Uljana repica 2013/2014

Ljudi kakve su vam repice,kod nas nema puno posejano,ali dobro izgleda,cak i bolje od zita,e sad videcemo kako ce posle biti.Ako potraje ovakvo vreme.trebalo bi prihranu raditi i to brzo.
 
Ja samo moju obilazio pre neki dan,dobro izgleda e sada pošto je prvi put sejem ne znam da li je to stanje ok ili ne ovako na oko izgleda dobro.Čim se može u njivu dobiće azot.
 
Moja sutra dobija prihranu,Barbu sa čim prskate? Ja sam je obišao u suboti i ima dosta uvelog lišća ,skoro na svakoj biljci oni donji najveći listovi kao da odumiru. Koren je ok dugačak je preko 20 cm.
 
Ja sam radio repicu 2009god i isao sam jednu prihranu pocetkom marta oko 200kg/kj sana i imao sam prosecan rod od 3,5t/ha, sto je za repicu odlicno,tako planiram i ove godine,samo sto sad imam hibrid i zaorano je 8-16-24,ali opet idem na prinos od 2t/kj.
 
Naš atar je specifičan ako padne malo kiše možda ne uđemo u njive ko zna do kada,zbog toga I kiše u najavi ne bih da se kockam ,bolje bar nešto da ima od hrane.
 
Hvala,obavestio me tvoj šurak danas:ppozdrav:,moja danas dobila 100 kg SAN-a po kj ima na tri mesta štete od miševa,sve oko rupa na desetak kvadrata popasli.Korova ima po malo divlja repica.
 
Kod nas su poceli da rade repicu za lozenje u nedostatku sojine slame,kazu da se odlicno pokazala,a znam da neki ljudi sto prave briket je melju i koriste u proizvodnji istog.
 
Rutava nije sigurno_Ona će na cvet.Ja sutra idem sa herbicidom I insekticidom(preventivno) posle druga prihrana.Naravno uslov da ne bude vetra.
 
20140317162757.jpg


- - - - - - - - - -

20140317162755.jpg
 
Odlicna je spremi fungicid i insekcitid i obavezno prehranu preko lista sa naglaskom na fosfor i kreci u prskanje.Ako Bog da neka bude 5 tona po hektaru.
 
Ove nedelje cemo je prskati protiv sijajnika,a kasnije cemo ici sa prihranom preko listova :)
 
Danas popodne oprskao moju repicu sa herbicidom I insekticidom. Primetio sam da ima puno bubamara ,druge gamadi nisam zapazio.
 
Nazad
Vrh