Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Ma svašta se događa.Veliki svinjar prodaje kukuruz MK ,a oni isti odmah papirološki Glencoru.Sve se vozi i skladišti danima negde u Krčedinu.Nisam ni znao da tamo ima neki veliki silosi:sta:.A na berzi recimo čitam da je prodato za celu nedelju samo 89 vagona kukuruza.A ja znam da je samo za jedan dan iz silosa kod mene u selu isporučeno 50 vagona prema Krčedinu,a isporuka je trajala dva dana.Mogu da tvrdim da niko ali ama baš niko ne zna u stvari koliko mi nemamo kukuruza.Pa kad se sad potroši ovaj iz robnih rezervi i lupi država dupetom o ledinu biće nam dobar i Brazilski GMO.

A što se vuče i gde u Ilandži kukuruz?
 
Ma svašta se događa.Veliki svinjar prodaje kukuruz MK ,a oni isti odmah papirološki Glencoru.Sve se vozi i skladišti danima negde u Krčedinu.Nisam ni znao da tamo ima neki veliki silosi:sta:.A na berzi recimo čitam da je prodato za celu nedelju samo 89 vagona kukuruza.A ja znam da je samo za jedan dan iz silosa kod mene u selu isporučeno 50 vagona prema Krčedinu,a isporuka je trajala dva dana.Mogu da tvrdim da niko ali ama baš niko ne zna u stvari koliko mi nemamo kukuruza.Pa kad se sad potroši ovaj iz robnih rezervi i lupi država dupetom o ledinu biće nam dobar i Brazilski GMO



.
Ima i vecih silosa kod nas od Krcedina.Taj silos ili gazda tog silosa je barem bio propao:sta:mom ugovaracu je pre par godina dugovao 650 vagona tako se pricalo
 
Gazda i jeste iz Krčedina, i on je ovašćeni skladištar, al nema tu robe, možda ima to "državne", ali on svoje robe nema... A i dalje je dužan Nikola i tom tvom (Banetu) a i ko zna kome još...
 
Milan mu je zet, a on se zove Premil... Pa ko stoji ili nestoji, neznam, ali znam da je izgubio mnogo koperanata, zato što nije u dogovoreno vreme plaćo obaveza (zato sam i a prestao da radim sa njim), mada bilo je jesenas ljudi koji su mu nosili, i prodavali robnim rezervama po 29.70, i dobijali posle par dana pare... A bogami bio je on u lovu na raznim kontinentima...
 
Gazda je pasionirani lovac, mozda je navodno "bio u Nigeriji"-krio se.A lako moguce da je bio stvarno.
Iza njega stoji neko mnoooogo krupan iz Bg. A iza tog iz Bg, verovatno neko jos krupniji!
 
Ako je taj čovek na koga mislim, nije šala.Ja ga znam iz druge priče.Kolekcija od 60-70 lovačkih pušaka, trofejna soba 100+ kvadrata, lovovi po exkluzivnim lovištima.....to košta sila novaca.Eto gde su ti kukuruzi završili.Još su mu namestili da ulovi srndaća čiji je trofej svetski rekord.
 
Kakav si problem imao sa Mitrovicem?Inace Premil je pred kraj radio ko Dafina :osmeh: Davao dinar vise.Ljudi pohlepni,nije im bilo sumnjivo,pa ostali bez para.Kod mene ima dosta otkupljivaca i uglavnom bude razlika oko 30 para i stalno se vrti u krug,koji najvise placa.Sto bi reklo dogovor izmedju njih.
 
Ajde da se i ja pohvalim, da sam imao kukuruz kod dotičnog Premila, naplatio sam ga jesenas preko robnih rezervi, i prošao extra, ali sam se bogme načekao od leta, kada sam inače hteo da ga naplatim. To je bio kukuruz od 2011, ali pošto mi nije platio do tada, dao mi je svu količinu (za rod 2012) u robne rezerve. Prema meni je čovek ispao OK, ako sam već čekao pare, i sekirao se, to je nadoknadio cenom, a tako slično je bilo i 2011, malo sam ga sačekao za pare, a on mi je nadoknadio boljom cenom. Prošle jeseni mu nisam vozio, jer mi do tada nije bio izplatio taj iz 2011, i dobro me uplašio.
 
Nazad
Vrh