Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja sam neplanski ostavio oko dva vagona kući a po ovim cenama neću da ga prodajem.
Ako ima neki stočar iz Srbije sa nedostatkom kukuruz a da ima sopstvenu šumu ja sam voljan da menjam kukuruz za drva po realnim cenama koja je kod mene za kukuruz a kod vas za drva.Prevoz delimo.
Već dogovaram sa zakupodavcima kojima dajem u robi ako im treba kukuruz da uzmu za godinu,dve tri unapred
 
Prošle jeseni sam vozio u MK Inđija, i kod Barišića, videćemo ko će biti bolji. Ja takođe nisam čuo da je Premil nekome ostao dužan, ali je baš nezgodno kada ti trebaju pare, a on te zavlači po par meseci. Inače on ima dobar kapacitet silosa, nekih 26K tona, šteta je da stoje prazni, pa verovatno uslužno lageruje robu.
 
Da neko od nas to zna ne bi se bavio ovim čim se bavimo niti bi sedeo i besedio ovde na forumu.
Talianu ako nađeš nekog za takvu transakciju javi i meni.Ja bih takođe uzeo jedno 20-25 kubika tvrdog drveta u zamenu za kukuruz.
 
zdravo svima.nov sam na forumu.sta mislite ljudi dokle ce da pada cena?i da li ce da dodje na 30 din???::novac::

E ti si druze dobar,pa ovde se nemoze predvideti ni sta ce sutra biti a ne da li ce doci do 30 rsd. Tesko je sve prognozirati ali jedno je sigurno ide cena dole ,sad dokle i zasto to niko nezna
 
i to sto kazes....neki kazu da su robne rezerve prava stvar, ja se ne kajem sto ga nisam dao....mislim da moze da se izvuce koji dinar vise. :)
 
Po 100-ti put. Cena u svetu je losa. Ne moze nas kukuruz da kosta vise nego u svetu. Cena kod nas moze biti bolja nego u svetu kad potrose stocari zalihe i pocnu da dokupljuju kukuruz, MEDJUTIM stocni fond je smanjen strahovito i pitanje je koliko ce njima faliti kukruza.

Kod nas kukuruz M O R A da kosta skuplje nego u svetu, jer postoje troskovi transporta,(do Amerike ima 5 000 km), troskovi utovara,istovara,vadjenja dozvola, analiza, pregleda itd i plus najmanje jos 2o % za zaradu trgovaca...
Pa nece ga neko donositi ovde i da ne zaradi nista ili cak da bude i na gubitku!
A nas covek nece da radi ako ce da zaradi samo 10 % !
Zato nemojte biti glupi, pa nasedati na te price kako mora biti kod nas jeftiniji!
To je isto kao kad bi Mercedes ovde bio jeftiniji nego u Nemackoj!
 
sad umesto da otvore granice da se izvozi kukuruz i soja,nasa drzava i nas ministar poljoprivrede to nece dozvoliti,vec je napravio previse sr..a i uopste nece dozvoliti da seljak zaradi sad kad moze,nego ce nas naterati na propast,sad ce sje..ti farmere sa tim mikotoksinima u mleku,pa otrovan kukuruz blablabla, traze i najmanju dlaku u jajetu, a pricaju da cemo uvoziti zdravu hranu,epa nemoze to tako, drzava zivi od seljaka i ako on nemoze da zaradi,drzava propada! al sta cemo kad zivimo u drzavi u kojoj vlada komunizam

E sad si bas odvalio glupost,da je ni pas s maslom ne bi pojeo!
Pa sta je onda pre 30, 40 godina vladalo u drzavi,ako je ovo komunizam? Valda je ono bio kapitalizam i svetska globalizacija?
Ajde,kontrolisi se malo!
 
Nazad
Vrh