Uljana repica 2013/2014

Evo ga sije se Zetor forterra 11441 amazone 3 m sijačica i rotodrljača Pegoraro 3 m :D
29dy9sl.jpg

I jedna prljava prasi se nemilo, pripremljeno je 51 jutro za sada posijano 25 jutara sutra nastavak do utorka planiramo zavrsit, sjeme je Syngenta Petrol :)
23mlsva.jpg
Jel si bacao nesto od djubriva pre setve ?
 
Ova kisa bas ometa setvu repice,posejao sam oko 10 jutara imam jos toliko i danas bi bilo gotovo,al vreme ne dozvoljava
 
makar je ulog dosta manji, a ipak nece je biti nesto posejano,kod nas u opstini oko 200ha
Jel si isao preko ovih iz Confido tim ?

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Mi smo zavrsili sa setvom pre 2 dana . Ali nismo bacili nista od djubriva pre setve . Videcemo kako ce nikne , i kako ce se izboriti sa zimom do kraja :D
 
Nisam ni sa kim napravio ugovor,proizvodnju sam finansiram, 150kg 5-16-24 po kj baceno, negde nisam ni bacao jer je razbacen stajnjak,tako da je zemlja u dobroj kondiciji.Sejao sam kws traviatu i triangle oko 3-3,5 kg/ha.

- - - - - - - - - -

Barbu
Koji hibrid/sortu ste sejali i koliko kg/ha
Ko je ta firma i jel si ti sa njima ugovarao?
 
Nisam ni sa kim napravio ugovor,proizvodnju sam finansiram, 150kg 5-16-24 po kj baceno, negde nisam ni bacao jer je razbacen stajnjak,tako da je zemlja u dobroj kondiciji.Sejao sam kws traviatu i triangle oko 3-3,5 kg/ha.

- - - - - - - - - -

Barbu
Koji hibrid/sortu ste sejali i koliko kg/ha
Ko je ta firma i jel si ti sa njima ugovarao?

Sejali smo hibrid Dekalb excalibur, jedno 3-3.5kg/ha.
To je firma iz Subotice ,koja se bavi otkupom uljane repice , i ja sam proizvodnju sam finansirao :)
 
Jel si sad prvi put sejao dekalb ili si imao i pre...Ja sam ove godine prvi put posejao kws,jel imas ti iskustva sa njima.
 
Ove godine smo prvi put posejali Dekalb , ovi iz Confida imaju samo Dekalb hibride, kazu da daje prinos od 5t/ha pa do 7t/ha . Prvi put kad smo sejali uljanu repicu pre jedno 5 god imali smo Kws Triangle , mogu ti reci da smo imali prinos preko 2.200 kg/kj .
 
Ja sam 2009 godine ima sortu ns banatska velika,prinos je bio 2050kg/kj sto je za sortu ekstra prinos,a narasla je cudo jedno,visoka je bila oko 2m,za ne poverovati.Sad sam posejao ove kws-ove hibride,kazu da su manji a da rode vise,aj sad da vidimo:)
Sta bacas od djubriva na prolece i koliko?
 
Ja sam pre par dana posejao 17 kj, taman pre ovih kisa. 3,5 kj kws, ne znam tacno koja sorta a ostalo dekalb 3 sorte, isto ne znam koje. Sve je uzeto za ogled.
Radjeno tanjiranje, pa podrivanje, pa jos 2 puta tanjiraca.
Predsetveno baceno po 150 kg sesnaestice, i na jednoj njivi smo pravili ogled, pola njive 100 kg/kj eurofertila, pola 150 kg/kj sesnaestice (ruska)
 
Ja sam pre par dana posejao 17 kj, taman pre ovih kisa. 3,5 kj kws, ne znam tacno koja sorta a ostalo dekalb 3 sorte, isto ne znam koje. Sve je uzeto za ogled.
Radjeno tanjiranje, pa podrivanje, pa jos 2 puta tanjiraca.
Predsetveno baceno po 150 kg sesnaestice, i na jednoj njivi smo pravili ogled, pola njive 100 kg/kj eurofertila, pola 150 kg/kj sesnaestice (ruska)
Da nisi mozda sejao od Deklab Excalibur hibrid ? koliko kg si posejao po ha?

- - - - - - - - - -

Ja sam 2009 godine ima sortu ns banatska velika,prinos je bio 2050kg/kj sto je za sortu ekstra prinos,a narasla je cudo jedno,visoka je bila oko 2m,za ne poverovati.Sad sam posejao ove kws-ove hibride,kazu da su manji a da rode vise,aj sad da vidimo:)
Sta bacas od djubriva na prolece i koliko?
Samo da izdrzi ona do proleca :) samo da prezivi zimu, pa posle cemo da videmo sta cemo baciti i koliko cemo baciti djubriva :D
 
@BarBu M
Excalibur, Expower i jos jednu sortu sto pocinje na Ex..
Nisam tacno siguran ali izmedju 2-2,5 kg/kj
 
Nazad
Vrh