Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Juce u nekoj emisiji su rekli,da je i taj sto su R.R. otkupile,ima 7% zarazenog.
 
Kod nas nema razlike u ceni vrti se oko 30-32 din./kg. na džakove jer kod nas dolazi iz vojvodine,a i ko ima više krčmi polako.

Nije mi jasno kako će deliti ovaj kukuruz 300kg. po grlu,kakvi uslovi treba da se steknu da bi neko dobio?
 
Kod nas nema razlike u ceni vrti se oko 30-32 din./kg. na džakove jer kod nas dolazi iz vojvodine,a i ko ima više krčmi polako.

Nije mi jasno kako će deliti ovaj kukuruz 300kg. po grlu,kakvi uslovi treba da se steknu da bi neko dobio?
Ma od to nema nista,kao sto nije bilo nista ni od onih 500 kg zbog suse,sarena laza kao i po obicaju.
 
Posle diklofenovog posta mi je postalo jasnije.
Ma ja se i ne nadam da dobijem,sada će sve i svašta obećavati da bi spasili sopstvene guzise....narod neka trpi dok ga gaze...
 
Evo malo pojašnjenja ko će dobiti taj kukuruz i u vezi zabrane uvoza u Makedoniju.

Ministarstvo poljoprivrede saopštava da će Vladi predložiti da se farmama koje su isključene iz otkupnih linija podeli kukuruz iz robnih rezervi i to 300 kilograma po grlu muzne krave, kao i odgovarajuća količina zeolita koji se dodaje u stočnu hranu.



Inače, specifična struktura kristalne rešetke minerala zeolita omogućava njihovu upotrebu kao mineralnog sunđera koji skuplja sve otrove u organizmu, vezuje ih za sebe i s fekalijama izbacuje napolje, ne ostavljajući za sobom nikakve hemijske zaostatke.

Ministarstvo će predložiti i da mlekare preuzmu sve mleko sa farmi, bez obzira na kvalitet, a da ono koje ne odgovara propisima predaju na uklanjanje predviđeno zakonom.

Predlog je i da se farmerima koji proizvode zdravo mleko podeli kukuruz iz robnih rezervi, kao i da se farmerima prizna pravo na premije po predatom litru mleka, bilo da ide u proizvodnju ili se uklanja.

U Ministarstvu poljoprivrede nema odgovora na pitanje da li su inspektori našli sumnjivo mleko u prodaji i da li je zbog toga neko kažnjen.

U Udruženju potrošača trgovcima zameraju što u radnjama nisu istakli spiskove sumnjivog mleka i onog za koje su analize pokazale da je ispravno. A ako ste slučajno kupili veće količine mleka sa spiska Ministarstva poljoprivrede imate pravo da ga vratite.

Petar Bogosavljević iz Pokreta za zaštitu potrošača Beograda kaže da kupci zakonu imaju pravo da vrate prodavcu, a da on njima vrati novac.
Mleko nastavlja da potresa i region. Proizvođači mleka u istočnoj Hrvatskoj, traže da se proglasi elementarna nepogoda i potpunu nadoknadu štete. Makedonci još nisu utvrdili da li na njihovom tržištu ima mleka s previše aflatoksina, ali su, preventivno, stopirali uvoz žitarica iz Srbije.
 
Po 100-ti put. Cena u svetu je losa. Ne moze nas kukuruz da kosta vise nego u svetu. Cena kod nas moze biti bolja nego u svetu kad potrose stocari zalihe i pocnu da dokupljuju kukuruz, MEDJUTIM stocni fond je smanjen strahovito i pitanje je koliko ce njima faliti kukruza.
I oces da kazes da nisu postigli cilj sa ovim sra... eto zabrana izvoza u Makedoniju.P ce da vidimo kako ce se to odraziti na cenu i to sto stocari neci imati kome da prodaju mleko pa sta ce im stocna hrana?
Bitno je sta ce se dogoditi a ne trenutno stanje
ovo za makedoniju neznam ali mi se nesvidja ako je istina.
 
