Uljana repica 2013/2014

Jel su vam pocele repice da cvetaju,moja na jednoj njivi krenula da cveta,a mala mi jako.Prihranjena pre 10tak dana sa 220kg po kj san.
 
I kod mene je pocela da cveta na nekim parcelama.Cim bude toplije vreme krecemo da je prskamo.
 
Nasa je LG Champlain.Ali mislim da nece jos skoro poceti cvetanje,jer nije ni stablo redovno formirala,no ne znam videcemo, na putu je pa je gledamo svaki dan.
 
KWS Triangle i Traviata, nije jos bukvalno pocela da cveta,ali je napupila,za vikend mislim da ce poceti.Danas sam je malo gledao i uzme da pogledam pupoljke kad ono puno crnih sitnih buba.Koji inekticid preporucujete?
 
Ja sam pricao sa jednim zastitarom i preporucio mi je Pyrinex super, isto ga koriste i u povrcu i vocu i jako je dobar,sta vise ima i produzeno dejstvo.
 
Repice su poludele u zadnja dva dana, prskao sam je u subotu i slabo je bilo rapica sa centralnom granom,danas kad sam video nisam mogao da verujem,prasuma:osmeh:
 
Kod mene pocela da cveta :)
Ovo je slikano u nedelju.
20140323141146.jpg
 
Slabo se razgranala,nisam citao da li si pisao o kolicini semena u setvi ali jedan od razloga je sto se grana ako je pregusta.Dok je drugi ako je slabo obebedjena vestakom.
 
Nazad
Vrh