Trimeri

Ja nisam imao problema sa običnom trokrakom. Do duše imam samo jedan red lešnika, ne znam kako bi se pokazala na ceo voćnjak. Al svakako bolje nego ovo gde odpadaju zubi. Pogotovo ako kažeš da izdanci nisu debeli.
Znam da ovi drugari što rade to profesionalno (baš lešnik) izbegavaju cirkulare sa vidija zbima već preferiraju običan čelik kako bi mogli da naoštre zube kad se istupe.
 
Poslednja izmena:
Bijim se da mu ime takodje govori da će biti degenerisan. Jednostavno, neke stvari se ne ukrštaju. Al aj isprobaj pa nam reci utiske.
Ja više ne verujem ničemu. Ni kvalitetnim markama sa tradicijom, ni jeftinim kinezima... Nekako mi sve više deluje kao lutrija pa šta ti zapadne.
Vidi se da podcenjuješ mališu i to zato jer je dete poznatih roditelja. Rekoh da ga neko ne koristi, jedini brend koji ide iz kine sa svojom čuvenom nalepnicom, pa možda ima i malo kvalitetniju glavu ili ručke.
Još jednu stvar sam primetio kod kineza, osim samog nekvaliteta uređaja, još su manje pouzdani oni koji rade s njim. Moj bratanac već ide da uništi i štila(a uništio je i kineza i fs55) kog je platio oko 80.000. A moj prvi kinez i dalje raducka uz moje česte pauze za pivo
 
Vidi se da podcenjuješ mališu i to zato jer je dete poznatih roditelja. Rekoh da ga neko ne koristi, jedini brend koji ide iz kine sa svojom čuvenom nalepnicom, pa možda ima i malo kvalitetniju glavu ili ručke.
Još jednu stvar sam primetio kod kineza, osim samog nekvaliteta uređaja, još su manje pouzdani oni koji rade s njim. Moj bratanac već ide da uništi i štila(a uništio je i kineza i fs55) kog je platio oko 80.000. A moj prvi kinez i dalje raducka uz moje česte pauze za pivo
Fs 55 košta 80.000? Neko te je žestoko slagao.
 
Evo da pitam iskusne trimerase, kakav noz (cirkular?) koristiti za secenje izdanaka u vocnjaku, konkretno lesnik je u pitanju? debljine su recimo kao mali prst.
koristim list od okrugle testere, ali posle pedesetak isecenih zbunova, svi vidija zubi otpadnu. iako pise da je cirkular do 8000 obrtaja (mozda nije do obrtaja?). ovako mi treba dva vidija lista dnevno a to kosta.
Krcio sam zbunje i mlado bagrenje dvokrakim zakrivljenim nozem, onako kako Dejan opisuje u postovima iznad.
Izdanke debljine malog prsta kosi kao travu.
Samo mu daj zaleta i pazi da ne udaras u zemlju.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 
kad smo vec kod toga, kako i koliko naplacuju? po ha ili satu, zbunu...???
mislim da po ha nema smisla, jer moze biti od 600 do 200 zbunova na 1ha
Rade na sat, nešto smešno tipa 400 din.(ako je i toliko, mozda je i 300) Kao najobičnije fzikalisanje. Kao gazdin trimer i gorivo. Dobiju i hranu. :)
Al nemoj uzimati to kao merodavno. Ovde je kod mene je svaki rad podcenjeno sem cena koje su uglavnom više nego u drugim delovima zemlje.
Plus ovo od gore je malo čak i za ovde.
 
Poslednja izmena:
A ko je sve gazdino onda i jeste najobicnije fizikalisanje, koliko bi po tebi trebalo da bude
Zavisi od učinka, al svakako više od 300 din. Ima druga ekipa koja kosi po istom prncipu (travu u voćnjaku). Mislim da oni dobijaju 450 ili 500 na sat. To je već razumljivije osim ako se ne ubijaju od posla.
Malo sam zatečen razlikom u ceni kad se kosi uslužno i ovako. Uslužno se zaradi i po 2000 na sat. Dobro to je bez stajanja, dobar tempo koji neverujem da bi mogao da držiš ceo dan i treba odbiti benzin. Opet je razlika drastična. Pa nije taj gazdin trimer od zlata već ga bez problema zardaiš za nedelju dana.
 
Jedno pitanje vezano za ove kineze, kakve su fabričke glave trimera na demonu, womaxu ili agm-u. Tačnije koliko su vam trajale. Na mom fieldmanu je bilo nužno menjati što pre, ali ostatak radi dobro još malo 4 god. Sa tecomec automatskom glavom radi bez greške
 
Колико струне стаје на ту текомек главу? Прошле године пред крај сезоне разбио хускварнину т35 па размишљам да ли да опет купим исту или да пробам неку другу.
 
Evo da pitam iskusne trimerase, kakav noz (cirkular?) koristiti za secenje izdanaka u vocnjaku, konkretno lesnik je u pitanju? debljine su recimo kao mali prst.
koristim list od okrugle testere, ali posle pedesetak isecenih zbunova, svi vidija zubi otpadnu. iako pise da je cirkular do 8000 obrtaja (mozda nije do obrtaja?). ovako mi treba dva vidija lista dnevno a to kosta.
Ja sam kupio u servisu original cikular (žaga) za trimer. Krčim sa njim već 3-4 godine i siječem sve od šipražija, kupine pa do drveta debiljine po 5+cm. Prezadovoljan, samo moraš imati malo jači trimer. Ja radim sa Hsqvarnom 235r fali joj snage
 
Pozdrav gospodo, vidim da za ovu godinu jos uvek niko nije postavio to pitanje pa bih ja.

Interesuje me vase misljenje oko usluznog kosenja trimerom, uglavnom dvorista i slicne zelena povrsine do nekih 20ari,
da li se isplati raditi, kakva je isplativost i koja bi bila cena po aru anplatiti svoj rad?
Vidim da se po netu vrti neka cifra od 500din/aru za samo kosenje trave i nekih dodatnih 200-300din/aru za uklanjanje travom.

Takodje, zanima me misljenje o trimeru Vilager BC 1900 PE, ono sto sam ja uspeo da pronadjem na internetu je da se sasvim dobar model.
 
Nazad
Vrh