Trimeri

Nije previše. To je to za neku normalnu travu i održavanu površinu. Mada ne znam šta kosiš kad je trava tek krenula? Valda se spremaš za sezonu?
Villager BC 1900 je ok trimer.
Pa da, jos uvek se raspitujem oko svega toga i da vidim kako bih se uklopio sa svim time, jos uvek je rano da se sa time pocne.

Sto se samog trimera tice, izabrao sam konkretno Vilager jer radnja u kojoj bi da uzeo nudi povrat poreza za Vilager proizvode ako kupac ima registrovano domacinstvo, pa bi opet i to bilo malo jeftinije jer koliko sam video cena tog modela je 26 000din.
 
Pa da, jos uvek se raspitujem oko svega toga i da vidim kako bih se uklopio sa svim time, jos uvek je rano da se sa time pocne.

Sto se samog trimera tice, izabrao sam konkretno Vilager jer radnja u kojoj bi da uzeo nudi povrat poreza za Vilager proizvode ako kupac ima registrovano domacinstvo, pa bi opet i to bilo malo jeftinije jer koliko sam video cena tog modela je 26 000din.
Hmm koliko povraćaj nude? Da li to daje sam radnja ili država?
 
Hmm koliko povraćaj nude? Da li to daje sam radnja ili država?
Koliko sam razumeo prodsvca povraćaj je nekih oko 40% i to je vezano za registrovana domaćinstva, tako da mislim da to ide preko države.

Možda je to vezano za konkretno moju opštinu jer ona spada u to neko devastirano područje, pa je to slučaj.
Nisam ulazio u neku dalju priču sa prodavcem ali mi je bilo čudno kad sam za to čuo jer niko drugi mi to nije rekao.
 
Koliko sam razumeo prodsvca povraćaj je nekih oko 40% i to je vezano za registrovana domaćinstva, tako da mislim da to ide preko države.

Možda je to vezano za konkretno moju opštinu jer ona spada u to neko devastirano područje, pa je to slučaj.
Nisam ulazio u neku dalju priču sa prodavcem ali mi je bilo čudno kad sam za to čuo jer niko drugi mi to nije rekao.
Ako je 40% onda je verovatno standardini povraćaj za poljoprivrednu mehanizaciju. Možda su ubacili i trimere i još ponešto da sapada u to.
Ako je taj standardni koji daje ministarstvo poljoprivrede onda moraš da konkurišeš prvo i priložiš račun pa ti oni posle nadoknade.
Ne znam kako ide preko opštine. Znači i u Kuršmliji kuršum? I kod mene je ovde teška devastacija al niko ništa ne daje, sve sebi uzmu. :)
 
Ako je 40% onda je verovatno standardini povraćaj za poljoprivrednu mehanizaciju. Možda su ubacili i trimere i još ponešto da sapada u to.
Ako je taj standardni koji daje ministarstvo poljoprivrede onda moraš da konkurišeš prvo i priložiš račun pa ti oni posle nadoknade.
Ne znam kako ide preko opštine. Znači i u Kuršmliji kuršum? I kod mene je ovde teška devastacija al niko ništa ne daje, sve sebi uzmu. :)
Tako nekako, znam da je komsija uzimao za sebe cinimi se prosle godine jer se bavi poljprivredom, jeste da se ceka malo ali opet korist i od toga.

Kursum je odavno :)
Sto se davanja tice da, daju, samo mislim da su se malo kasno setili
 
Radio sam danas sa vilager velikim novim trimerom I razocarao sam se totalno!masina kao masina dva puta pali pod saukom I gasi se I tek iz treceg bez sauka naravno. Plastika za gas katastrofa, zapinje I zulja. Potreban non stop veliki gas inace svaki veci busen zastopa masinu. Balansiranost masine katastrofa. Zakacio sam veliki komad keramicke cevi ispod rucki kako bi mi noz bio na zemlli inace je non stop tezio da ide u vis I morao sam bukvalno sbom silom stiskati da bude na zemlji.ovo posebno osetno kad pocinjem raditi sa punim rezervarom. Inace masina ima snage I solidno je napravljena ali naspram stihla I oleomaca koje imam je jedno veliko razocarenje
 
pomagao ljudima da sredjuju dvoriste. ljudi kupuju lagano alat koji im treba za odrzavanje poveceg dvorista i nesto ih navelo da kupe ovog vilagera. Istina na njemu stoji cena od 210 evra i naspram 550 koliko je bio OM vredi sigurno te pare ali tako omasiti u balansu prosto ne mogu da verujem. Mislio sam da se mogu rucke malo pomeriti prema meni ali nema sanse...
 
