Trimeri

Ovo mozes i sa agm520,vilidzer 1900 ili tako nesto ali bolje dodaj jos malo love i uzmi neki od ona 2 sto sam ti napisao
 
Mislim da su Stihl trimeri na akciji.Fs 250 je oko 60 hiljada ali je zver od mašine. Ima i neki jeftiniji ali je slabiji. Moj savet ti je da uzmeš fs 250 mislim da ima 2,2 konja snage. Fs 55 je mali imam ga i nije za neki ozbiljniji posao osim da očisti pored zida, uz voće i pored mašina.
 
Наравно да може. Врте се те машинице годинама и јско су чести јер су дуго били најјефтинији (док нису кренули са продајом кинеских).
Ја већ дуго планирам да замијеним вилиџер BC1250S са хускварниним 525rx, али увијек нешто прече и оду паре на другу страну.Досадило ми носити 10 kg, поготиво што ми је скоро све што косим обала под великим нагибом.

Кад се коси редовно сваки завршава посао, а ваљда човјек купује да покоси сваких мјесец-два, а не једном годишње.
 
Kad sam uzeo fs 55 prvi sledeći po snazi bio je preko 40 hiljada. Može sa njim da se radi ali ne gusta i velika trava i zavisi koja trava. Radio sam sa njim i jednostavno nema snage. Zato sam i uzeo veliki Oleo mac trimer. Sa trimerom i kosacicom provodim više vremena nego sa traktorom.
 
Može FS 55 da reši tu stazu bez prolema, ali postoje neke stvari (1000x ispisane u temi) koje pored planirane površine određuju izbor mašine...pre svega to je interval košenja i vrsta trave...Prva 3 meseca košenja ( april, maj i jun) u zavisnosti od padavina sigurno rešava jednom u mesec dana, kasnije, od druge polovine juna, razmaci se polako proređuju i dolaze do nekih 2 meseca, što će u zbiru dati nekih 5-6 košenja godišnje.Nisam protivnik kupovine jačih mašina, ali uzimati OM 741 za to je nesvrsishodno....mašine preko 2ks su za ozbiljne radove, preko 1ha...s' tim u vezi i njihova težina koja nije mala, dodatno umara hobistu/vikendaša.
 
Ja imam FS 55 Stihl. Bio na akciji za nekih 22000 dinara, i da sada nisam čitao ne bih ni znao da je slab i loš.
Kupljen pre 3 godine da malo odmeni kosačicu kada je muka prva trava, bujna. Imam malo bašte neravan teren. Ne koristim ga puno, ali meni je zlatan. Kosi samo travu, bude i 40 cm visine nekada ali većinom se redovno kosi. Za nezahtevan posao je prava stvar. Kineza nisam hteo. Mislim da ćeš biti zadovoljan za ovo što si slikao, a svakako zaobidji kineza, kada ti je početni budžet 50 000 dinara.
 
Može FS 55 da reši tu stazu bez prolema, ali postoje neke stvari (1000x ispisane u temi) koje pored planirane površine određuju izbor mašine...pre svega to je interval košenja i vrsta trave...Prva 3 meseca košenja ( april, maj i jun) u zavisnosti od padavina sigurno rešava jednom u mesec dana, kasnije, od druge polovine juna, razmaci se polako proređuju i dolaze do nekih 2 meseca, što će u zbiru dati nekih 5-6 košenja godišnje.Nisam protivnik kupovine jačih mašina, ali uzimati OM 741 za to je nesvrsishodno....mašine preko 2ks su za ozbiljne radove, preko 1ha...s' tim u vezi i njihova težina koja nije mala, dodatno umara hobistu/vikendaša.
Čekao sam vaš komentar i moj savet budućem kupcu je da potraži vaš savet. Ps još uvek je mart a dvorište sam kosio dva puta i od nedelje možda opet. Imam neku travu koja raste u busama pa kad naiđe kosacica ne bude joj lako. Ti vremenski razmaci od mesec dana su predugi i leti a tek u proleće.
 
