Traktorska sedišta

Ovakva sedista se i dan dans prodaju , ato ko kako sedi u traktoru to je personalna stvar. Zato i postoje razna sedista za svaki ukus i za svaku potrebu. Tako pistoje i razni proizvodjaci i razni kvaliteti.
 
Da se pohvalim. Danas sam pazario sediste za Vladimirca. Sediste je nemacko slinuto sa MAN-a. U dosta dobrom je stanju. Mehanizam amortizacije je mehanicki i ispravan je. evo i slika:

scaled.php


scaled.php




scaled.php
 
Drugari ako ubacujete sedista u traktore gledajte da budu sa amortizerima a ne da budu fiksna kad ih namontirate.prosle godine kada sam tanjirao sa 1221.3 ,ja potanjirao oko 5 lanaca i pocnem nesto da cackam sediste i ono mi otkaze, samo je propalo od jednom.Taj dan sam tanirao ceo dan ali sutradan nisam mogao da idem ,a ni da sedim koliko su me bolela ledja i zadnjica .I zato kada ubacujete sedista u traktore gledajte da budu sto bolja i da sto mekse rade,ali nikako fiksna ili ce te proci kao ja
 
Ako ne nadjem mehanicko s amortizerima, onda cu morati ovo sa jastukom ugradjivati u rusa, pa imam neke dileme:

-kad upalim traktor, da li pre voznje moram da cekam neko vreme dok kompresor ne naduva jastuk ili ne? Hoce li se jastuk ostetiti ako se vozi traktor sa ispumpanim jastukom ? Dal je bolje onda da se napravi nekakav fizicki granicnik koji nece dozvoliti da sediste padne skroz na dole i osteti jastuk, dok se jastuk ne naduva(npr u narednih 200-300m)?
-Odakle da uzmem dovod vazduha sa kompresora, s obzirom da su mi izvodi nazad zauzeti zbog kocenja prikolice?
 
Farmer nemoraš da čekaš da se naduva jastuk možeš slobodno krenuti naduvaće se on u toku vožnje, ima u jastuku graničnik koji nedozvoljava oštećenje jastuka " na prazno", a treba ti stalni vazduh i možeš ga uzeti sa boce ili sa nekog creva posle boce, stavi onu "T" račvu i prikači sedište.
 
Da li je mnogo 200 e za sediste vazdusno skinuto s man kamiona? Nudi neki lik u oglasima. Na otpadima nisam uspeo da pronadjem ništa...
 
Ja kupio na otpadu pre neki dan hidraulicno sediste sa kamiona...na kilo mi covek prodao-oko 1200 dinara me izaslo.
 
Da li je neko skoro kupovao Gramerova sedista? Kako se odprilike krecu cene. Ja bih stavljao u IMT 539, pa me i to interesuje, da li ima mesta, i kako se sedi, da nije jako visoko...

- - - - - - - - - -

http://www.husqvarna.com/rs/landscape-and-groundcare/accessories/product-accessories/oprema-za-rajdere/grammer-sediste-primo/

Sad sam dosao iz ducana...Ovo sediste je 109000 + 32000 nasloni opciono!
 
ja sam imao slicnu dilemu zimus, al nikako da me put nanese u tom pravcu, pa sam uzeo neko polovno iz skanije tipa "air max". U setvospremiranju mi se pokazalo sasvim ok, al konacni sud dace oranje,Jedino sto bih trebao odraditi da dodam jos jednu bocu, jer iskljucujem kompresor. Nesto mi nelezi taj zvuk prefinjene ruske tehnike .
 
ja sam imao slicnu dilemu zimus, al nikako da me put nanese u tom pravcu, pa sam uzeo neko polovno iz skanije tipa "air max". U setvospremiranju mi se pokazalo sasvim ok, al konacni sud dace oranje,Jedino sto bih trebao odraditi da dodam jos jednu bocu, jer iskljucujem kompresor. Nesto mi nelezi taj zvuk prefinjene ruske tehnike .

Kako si to resio da kompresor ne radi stalno? Koliko cesto ga treba ukljucivati i na koliko dugo?
 
Kako si to resio da kompresor ne radi stalno? Koliko cesto ga treba ukljucivati i na koliko dugo?
Nisam naveo,mtz 82 ima polugu za ukljucenje-isklucenje komresora.Sediste pocinje raditi na nekih 7bara (za bekon klasu), kada predje 8 isklucim ga i drzi par sati zavisno od uslova rada.Transport po putu verujem da bi moglo 6-7sati,dok sam u setvospremiranju dopunjavao na svakih 4-5kj, a vreme ''punjenja'', od stanja komprsora.Kod mene par minuta na leru.Ovo je sve sa jednom bocom. Ovih dana ubacujem jos jednu.
 
Poslednja izmena:
Ostali smo bez texta zbog cene,a bez njega cemo ostati bez bubrega (stariji Rusevi)
 
Nazad
Vrh