Uljana repica

Kod nas je problem kad bi je i sejao koga bi nasao sa opremljenim kombajnom za nju. Koliko kostaju te vertikalne kose i da li moze to da se napravi i koliko bi izaslo
 
Moze da se vrsi bez vertikalnih kosa,najbitnije je da kombajn ne prosipa,ja ove godine imam pauzu,sejacu iduce.
 
@worm uopste nisu potrebne vertikalne kose, meni je prve godine vrsio covek sa case-om ima snimaka na youtubu, a prosle (2012) prijatelj sa djuro djakovicem, samo je bitno da sita budu sto zatvorenije da se ne prosipa, da se vozi polako i da se vitlo vrti najsporijom brzinom. Nadam se da sam ti pomogao :)
 
Pozdrav svima!
Pcelar sam, iz Arandjelovca, imam 20 kosnica.
Razmatram mogucnost da doselim pcela na repicu.
Pa ako je neko zainteresovan da dobije besplatno oprasivanje neka me kontaktira porukom.
Bitno je da cvetanje bude krajem aprila-pocetkom maja, orjentaciono.
 
U planu nam je kupovina mašine koja bi preradila merkantilnu uljanu repicu na repičinu sačmu za stočnu ishranu i na hladno ceđeno ulje koje bi davali npr. restoranima (dakle imamo tržište - sve su to naši prijatelji). Nemamo nekih velikih komercijanih planova već da zadrugaški nabavimo mašinu i sirovinu i zajedno imamo svi koristi od nje. Zanima me gde može da se otkupi uljana repica, gde može da se prati kretanje njene tržišne cene i naravno da li se isplati kupovati takvu mašinu i nabavljati sirovinu ili ne.

Da li da je možda posejemo na jesen, možda je računica u tom slučaju bolja?
 
U planu nam je kupovina mašine koja bi preradila merkantilnu uljanu repicu na repičinu sačmu za stočnu ishranu i na hladno ceđeno ulje koje bi davali npr. restoranima (dakle imamo tržište - sve su to naši prijatelji). Nemamo nekih velikih komercijanih planova već da zadrugaški nabavimo mašinu i sirovinu i zajedno imamo svi koristi od nje. Zanima me gde može da se otkupi uljana repica, gde može da se prati kretanje njene tržišne cene i naravno da li se isplati kupovati takvu mašinu i nabavljati sirovinu ili ne.

Da li da je možda posejemo na jesen, možda je računica u tom slučaju bolja?

repica se i seje u avgustu...ima na internetu dosta takvi presa za hladno cedjenje, no i cena zavisi od kapaciteta koji moze da obradi
 
U planu nam je kupovina mašine koja bi preradila merkantilnu uljanu repicu na repičinu sačmu za stočnu ishranu i na hladno ceđeno ulje koje bi davali npr. restoranima (dakle imamo tržište - sve su to naši prijatelji). Nemamo nekih velikih komercijanih planova već da zadrugaški nabavimo mašinu i sirovinu i zajedno imamo svi koristi od nje. Zanima me gde može da se otkupi uljana repica, gde može da se prati kretanje njene tržišne cene i naravno da li se isplati kupovati takvu mašinu i nabavljati sirovinu ili ne.
Da li da je možda posejemo na jesen, možda je računica u tom slučaju bolja?
Има да се купи код мене у Сурчину.
Цене можеш пратити на http://bse.hu/topmenu/about_us/newsevents/bsenews/114558950.html и на http://www.barchart.com/futures/exchanges.php?exch=matif
Исплати се посебно ако цена уљане падне.
 
Nazad
Vrh