Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Pa oni su trebali da otkupe 200000tona ,a otkupili su samo 160000tona jer su stali pred kraj otkupa zbog ne imanja novca.Da puste svih 160000tona pokriće eventualno mart.I šta posle toga?Onda će opet morati da idu u otkup domaćeg i interventan uvoz stranog kukuruza.Nešto slično se desilo Rusiji sa pšenicom.Pustili su iz robnih rezervi i sada država da bi popunila bilanse(osigurala sigurnost) uvozi pšenicu za robne rezerve.
 
A sta je sa kolicinom za Agrpziv.:sta:Pitanje je koliko tog kukuruza realno ima.Papir trpi sve.Ce da bidne hapsenja.
 
Ljudi da se razumemo, nikog Premil nije zeznuo za pare, ali problem je što neplaća kad se dogovoriš sa njim, nego kad ima pare, e sad kome trebaju hitno, to je problem... Bogami bilo je dobro kad je kod njega cvetalo, ali nažalaost brzo je propalo...
 
Sve sluti da se ide na to da dođe do uvoza kako kukuruza tako i stočne hrane bez obzira koliko će to koštati.
 
Ajde da se i ja pohvalim, da sam imao kukuruz kod dotičnog Premila, naplatio sam ga jesenas preko robnih rezervi, i prošao extra, ali sam se bogme načekao od leta, kada sam inače hteo da ga naplatim. To je bio kukuruz od 2011, ali pošto mi nije platio do tada, dao mi je svu količinu (za rod 2012) u robne rezerve. Prema meni je čovek ispao OK, ako sam već čekao pare, i sekirao se, to je nadoknadio cenom, a tako slično je bilo i 2011, malo sam ga sačekao za pare, a on mi je nadoknadio boljom cenom. Prošle jeseni mu nisam vozio, jer mi do tada nije bio izplatio taj iz 2011, i dobro me uplašio.
Predpostavimo da neces ni ove,s kim radis sada?
 
hajka sa afla toksinom jos traje,tj kupovina kukuruza bud zasto oni sto su nas godinama unistavali jos nastavljaju svoj zadatak,moze se desiti da neko izda biografiju kako sam unistio srpskog seljaka i omogucijo sebi veliku zaradu.Ovo je opasan scenarijo koji je neko dobro smislio i upotrebljava za destabilizaciju naseg trzista i smanjenje cene kukuruza iako se zna da su pojedinci pokusali da izvezu zarazen kukuruz da bi od nas kupili jeftino zdrav kukuruz.Ovo je sve dobro smisljeno jer su u proslosti isti ti ljudi imali ovakav dogadjaj koji je mnogo veci sadrzaj toksina imao u mleku i onda su ti isti ljudi koji sada prave od jarca magarca cutali ,pa to sada upotrebljavaju zarad njihovih interesa to koji su interesi nas netreba da zanima ,ali mi smo ti koji ispastaju i kojima se nanosi dugorocna steta , a cak i utrpavanje GMO-a zbog koje ce nas rad i zarada biti obezvredjeni kao i da cemo trpeti posledice koje izaziva GMO, kako zdravstvene tako i posledice niskih cena poljoprivrednih proizvoda (odnosi se i na stocare i ratare).
za ovo neko treba debelo da odgovara.
 
Po 100-ti put. Cena u svetu je losa. Ne moze nas kukuruz da kosta vise nego u svetu. Cena kod nas moze biti bolja nego u svetu kad potrose stocari zalihe i pocnu da dokupljuju kukuruz, MEDJUTIM stocni fond je smanjen strahovito i pitanje je koliko ce njima faliti kukruza.
 
Kod Premila se vuce kuruz zadnjih dva meseca,za vasu informaciju,a sta sad izmisljaju i kakvu prevaru ce smisliti,to niko ne zna.
Agrotrading-u je ovih dana vracena barza,kvaran...
 
sad umesto da otvore granice da se izvozi kukuruz i soja,nasa drzava i nas ministar poljoprivrede to nece dozvoliti,vec je napravio previse sr..a i uopste nece dozvoliti da seljak zaradi sad kad moze,nego ce nas naterati na propast,sad ce sje..ti farmere sa tim mikotoksinima u mleku,pa otrovan kukuruz blablabla, traze i najmanju dlaku u jajetu, a pricaju da cemo uvoziti zdravu hranu,epa nemoze to tako, drzava zivi od seljaka i ako on nemoze da zaradi,drzava propada! al sta cemo kad zivimo u drzavi u kojoj vlada komunizam
 
Al ste pretresli ovog Premila.
U Beogradu tih baron prica ima koliko oces, zato sam i lupio ono za Nigeriju u Beogradu, a pojma nemam o coveku.
 
Bavaniste 25din na kamion. DOLOVAC koliko je sad kod vas ?Cuo sam da je u Brestovcu i Crepaji 24din na kamion .
 
Nazad
Vrh