Uljana repica 2013/2014

Uree mislim samo oko 80 kg/ha zbog zetvenih ostataka jer ih ima mnogo od zita. Preporuka je da se od ukupne planirane kolicine ide 1/3 azota u jesen.
Na koji razmak sejete uljanu repicu. Vidim da se seje od 12,5 pa do 30 cm. Sta se bolje pokazalo ?
 
Poslednja izmena:
Mi smo se pripremili za uljanu repicu ali sijemo samo skromnih 3kj, strnjištu koji je oprskan totalom polovinom sedmog mjeseca, te je jucer uzoran, a danas istanjuran 2 puta i čeka se kiša, od gnojiva za sada 0kg/kj, sijem kws Triangle ostalo mi jedno pakovanje od lane, pa da se iskoristi :)
 
Nema nigde meni obećano 3 vreće sigurno kada je trebalo da se realizuje i navodno komercijalista taman juče prodao u pitanju je Milan iz Viktorije . Ubuduće zbog prijatne saradnje zaobilazim Viktoriju naširoko ,neka se je*u sami kada im mi ne valjamo ,bagra.
 
Talianu zali mi se kum na tebe za ta semena repice opasno:haha:.salim se malo

Koje ti treba seme,da vidim u ponedeljak ako ima mozda kod nas?
 
Poslednja izmena:
Kum zeza!! Ne treba ,nabavila mi kumova konkurencija:osmeh:, Eventualno ako nađeš jedan paket DKC eksaliburg ali čisto sumnjam,kada kum nije našao nema ga nigde. :ppozdrav:
 
U petak sam bio prisutan na jednoj od najvecih prezentacija Dekalb semena uljane repice i kukuruza u Rumuniji :)
106820296167905984426742.jpg


- - - - - - - - - -

106817236167901951093811.jpg
 
Kum zeza!! Ne treba ,nabavila mi kumova konkurencija:osmeh:, Eventualno ako nađeš jedan paket DKC eksaliburg ali čisto sumnjam,kada kum nije našao nema ga nigde. :ppozdrav:
Javice mi danas u toku dana za Excalibur.Kazu tesko da ga nadju ali pokusace.Koliko sam ja razumeo ove iz Viktorije lose im se pokazao sa prinosima u prethodnim godinama pa ga nabavljeno jako malo.

- - - - - - - - - -

Cena semena repice Exalibur je 171e+pdv za placanje na jesen.Ko zeli ima.
 
Nazad
Vrh