Trimeri

Dobio sam preporuku za taj FS55 od čoveka koji po selu kosi travu uslužno. On ima taj FS55 i neke Kraftech crvene po 100 evra. Kaže da bi za moj put u bašti bio dovoljan i Kraftech, ali da dodam za FS55 ako imam novca.
@dekilio Nisam razumeo post. Da li je preporuka za taj FS55 da može da kosi travu i korov ili ne može?
ФС55 је више хоби машина. Није за да се сваки дан ради са њом. Мада ја кад покосим 40 ари косим петак и викенд и то тако што одрадим два резервоара па мало одморим па наставим.
Али то је само трава и евентуално понеки тањи багремац до пола центиметра.
Тако да погледаш прво јел имаш доступан сервис и какви су мајстори у том сервису па тек онда бираш марку тримера.
 
Ne treba meni profesionalna mašina, nemam šta da kosim svaki dan. Imam put u bašti dužine 200 metara, širine 8. To je sve što će taj trimer kod mene kositi.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne treba meni profesionalna mašina, nemam šta da kosim svaki dan. Imam put u bašti dužine 200 metara, širine 8. To je sve što će taj trimer kod mene kositi.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Fs 55 je slabija mašina, i njega uzmi samo ako kosiš često. Realno ti imaš malu površinu da uzimaš skup trimer. Ako ne kosiš redovno uzmi neki jači, poput pomenutog vilidžera, ili još bolje pomenute huskvarne, ili jači štil, oleomac, shodno novcu.
Brat ima fs 55, on prezadovoljan ali on kosi često. Fs 55 nije za velike trave, preslab je. To mi se komšija uverio, i sada i dalje pored njega koristi i ručnu kosu.
 
Pa ako ću uzimati jeftiniji, moram kositi češće.
Nije mi problem da izdvojim više novca, ali ne znam da li mi je potrebno.
Komšije imaju male trimere, time kose puteve u bašti.
Garancija za Stihl je 5g, za Husqvarna samo 2g.
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam drugara koji radi uslužno košenje, on i žena idu sa 4 kineza, kad odrade rezervoar ostavljaju 2 da se hlade a uzimaju dva olađena i tako ceo dan ili dok ne završe posao. Ta 4 kineza zarade za 2-3 dana. Kad kinez crkne, nabavi novu mašinu samo za 60-70 eura, nabaci na staru cev i teraj dalje, ne popravlja ništa. Kad on radi cele sezone kinezima šta će onda meni brend od 700 eura, jedino možda zbog udobnosti, to razumem inače ovako za 5-6 košenja preko leta od par sati bespotrebno bacanje para, ali no.
 
Imam drugara koji radi uslužno košenje, on i žena idu sa 4 kineza, kad odrade rezervoar ostavljaju 2 da se hlade a uzimaju dva olađena i tako ceo dan ili dok ne završe posao. Ta 4 kineza zarade za 2-3 dana. Kad kinez crkne, nabavi novu mašinu samo za 60-70 eura, nabaci na staru cev i teraj dalje, ne popravlja ništa. Kad on radi cele sezone kinezima šta će onda meni brend od 700 eura, jedino možda zbog udobnosti, to razumem inače ovako za 5-6 košenja preko leta od par sati bespotrebno bacanje para, ali no.
Koliko drugar naplaćuje po rezervoaru, satu, kvadratu


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Za 2ks idem na minimum 500 evra trimer. Ispod toga nema da se kupi od 2ks a da je brendirano.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Koliko drugar naplaćuje po rezervoaru, satu, kvadratu


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
Mislim da radi 1500 dinara rezervoar mada kada su praznici i kada gastarbajteri hoće da im budu uredna dvorišta i voćnjaci za goste kad dođu na odmor tada ne može da postigne i tu cena ide i na 20eura, plaćaju i ne pitaju a i nema ko drugi da radi, retko ko voli to da radi.
 
Imam drugara koji radi uslužno košenje, on i žena idu sa 4 kineza, kad odrade rezervoar ostavljaju 2 da se hlade a uzimaju dva olađena i tako ceo dan ili dok ne završe posao. Ta 4 kineza zarade za 2-3 dana. Kad kinez crkne, nabavi novu mašinu samo za 60-70 eura, nabaci na staru cev i teraj dalje, ne popravlja ništa. Kad on radi cele sezone kinezima šta će onda meni brend od 700 eura, jedino možda zbog udobnosti, to razumem inače ovako za 5-6 košenja preko leta od par sati bespotrebno bacanje para, ali no.
Ma kakav kinez, i uslužno košenje, to toliko vibrira i trese da nije za dug rad. I taj štraus što imaš je najobičniji kinez (ti si imao sreće sa uređajem pa traje toliko) . Inače za taj novac koji smo platili obavlja posao, ali nemojmo ih veličati jer su slabog kvaliteta, jedino je dobro što su jeftini i delovi džabe.
 