Poslednja izmena:
Ministarstvo će predložiti i da mlekare preuzmu sve mleko sa farmi, bez obzira na kvalitet, a da ono koje ne odgovara propisima predaju na uklanjanje predviđeno zakonom.

Predlog je i da se farmerima koji proizvode zdravo mleko podeli kukuruz iz robnih rezervi,

Koliko ce njih da nasedne na ovo,das im mleko i oni ga odvezu u mlekaru i uniste a onima koji imaju zdrav kukuruz i proizvode zdravo mleko daju zarazen :haha:
 
Jedno je sigurno- domace trziste skoro i da ne postoji, i cena nece zavisiti mnogo od domacih prilika. Tu ubrajam i igre sa aflatoksinima, Jesicima, Knezevicima, kravama, mlekom, i jogurtom. Ako bude potraznje na svetskom trzistu, mogu da da se kladim da ce kukuruz "ozdraviti", i da ce cena biti odlicna. Ako cena na svetskim berzama ostane niska, dzaba nam ovih 600 strana sto smo bistrili politiku!
 
Jedno je sigurno- domace trziste skoro i da ne postoji, i cena nece zavisiti mnogo od domacih prilika. Tu ubrajam i igre sa aflatoksinima, Jesicima, Knezevicima, kravama, mlekom, i jogurtom. Ako bude potraznje na svetskom trzistu, mogu da da se kladim da ce kukuruz "ozdraviti", i da ce cena biti odlicna. Ako cena na svetskim berzama ostane niska, dzaba nam ovih 600 strana sto smo bistrili politiku!


Alal ti vera, sve si reko!
 
Dali neko zna gde ima Zeolita?
vec mesecima je nestasica na trzistu(mislim na onaj u kapsulama za ljudsku upotrebu),ali bi dobro dosao i ovaj u rifuzu.
 
I oces da kazes da nisu postigli cilj sa ovim sra... eto zabrana izvoza u Makedoniju.P ce da vidimo kako ce se to odraziti na cenu i to sto stocari neci imati kome da prodaju mleko pa sta ce im stocna hrana?
Bitno je sta ce se dogoditi a ne trenutno stanje
ovo za makedoniju neznam ali mi se nesvidja ako je istina.

Slazem se sa bojceticem sto se tice toga da cena zavisi kakva je na svetskim berzama. Ali to na nasu srecu je tako bilo do Ponedeljka 22.02.2012 kad je prvi put cena za vikend pala za 1 din. Ubuduce ce jos pasti i bice velike razlike izmedju nasih i svetskih berza.
Ovih dana saznace se donekle istina, kad stignu rezultati iz Holandije i Nemacke i ako se ispostavi da stvarno je povisen nivo aflatoksina u mleku onda smo tek najebali (mi proizvodjaci, a za vladu i min. poljopr. ne brinite nece niko odgovarati za sav cirkus) sto se tice cene kukuruza i to ne samo za ovu godinu vec i ubuduce. Pitanje ce biti kome ce jos treba nas kukuruz.
 
u Makedoniji nije nikakva zabrana niti ce je biti. Ko god to izjavljivao nije tacno.
Pa dali ti išta slušaš sem sam sebe i svoj ego.Juče kada sam prvi put to napisao lično je Makedonski ministar poljoprivrede rekao da je zabranjen uvoz žitarica iz Srbije.Takođe je rekao da je ustanovljeno da u žitaricama uvezenim iz Srbije ima povećano prisustvo mitotoksina.Bilo je sinoć skoro u svim vestima ,a izjava je puštena i u dnevniku na RTV1 u 22h.

- - - - - - - - - -

I danas pad cene na domaćem tržištu.Ne onoliko koliko sam očekivao ali ipak pad.::lose::
 
Nazad
Vrh