Uljana repica

prinos ce pokazati dali se isplati?
na nekim parcelama nikla oko 70%.
 
Da juce nisam dobro razrogacio oci ne bih ni video da je repica po malo nikla. Dosta retka, nadam se da ce jos malo da nikne i da poraste jos malo, pa da na prolece i ja vidim sta je to zelenisno djubrivo.
 
Ovo je najlošija.

DSC01571Kopiraj.jpg


A ovo najbolja.

DSC01573Kopiraj.jpg
 
Kod mene uljana repica slabo nice, ima je ali slabo, samo jedna njiva koju sam samo tanjirao je skroz lepo nikla, dok ostale na kojima je orano jos izlazi. a ima vec podosta od kad je sejana :S
 
Ne bih da te plasim ali ta repica koja tek sad niče teško da može uspešno prezimiti pogotovo ako bude jačih mrazeva bez snega.
 
Ima da, nismo zatvarali svaki drugi red. Ima manje zrna na stabljici, ali je gušći sklop. Nagodinu ćemo vjerojatno zatvoriti svaki drugi.
 
Evo pre neki dan sam kupio sejalicu za uljanu repicu. Ali sam tek danas stigo da je fotografisem.


 
ova tema ce ove godine biti jadna kao i uljana bar kod mene je tako,neke parcele su solidne, prosle godine je u jesen bila lepsa nek ova sada.
 
Uljana Repica trazi dobru propremu zemljista , a kod nas je susa u Avgustu i zato tebi nije iznikla kako treba. Treba se raditi priprema Roto Drljacom. Mozda cak i 2 prolaza.
 
Ima li negde većih površina pod repicom,recimo par stotina hektara zbog pčelinje paše,priča se da ima negde oko Ade ako neko zna bio bih zahvalan na informaciji.
 
Nazad
Vrh