Sto se samog trimera tice, izabrao sam konkretno Vilager jer radnja u kojoj bi da uzeo nudi povrat poreza za Vilager proizvode ako kupac ima registrovano domacinstvo, pa bi opet i to bilo malo jeftinije jer koliko sam video cena tog modela je 26 000din.
Koliko sam razumeo prodavca povraćaj je nekih oko 40% i to je vezano za registrovana domaćinstva, tako da mislim da to ide preko države.
Možda je to vezano za konkretno moju opštinu jer ona spada u to neko devastirano područje, pa je to slučaj.
Nisam ulazio u neku dalju priču sa prodavcem ali mi je bilo čudno kad sam za to čuo jer niko drugi mi to nije rekao.

Nije to povrat poreza i ne nudi to samo ta radnja nego mozes u bilo kojoj i nije samo na Villager proizvode.
Znam da nije tema za ovo, ali kada ste se dotakli price, a mozda ce nekome da koristi.

Radi se o subvencijama za nabavku poljoprivrednih masina, prikljucaka i opreme za biljnu proizvodnju.
Konkretno o opstinskim, znam da imaju i drzavna ali nisam ulazio u tu pricu jer su mi ljudi rekli da im treba jako dugo vremena da izvrse povrat novca.
Koliko sam uspeo da saznam i da iskusim razlikuje se od opstine do opstine, tako da je najbolje otici u lokalnu opstinu i pogledati sta oni sve daju, pod kojim uslovima i kako funkcionise.
Kod mene konkretno funkcionise tako da uzmete recimo trimer koji kosta 100 000 dinara, dobija se povrat 50 % za ''standardna'' naselja ili 65 % za marginalna ( ruralna ) podrucja. To se odnosi na cenu bez PDV-a..
Tako da je racunica sledeca, trimer kosta 100 000 - 18 % PDV = 82 000 din - 50 % subvencije = 41 000 din + 18 000 PDV = 59 0000 din vas izadje trimer na kraju. Poenta je da ide 50 % na cenu bez PDV-a..
Kod mene konkretno mogu da se uzmu trimeri, prskalice, atomizeri, tresaci...... ne mogu motorne testere pod izgovorom da to ne spada u poljoprivredni alat. Dok u opstini odmah pored mene mogu motorne testere godinama u nazad da se uzmu, nikakve logike ali eto.
No, ove godine sam dobio informaciju da ce i kod nas da omoguce uzimanje motornih testera, bio sam u opstini bas pre 5 dana da proverim, rekli su mi da imaju informaciju da ce moci i kod nas od ove godine motorne testere ! E sada treba sacekati da vidimo da li ce da zazivi.

Zato sam napisao da ima razlika od opstine do opstine i najbolje je proveriti licno kod vas kakvo je stanje.
Uglavnom treba registrovano poljoprivredno gazdinstvo sa izmirenim dugovanjima za porez i slicno, nesto od biljnih kultura na gazdinstvu i da je aktivno..
Alatku platite, znaci iskesirate sve, podnesete zahtev u opstini sa fiskalnim i sve sto se trazi kod vas.. obicno najdalje vracaju novac do 2 meseca.
Kod nas je konkretno da se zna kada pocinju da daju subvencije a traje sve dok ima novca u budzetu, kada se planirana sredstva potrose onda vise ne primaju zahteve. Mozes da kupis alatku u Subotici a da podneses zahtev u Nisu ako Niska opstina daje subvencije recimo..

Ispod evo slikao sam papir ukratko kako je kod nas.

ydgssUM.jpeg
 
Radio sam danas sa vilager velikim novim trimerom I razocarao sam se totalno!masina kao masina dva puta pali pod saukom I gasi se I tek iz treceg bez sauka naravno. Plastika za gas katastrofa, zapinje I zulja. Potreban non stop veliki gas inace svaki veci busen zastopa masinu. Balansiranost masine katastrofa. Zakacio sam veliki komad keramicke cevi ispod rucki kako bi mi noz bio na zemlli inace je non stop tezio da ide u vis I morao sam bukvalno sbom silom stiskati da bude na zemlji.ovo posebno osetno kad pocinjem raditi sa punim rezervarom. Inace masina ima snage I solidno je napravljena ali naspram stihla I oleomaca koje imam je jedno veliko razocarenje
Možda tebi zabao baš neki loš. Mislim naravno da ne može da se poredi sa Stihlom, ali nije ni baš ni toliko djubre.
Ne znam kako nisi uspeo da ga podesiš da nož bude na zemlji. Jel si pomero kačenje, komplet ručke gore dole? Jel ima onu ručku sa rupama? Možeš i tu da ga zakačiš. Nemoguće da neće prednji kraj da padne kad ga skroz gore zakačiš.
Obarač ume da ume da im bude nezgodan i neprijatan za duže korišćenje. Ko ga koristi više običnu ga zarotiraju i ubace mali šrav. Kažu da je tako bolje.
Nov, veći (1.9+)ne bi smeo da ima problema sa snagom. Ova za palenje, šta znam to je normalno kad je hladan. Ni štil ne upali iz prve svaki put.
 
