Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
u Subotici sam pre 3 dana prodao u Veterinarski zavod po 24.85 din. a u ponedeljak cu da vidim sta se desava, pa ako jos bude ta cena tovarim i predajem njima. javljam vam se u ponedeljak,

- - - - - - - - - -

ali okolni otkupljivaci nekupuj vec 10 dana nista..svi cekaju da vide sta ce se desavati..
 
NE marko ovo nisu komunjare ovo su proevropski orientisane demkrate.Komunizam je ove bilo obdaniste,makar koliko vas to nerviralo .
 
Bio danas prepodne u Rumi na tzv. stočnoj pijaci, kupio 150 kg kukuruza (iznenađujuće i prilično dobrog kvaliteta), po ceni od 27 din. po kilogramu (maltene da se nisam čestito ni cenkao ko što imam običaj), inače tražili neki i 32 dinara (ali nisu imali interesenata, ljudi samo odmahnu rukom kad čuju cenu), a većina 30 dinara, ali se slabo trgovalo, i bilo je zaista loše vreme (kiša, košava, susnežica), tako da, s obzirom na kretanje cene na tržištu u prethodnom periodu, mislim da sam dobro prošao.......I prodavac je izgleda bio zadovoljan.........
 
Bila danas neka emisija...kukuruz na granici sa Madjarskom...identican nasem...bukvalno red do reda...snimci septembar ...njihov i nas...nas ispada da ima aflatoksina,mleko toksicno a Madjarski cist da bolji ne moze biti bez aflatoksina i mleko sa 0% aflatoksina...rezime...neko namerno plasira vesti ne bili se GMO prihvatio u Srbiji a istovremeno urusilo stocarstvo i poljoprivreda...cena ce zavisiti od toga hoce li se naci krivac za ovo sto rade...bio danas u silosu i kukuruz extra stanje ni govora o aflatoksinu
 
NE marko ovo nisu komunjare ovo su proevropski orientisane demkrate.Komunizam je ove bilo obdaniste,makar koliko vas to nerviralo .
Kolega, ali ja i vi se slazemo, samo nikako da napravite razliku imedju komunista i komunjara. I ja protiv starih komunista nemam nista. Ali ovi koje su oni ostavili iza sebe, to je vec drugi problem. Sistem koji je bio kod nas, doveo je do nikad vidjene pojave na svetu.
Komunjare nemaju boju.
 
Nisu oni ove ostavili iza sebe nego su dosli sami sa belosvetskih univerziteta da nam otvore oci.Dosli sa putnom torbom,spavali na tetkinom kaucu,a sada?A tek ovi sa 80 god promenili od politbiroa pa do pocasnih predsednika.Mlade ucene ljude na prava mesta neukaljane ali dovoljno lude da budu nas Eliot Nes.E pa dali ih imamo?Slazem se ja marko sa tobom u potpunosti ali prozovi malo i ove kojima je komunisticka ideologija strana.
 
Svi su političari ovde isti , to je takav soj , ko što mi razmišljamo šta da sijemo , oni razmišljaju na njihov način . Ima dobar vic , ukratko , : "
Sreli se dva krokodila , jedan duplo veći od drugo , i ovaj veći kaže : " Čovječe , šta je stobom , mi smo vršnjaci , što si tako zakržljao ? Mali kaže " nemam pojma"
-Šta jedeš obično ?

-Privučem se do obale gdje su parkirana auta od političara i kkad udju u auto , privučem se , izvučem ga i u vodu . ..Istresem govna dobro i progutam ga , znaš kako to ide.

Veliki : " Pa to je problem , jedeš samo političare , a kad istreseš govna ništa ne ostane , samo guzica i aktovka ."
 
Slazem se ja marko sa tobom u potpunosti ali prozovi malo i ove kojima je komunisticka ideologija strana.
Pa prozivao sam njih koliko hoces. I za privatizacije, i za kradju, za nemar, za nerad, za neznanje, za proslu godinu i elementarnu nepogodu, ne znam ni sam za sta sve nisam. A kad kazem komunjare, opet na njih mislim. A te sto ih nazivas da su dosli iz sveta, pa to su deca uglavnom crvene burzoazije, koja su sklonjena pocetkom 90-tih, da bi se onda vratili posle 5.10. i nastavili tamo gde ih nista i niko ne obavezuje. Otudjena stvorenja nacisto, i od drustva i od sebe. Svima njima je strana bilo kakva ideologija. To su neka amorfna bica po pitanju karaktera.
 
Sa postovanjem,molicu lepo posto je kukuruz?

ja krunim od nedelje za 23rsd za farmu pilica jednu Zmajevku
 
Poslednja izmena:
od kad se bavim poljoprivredom,secam se da je nasu poljoprivredu jako sjebao ministar milosavljevic zabranom izvoza one godine kad je kukuruz otisao dole i mislim da je drugi jesic iznoseci netacne i nformacije tacnije prenaduvane....KLapa za zatvor
 
Posle te zabrane izvoza je dugo trebalo da se oporavi cena, jer smo izgubli trziste za nas kukuruz. Da se to istorija ne ponavlja?
Trenutnu cenu neznam, prosle nedelje za svako zvanje su spustali 0.5-1 dinar, a kad dodje blizu 14 h se nisu ni javljali na telefon, da ne dodjem slucajno i zakljucim po toj ceni
 
Necija bi glava trebala da bude na panju (da nam je na vlasti pokojni Sulejman velincanstveni) posle svih ovih informacija i dezinformacija!
ordi-casse-20060614.gif
::sramota::
 
Kako cujem da ce i kod nas cijena pasti, ovi skladistari nemaju kome prodati. Svejedno ja mislim da ce cijena kukuruza podivljati iza sjetve, zivi bili pa vidili.
 
Nazad
Vrh