Uljana repica 2013/2014

I kod mene je krenula polako da nice .Teren je dosta grudvast, pa zato otezava nicanje.
Stanislave,jel imas neku sliku od repice?
 
Ljudi kako repica jel nice,ja imam malo problema sa korom,al izaslo je jedno 70%, nadam se da ce i ostalo samo malo da kisa poprska.
 
Nisam druze slikao,al obecao sam prosli put i slikacu je,sejao sam je sa poljostroj odzaci,sto se tice masine nema greske,ali kora zeza,jaka kisa posle setve je zajebala stvar:(, e sad ja se nadam da ce posle ove kisice izaci ostatak,ako ne izadje,ne verujem da cu ostaviti.
 
I ja sam sejao issto sa poljostrojkom. Izacice ona posle ove kise :D Kod mene ima na nekim parcelama gde je skroz nikla ,a ima i na nekim gde sad pocinje da nice.Videcemo do kraja kako ce se izboriti sa zimom.

- - - - - - - - - -

20131019142733.jpg
 
Bio sam juče u Temišvaru u prolazu sam gledao Uljanu repicu,kod njih izgleda fantastično ne vidi se zemlja od repice.Vidim da vrše zaštitu sa prskalicama ,kakvu ne znam. A posejano je boga I oca.
 
pozdrav planiram da sejem sledece godine repicu ako se stvore uslovi pa me zanima jel psenica dobar predusev? p.s imam 4hektara zemlje koja nije radjena 20-25 god sta da uradim s njom da li da je izorem u prolece ili pred setvu.unapred hvala na odgovoru
 
Proslog vikenda sam video,ljudi iz susednog sela prskaju repicu sa necim da mu se zaustavi rast.Nisam pitao koji je preparat, ali uljane repice su jako velike.

fnykp0811.jpg
 
Pocetna ispitivanja u setvi uljane repice u strip till tehnologiji pokazuju da su biljke zdravije i prinosnije od konvencionalne setve.U strip till setvi seju se semena u redjem sklopu tj. 20do 25 biljke po m2 a u standardnoj setvi 35 do 40 biljaka.U ovoj godini se pokazalo,zbog velikih prolecnih padavina da je redji sklop zdraviji i naravno vise prinosan.Videcete u prilogu razliku u bocnim granama,debljini stabla i jacini korena kao i manje bolesnim biljkama.Ova sejalica je rucni rad ovog farmera ali se pokazala veoma dobro.Jos samo da kazem da je razmak izmedju redova 45 do 50cm.Ako nesto ne razumetu tu sam da vam prevedem na nas jezik.
http://www.youtube.com/watch?v=fiy7hThrDtE
 
Momci kako vam repica podnosi ovu golomrazicu? Kod nas u četvrtak pri zemlji bilo - 10,malo repice u dvorištu što je ostalo kaa se čistl mašina ne izgleda najbolje.
 
Nazad
Vrh