Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Tacno je Aflatoksin.Bilo kako bilo,al napravi nam problem i u ratarstvu i stocarstvu.::jako_besan::
 
Presentation%2025.2..jpg
 
sad ce vestacki da spuste cenu kukuruza s tim mikotoxinima ,sad kad seljaku treba pare za seme djubre i naftu,tj prolecnu setvu, ja ocekujem u maju junu bolju cenu, ako bude 30 i kusur ,prodajem.
 
Preko koje berze uplaćujete i trgujete robom kao poljoprivredna gazdinstva?

- - - - - - - - - -

Makedonija zabranila uvoz kukuruza iz Srbije.
 
Ne bi me čudilo uopšte.Što bi neko plaćao kukuruz kad će dobiti iz robnih rezervi 300kg po grlu za džabe.U planu im je da kada se to potroši uvezu kukuruz iz Francuske i dela Nemačke gde nije bilo suše.
 
Po Privrednoj Komori Srbije imamo oko 500000-550000 muznih grla.Znači to je po popisu i registracijama.Ajde da kažemo da ima još 50000 muznih grla.Robne rezerve su otkupile 160000t kukuruza.Od toga odbijemo oko 20000t na Agroživ i ostalo što je prodato(kompenzovano).Dođemo do cifre od 140000t:300kg(grlu)=466666 grla po tih 300kg.Lično verujem da robne rezerve nemaju tu količinu i da će sad tek početi hapšenja kad se vidi šta je na papiru ,a šta u silosima.Da ne govorim da i sva ta količina kukuruza apsolutno nije sva proverena niti zdrava.Ali ajde neka i imaju pa to opet kao prvo nema za sva samo muzna grla(a gde su tovna,pilići,ovce.....).I tih 300kg/grlu može trajati ako se daje samo 5kg dnevno oko 60 dana(u realnosti i manje).I šta onda pitam ja Vas?Onda ide uvoz kako oni kažu iz Francuske i Nemačke.E taj momenat kad robne rezerve ostanu " gole" mi moramo čekati.To će biti momenat za prodaju kukuruza.
Ako sam negde pogrešio neka me iskusniji isprave i izvinite na dugom postu.
 
Nazad
Vrh