Uljana repica

U pravu je marko22 nisu znali kako da je otkupe,po kojoj ceni nista,450evra nije niko video po toni sigurno max 400e i to je puna kapa,ona jeste mozda 450 ali nece da je plate
 
Ma ko ce da plati 450 eura, kad toliko nije ni u svetu. Jos gore sto su i cenu za prolsu godinu izlupali. Ma ne zna se sta je gore. Sramota me sto sam i procitao tekst.

Evo da dodam, da je danas u Parizu skocila preko 3%, i da je sada oko 450.

I Opet da dodam, danas repica u Parizu ponovo skocila i sada je preko 460.
 
Poslednja izmena:
Ja juce slucajno saznao koliko Viktorija placa velikim otkupljivacima uljanu repicu.Cena sa pdv-om je 44,76din. i to je sramota kako oni zaradjuju ninasta jer samo vrse pretovar.::jako_besan::
 
Lokalnom otkupljivaču, pošto sam imao 8t nije mi se isplatio prevoz do Šida, a odbitak :haha: samo sam ga video u obračunu. Neznam gde ga je predao pominjao je Novu Crnju ili Šid.
 
Hteo bi ove godine prvi put da sejem uljanu repicu,na njivi mi je jos soja , do kog datuma bi mogao da sacekam da skinem soju,da bi posejao repicu, i ako moze neki savet oko hibrida ?
 
Zavisi od vremena, neki standardni rokovi su do 25. septembra. Ove godine treba pazljivo pratiti vremensku prognozu, ali ako se ispune neka mracna ocekivanja o suncanom septebru, nista od repice. Svi ljude koje znam a da rade repicu, su sad vise nego sigurni da ako ne bude nekih solidnih kisa, niko nece ni pomisljati na repicu.
 
@istrazivac
Soja nije dobar predusev za uljanu repicu tako da i ne razmisljas o toj varijanti.
 
E da. Dobro je ovo @rasa primetio (za razliku od mene) o predusevu. To je mozda i bolji savet od mog, jer nije dobro sejati repicu posle soje i suncokreta.
 
Mislim da ce ove godine uljana repica da izvisi jer nema dovoljno nlage u zemljistu.
xclmcl.jpg
 
Nazad
Vrh