Imam drugara koji radi uslužno košenje, on i žena idu sa 4 kineza, kad odrade rezervoar ostavljaju 2 da se hlade a uzimaju dva olađena i tako ceo dan ili dok ne završe posao. Ta 4 kineza zarade za 2-3 dana. Kad kinez crkne, nabavi novu mašinu samo za 60-70 eura, nabaci na staru cev i teraj dalje, ne popravlja ništa. Kad on radi cele sezone kinezima šta će onda meni brend od 700 eura, jedino možda zbog udobnosti, to razumem inače ovako za 5-6 košenja preko leta od par sati bespotrebno bacanje para, ali no.
Samo nek oni kose tako. Kad saberu sve na kraju biće u velikom minusu.

Dobio sam preporuku za taj FS55 od čoveka koji po selu kosi travu uslužno. On ima taj FS55 i neke Kraftech crvene po 100 evra. Kaže da bi za moj put u bašti bio dovoljan i Kraftech, ali da dodam za FS55 ako imam novca.
@dekilio Nisam razumeo post. Da li je preporuka za taj FS55 da može da kosi travu i korov ili ne može?
Sve zavisi kolika trava i kolki korv je. Ako redovno održavaš nećeš imati problema. Za travu normalne veličine glava, a za korv i veću, gušću travu nož koji dobijaš uz njega.
Ne možeš očekivati da kosi ne znam šta, ali za manju travu radi odlično. Imam ga već dve sezone i zadovoljan sam. Preporučujem ti ovu varijantu sa "normalnim" ručkama.
Maltene je nečujan, neverovatno malo benzina troši, lak je ko pero. E sad što već kažem snage mu ponekad zafali, ali jedino ako je nešto zaraslo.
Ako planiraš redovno da kosiš ti što imaš onda ti je sasvim FS 55 dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Kupi oleo mac 741 ili villager BCM 48 XCE,kakav crni fs 55 to nema snage osim ako kosis englesku travicu a kosta podosta za ono sta pruza.
Prednost jaceg trimera je ta sto gde slabiji mora trokraki sa jacim trimerom u vecini slucajeva moze struna 3.0 da resi i brze se zavrsi posao plus je mnogo manji prenos vibracija na korisnika. Plus moze da nosi veci noz 33 cm vs 25 cm
 
Od ovih kineza, da nešto valjaju, a da nisu pretjerano skupi svidio mi se Kasei. Dosta dobro urađen. Dobri uprtači, jeftini od vilegera. Kod nas je bio jedno vrijeme 170 eura za 1,75 ks.
 
Kupi oleo mac 741 ili villager BCM 48 XCE,kakav crni fs 55 to nema snage osim ako kosis englesku travicu a kosta podosta za ono sta pruza.
Prednost jaceg trimera je ta sto gde slabiji mora trokraki sa jacim trimerom u vecini slucajeva moze struna 3.0 da resi i brze se zavrsi posao plus je mnogo manji prenos vibracija na korisnika. Plus moze da nosi veci noz 33 cm vs 25 cm
Imam fs 55 i mogu da se složim. Koristim ga jedino tamo gde ne mogu da priđem kosilicom ili drugim trimerom. Drugi trimer je Oleo mac bch 40.
 
Za 2ks idem na minimum 500 evra trimer. Ispod toga nema da se kupi od 2ks a da je brendirano.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Moj ti je savet da ako si već rešio da odvojis pare uzmi neki dobar tipa Stihl, Husqvarna ili Oleo mac. Kineze nemoj ni gledati. Ja lično bih ako treba dodao još neki dinar do nekog boljeg normalno da nije neka velika razlika tipa dati još 100 evra mi je ok. U Rumi Stihl i Husqvarna su komšije a Oleo mac ima u Pećincima i Šimanovcima.
 
Ne gledam kineske. Oleo mac bch 40 za isti novac nudi duplo jači motor od FS55.
Pikirao sam taj FS55, ali ako je slab, preskočiću ga.
Husqvarna 128R da li je dovoljna?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ona je iste snage kao fs 55.

Sacekaj neku husq akciju pa uzmi nesto jace. Pustice neku sad sigurno pocinje sezona.
 
@p4vle
Nisi napisao kakav je teren za košenje, koliko puta treba da se kosi...
Ako je u pitanju ravna površina bolje uzeti neku samohodnu kosilicu, brže i lakše ćeš sve to uraditi.
Što se tiče trimera važi ono koiko para toliko muzike. Imam dva voćnjaka od 16 i 37ari koristim kosilicu i trimer.
U početku (pre 15ak godina) sam uzeo Villager 1250S i sa njim ne znam šta nisam kosio, nikakvih problema nisam imao, jedina stvar je da sam zamenio karburator pre 2 godine. U trenutku kupovine bio je 3 puta jeftiniji od najslabijeg Stihl-a.
Onda sam (pre dve godine) uzeo Stihl FS 450, to nije za poređenje sa Villager-om, ali da ne nabrajam sada dosta je pisano o tome.
Po meni ako je to manje zahtevan posao i ne radi se toliko često može i Kinez u suprotnom neka 3-4 puta skuplja mašina.
 
Ovo bih kosio. Sa desne strane do voćki i sve sa leve strane.
0b6fbcbb26d6c4f4b29f530ac1268213.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh