku kroz masinu. Kada se jos doda i nekakav rastur, to je to. Vlaga se krece od 11 do 14. Saznacu sutra kako se proslo na merenju, i sa ostalim JUS-ovima.
 
Kod nas je juce i danas skidana i negde se krece od 3 do 4,3 tona po hektaru zavisi i od pojedinih njiva i gazda.Ja krecem sutra zorom po prvi put sa z142 pa cemo videti sta kazu moje njive.
 
Danas smo skinuli jednu parcelu, koja je bila losijeg kvaliteta, vlaga 11, oko 2000 kg po hektaru. U nedelju napadamo kvalitetne, takodje bilo dosta zelenih, zato smo i odlozili zetvu.

34gred3.jpg
 
Zavrsena zetva uljane repice, oko 3 t/h, sta dalje ko je otkupljuje, koliko i kada placa :sta:
 
Negde ćemo je morati transportovati, molimo Vas da nam pomognete imamo je negde oko 8 tona, gde bude naisplativije tu ćemo je predati
 
Konfido Tim 024/568190. Bio je juče vlasnik na lokalnoj TV i rekao da su ugovarali neku proizvodnju i u Pančevu, možda mogu da ti otkupe ili upute gde ti je najbliže da prodaš.

Druga firma koja radi repicu iz okoline Subotice je HV partner 024/796058.

Nisam čuo da imaju problema pri plaćanju ni jedni ni drugi ali naravno garantovati ne mogu.
 
Ovi drugi ne otkupljuju uljanu repicu. Zvao malopre. Da ne rade mozda samo sa kooperantima?
 
Moguće, mi smo imali jednu neuspelu probu sa njihovim semenom na jednom jutru pre dve godine, možda su odustali od toga ili rade samo ugovoreno. Konfido Tim radi sigurno, ovde na severu prijavljeni su odlični prinosi na početku žetve i do 5T/ha i zadovoljni su i proizvođači i otkupljivači.

Nego, jel moguće da niko ne radi repicu južnije od Subotice?
 
Jako slabo se radi u našoj opštini (Batocina) je jedva nas nekoliko posejalo i to male kolicine, ukupno oko 30 ha, prinos se kod mene kretao 3T/ha. Otkupljivača nema nigde, verovatmo se zato i neseje. Mi smo pregovarali sa Viktorijom - Slađanom 063/608-265, a pozvao sam i Konfido tim. Najveći nam je problem prevoz.
 
Danas zavrsio, prinos 1,6 t/kj. Sa obzirom na kasnu setvu, los sklop, zadovoljan. A bas bih voleo da vidim te sto imaju 5 t/ha. Najbolji prinos za koji znam je nekih 4,3 t/ha. No, sve ovo nije bitno, sad da vidimo isplatu.
 
Ja sam pre neki dan zavrsio vrsaj repice, i nisam zadovoljan prinosom.Dosta je bilo supljih mahuna i bez zrna.Repica je odlicnog kvaliteta, vlaga oko 9% primese oko4,5% prosecna kilaza po hektaru 2,9t. Prodata je u Pozarevcu po 37din za kilogram,sa naznakom ako bude skuplja doplacivace se.Kod nas se seje na oko 2% povrsina u selu i najbolja je rosila oko3,6t na hektar.Ima dosta nekih buba i africkih bubamara pa sumnjamo da su one uticale na samnjenje prinosa i susa koja je u nasem ataru katastrofalna.
 
@srdjuanzorz,

To je najniza cena za koju sam do sada cuo. Ponude se krecu od 40 do 43 din/kg.
 
Danas zavrsio, prinos 1,6 t/kj. Sa obzirom na kasnu setvu, los sklop, zadovoljan. A bas bih voleo da vidim te sto imaju 5 t/ha. Najbolji prinos za koji znam je nekih 4,3 t/ha. No, sve ovo nije bitno, sad da vidimo isplatu.
Tražio sam po netu emisiju sa vlasnikom Konfido tima ali je (dosada) nisam našao. Tamo su bili pomenuti ti prinosi i generalni utisak da je prosečan prinos njihovih kooperanata dobar i da su zadovoljni ovom godinom.

Jedini čovek koga znam sa uljanom repicom je imao 42 metera na 3 lanca što dođe oko 1,1t/kj ili blizu 2t/ha. Platio je 540E seme i obradu i oko 35000 din kombajn i transport, veštaka ništa, prskanje ništa.
 
Pa zovi Victoria-ju, pa Confido, i uveris se. Cujem danas da 43 vise ne vazi, ali treba zvati i proveriti.
Inace sam rekao clanu @srdjuanzorz, pocetkom juna na danima polja, da je cena koju ocekujem oko 400, i nisam promasio.
 
Juče sam predao lokalnom otkupljivaču po 38 dinara.

Zvao osam Viktoriju i Confido cena im je bila 400 e/tona, ali f-co Šid ili Subotica, pa pošto imam 7t isplatljivije je bilo da predam kod kuće bez dodatnih troškova.

U svakom slučaju hvala puno svima na informacijama.
 
Uljana repica 450 evra po toni
sreda, 06 jul 2011 15:47 Cena uljane repice, ovih dana na srpskom tržištu dostigla je 450 evra po toni, a svi oni koji su zasijali tu industrijsku biljku imaju mnogo razloga za zadovoljstvo, saopšteno je iz Poslovne zajednice za industrijsko bilje.
Kako navodi Poslovna zajednica, tom traženom industrijskom biljkom zasijano je u Srbiji svega 5 000 do 6 000 hektara, što su izuzetno male površine.
Iz te zajednice navode da se ovogodišnji prinos uljane repice, čije je skidanje s polja ovih dana i počelo, kreće do pet tona po hektaru.
Na početku prošle godine bilo je zasijano oko 15 000 hektara ove uljarice, ali su proizvođači zbog vremenskih i tržišnih uslova veoma brzo odustali od tog posla, tako da je skinuta s oko 8 000 hektara.
Činjenicom da su zasijane male površine repice, kao i zbog loših vremenskih uslova stručnjaci objašnjavaju njenu izuzetnu ovogodišnju cijenu na srpskom tržištu.
Cena uljane repice prošle godine bila je od 370 do 400 evra po toni.
Tanjug
Izvor :

http://www.kvantas.rs/cene/1601-uljana-repica-450-evra-po-toni-
 
E koliko lupetanja covek moze da procita strasno. Nijedna cena nije tacna, prinos nije tacan, zasejane povrsine nisu tacne. Sve u svemu tesko lupanje, a jedino sto je istina, to je da ta biljka stvarno postoji. Ali najace, na pocetku teksta CENA, a na kraju CIJENA, a izmedju ZASIJANO. Sto samo pokazuje da je za ovdasnje strucnjake ta biljka jedno veliko iznenadjenje, i da su morali da otvore site druge drzave i da se informisu o CIJENI i ZASIJANIM povrsinama. Sramota nad sramotama.
 
Nazad
Vrh