Poslednja izmena:
Imam FS38. snaga je jednaka kao FS55 (0,7 kW), ali ima savinutu cijev i lakši je od FS55. Kosim jedan dio na velikoj strmini i tu bi bicikl ručke bile problematične. Zahtjeva redovitu košnju. Do 25 cm visine uspješno svladava i gušću travu, ali uz nešto sporije kretanje. Nit je 2 mm, ali može prihvatiti i 2,4 mm. Mjestimično je zemlja gnojnija pa tu trava obično preraste ( i do 40 cm visine). Te lokalne probleme riješim tako da prvo prikatim na pola, a onda do kraja. Zbog svoje male težine, jako je praktičan za košnju oko voćki.
 
Preciznosti radi, FS 38 ipak ima nešto slabiji motor (0,9ks) u odnosu na FS 55 koji ima 1,0Ks...zapremina motora je ista, ali je hod klipa nešto kraći, pa se tu dobilo ubrzanje radilice i možda nebitnih 0,1ks više.
 
Trenutno je Stihl prolećna akcija pa može uzeti fs 250 sa 2,2 ks ili fs 120 sa 1,8 ks uklapa se u budžet koji je namenio ( 500 evra). Pare ko pare će se potrošiti ko zna gde a ovako će bar imati pravu mašinu.
 
Ne bih plaćao toliko ako ne moram. Vidim da ljudi rade i sa kineskim, ali pitanje je koliko će trajati kineski.
Dejane, koja je tvoja preporuka? Kod Stihl-a me vuče garancija od 5 godina, dok je kod Husqvarna-e 2 godine.
 
Garancija kod STIHL-a je uz uz uslov da godišnje odneseš na redovan servis koji košta xx dinara (raspitaj se tačno koliko), što nužni i nije tako loše jer si miran bar što se tiče gluposti tipa membrane, filteri...Što se tiče izbora da li STIHL ili Husqvarna...približno iste snage (Husq. nešto jača od 0,1ks), još jedna "prednost" ide Husqvarni jer ima krutu vezu vezu (kardan), dok FS 55 pogonsku sajlu.Imao sam pre FS 55 par godina i služio bez kvarova...dosta godina dokazan u praksi, tako da je to ono što ga preporučuje.
 
Preciznosti radi, FS 38 ipak ima nešto slabiji motor (0,9ks) u odnosu na FS 55 koji ima 1,0Ks...zapremina motora je ista, ali je hod klipa nešto kraći, pa se tu dobilo ubrzanje radilice i možda nebitnih 0,1ks više.
Nisam očekvao da na netu kod prodavača pronađem netočne podatke.
Ali nakon uvida na stranicu ovlaštenog zastupnika, evo ipravnih podataka. Barem se nadam. Dejane hvala na korekciji.
 
Manje znam nego što sam znao pre par dana o trimerima.
Da li će biti dovoljan taj FS55 za baštu? Raspitaću se o redovnim servisima Stihl-a, da vidim da li se isplati ta garancija od 5g ili će izbor pasti na Husqvarna.
 
Stigla jos jedna zverka... Najjaci trimer iz Echo ponude.
Kvalitet izrade vrhunski, bolji nego Stihl, robusan, mocan, svaki delic, sve sto je doslo je made in Japan.
Istina jeste malo tezi ali je ovo masincina za najteze uslove i veoma zahtevne radove nije za ljude da uzmu kositi svoje dvoriste.
Garancija 5 godina, kao i na sve Echo proizvode.


Evo samo razlika kakav uprtac dolazi za Stihl masinu od 1000 eura a kakav ovde, Stihl uprtac je koliko vidim 7000 - 8000 din ako on vredi toliko ovaj onda vredi 15000 din...


U81hqmu.jpeg

bSu7j6P.jpeg


CBQa6Kv.jpeg



YujTTdW.jpeg
 
Nazad
Vrh