Balansiranost masine katastrofa. Zakacio sam veliki komad keramicke cevi ispod rucki kako bi mi noz bio na zemlli inace je non stop tezio da ide u vis
To sve rešava teren pod nagibom (ako imaš sreće da tu kosiš) , pa kosiš odozdo na gore.

Uzeh Agm 525, isti je kao i prethodni kinez Fieldmah, trese lepo ruku, ali bije za sve pare. Poseče i sve mladare sa strunom, koji još nisu neka sila.
Na ovom Agm-u je ručka na sredini šipke (bike tip) , što mi za sada neodgovara. Više mi leži ili sam navikao Fieldman
 
Poslednja izmena:
Da li imate preporuku za trimer za košenje trave? Kosio bi maksimalno 30 ari godišnje. Kosio bi samo travu.
Voleo bih da ne moram da ga nosim po majstorima, nego da imam pouzdanu mašinu.
Budžet je do nekih 500 evra, ako ima potrebe da bude toliko skup za moje potrebe.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Topla preporuka Husqvarna 531RS ili 541RS
ja sam prošle godine uzeo 531RS, za nijansu je lakši od 541 i za toliko ima manje snage. Pokosio više od 2 hektara svega i svačega od niske trave do drva cca 10 cm (sa cirkularom).
Radio što se kaže kao nov bez ikakvih problema, ovih dana krenuo u novu sezonu pa će mo videti da li će da sve bude kako treba.
 
Evo nekih mojih prepravki agm520 da moze da sece visoko granje,domet mu je nekih 4 metra sa zemlje
Dokupio jednurucni rukohvat,gas koji ide na cev,testeru,spojnicu kardana i cev sa kardanom i dokupio sam i za rezanje zive ograde nastavak da bude multifunkcionalni trimer
 
Da li imate preporuku za trimer za košenje trave? Kosio bi maksimalno 30 ari godišnje. Kosio bi samo travu.
Voleo bih da ne moram da ga nosim po majstorima, nego da imam pouzdanu mašinu.
Budžet je do nekih 500 evra, ako ima potrebe da bude toliko skup za moje potrebe.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Za 30 ari godišnje uzmi kineza za 130 eura, ja ga imam 10 godina za negde oko 1.5 - 2 hektara što kosim. Kada je tek kupljen morao je kabal svećice da se promeni i membrane. Od tada nema kvarova do ove zime, zamenjen karburator, svi filteri i ostalo što je redovno za zamenu. Jedino što je mana a ne mogu da provalim zbog čega se dešava, 2-3 puta godišnje pukne opruga kvačila. E da, jednom je menjano kvačilo. Malo teže pali posle 10 godina (treba 10 puta da povučem) ali kaže majstor da je preporuka mešavinu praviti 100ml na 4 litara benzina a ja pravio na 5 litara i zbog toga sada teže pali i motor ima oštećenja.
 
Realno za 30 ari može i kinez, ali ako ti je budžet veći, zaobiđi kineze jer su lošijeg kvaliteta. I nemoj uzimati trimer slabije snage, a recimo kosiš veliku travu i korov (recimo fs 55). Ukoliko kosiš češće onda možeš i trimer slabije snage.
 
Ako hoces vise para da izdvojis svakako uzmi bolje nesto brendirano i sto mozda prelazi tvoje potrebe-dugo ce da traje iako skuplje u startu.Mada i Villager je dobar imam bc 1900s staru seriju,ne znam da li su ovi sad isti ili ne...jedino poteznica i ona guma rezervoara ce 99.9% da zeza kad tad,to prvo paljenje uvek pazim na starter a svako drugo na pola kanapa pali.Ja sipam preporuku 2.5% a razmisljam da 3% pravim jer kinezi nisu nesto osetljivi na vise ulja.
 
Dobio sam preporuku za taj FS55 od čoveka koji po selu kosi travu uslužno. On ima taj FS55 i neke Kraftech crvene po 100 evra. Kaže da bi za moj put u bašti bio dovoljan i Kraftech, ali da dodam za FS55 ako imam novca.
@dekilio Nisam razumeo post. Da li je preporuka za taj FS55 da može da kosi travu i korov ili ne može?
 
Ne znam da li ima neke razlike, ali kineza što imam je donesen iz Austrije, ako ima neke razlike. Inače sekao sam trokrakim nožem kiselo drvo, bagrem i šljive deblje od prsta, kosio sve trave, i visine preko 2 metra, kada blokira glavu očistim rukom i teraj dalje. Kada pričam i kada ljudi vide šta radim, niko ne veruje, svi misle da za malo jaču i veću travu treba BREND a za drva mi kažu da lažem i da nema šanse. Mislim da je na kutiji pisalo da je negde oko 4 - 4.2 konja, da li je to tačno ne znam ali je težak, u rezervoar staje skoro 2 litra goriva. Straus Austrija je marka.
 
Nazad
Vrh