Traktorska sedišta

Nisam naveo,mtz 82 ima polugu za ukljucenje-isklucenje komresora.Sediste pocinje raditi na nekih 7bara (za bekon klasu), kada predje 8 isklucim ga i drzi par sati zavisno od uslova rada.Transport po putu verujem da bi moglo 6-7sati,dok sam u setvospremiranju dopunjavao na svakih 4-5kj, a vreme ''punjenja'', od stanja komprsora.Kod mene par minuta na leru.Ovo je sve sa jednom bocom. Ovih dana ubacujem jos jednu.
a zbog cega gasite kompresor na traktoru?
 
Sta mislite o ovako necem da se ubaci u rusa? kako izvesti vazduh tj sa cega?

slika084z.jpg

slika087.jpg

Valjda bi dobio bar pola za novi ruski takozvani gramer samo pitanje sad kako staviti,na drugom traktoru de je vazdusno sediste ima neka struja i kao neka flasica,e sad jel moguce da dobije od te struje vazduha ili ne znam nisam pametan.
 
Valjda bi trebalo da ima svoj kompresorcic koji se spaja na struju,e sad mozda je ko prije tebe to skinuo
 
Ma ne znam sta je ali radi,npr ima prekidac i kad se ugasi ode vazduh,e sad da nije neki ventil ili slicno,ali ajd to sad manje vise,ali jel svako sediste to mora imati ili ne? jer ne znam kako sad ovom napraviti da dobija vazduh :/
 
Takođe sam nabavio isto sedište kao Igorovo.Nije u takvom stanju ali ima sve.Ne znam šta je šta pošto su sva creva isečena i sajle pokidane.Mastan je ceo mehanizam pa mi se čini i da curi na nekom mestu.Da li se ovakva sedišta povezuju samo na bocu sa vazduhom ili moraju i sa nekom posudom sa uljem?
 
Ma ima kompresor traktor je 2011 godiste ima onaj prokleti ruski gramer koje nista ne valja,Da znam da ide na tu cevcicu vazduh,samo se mislim jos odakle bi mogao da ga dovucem i sa cega reducirati na tako tanku cevcicu?
Iskreno nisam kupio jos ovo sediste ali se mislim.
 
vazduh moze da se uzme odande de se kaci manometar za p.vazduha treba samo jedna T racva i crevo.Ima covek donosi u bubanj potoku a mislim da dolazi i u rumu (sve sto se tice pneumatike za kamione)samo treba da izmerite navoj na instalaciji traktora i debljinu creva na sedistu
 
dobra ideja inace ono crevo ima spojke koje idu na krajevima nema nikakvog stezanja bukvalno samo zavuces crevo lako se montira
 
Matiću to je najverovatnije bio loš kompresor pa duvao ulje u instalaciju, nije imao sušač, a te sajlice su od tih ručica za podešavanje.
Igore možeš i probati sa crevom za duvanje guma da li radi i kako, a vazduh mora biti stalni. ako su plastična creva možeš iskombinovati sa plastičnim "T" reducirom koji ti odgovara prečniku creva, ako je metalna cev probuši jednu rupu i zavari jednu riblju kost, navuci plastično crevo i spoji sa sedištem.
 
Videcu trebo bi svakako da skinem tapacirung zbog nekog ventila da ga nastelujem pa cu pogledati kako je,zapravo sad se mislim on ima na kompresoru elektronski pipak sa strujom i tako meri pritisak na boci a nema neki poseban manometar,steta..
Ako je neko stavljao vazdusno sediste na rusa bio bih zahvalan da nam opise kako je to uradio ujedno i naku sliku da nabaci.
 
čitam o tim vazdušnim sicevima i nešta mi nije jasno.Jel nebi trebao u tom jastuku pritisak da bude konstantno i kad je traktor ugašen nego da svaki put kad se pali nabija pritisak u njega.
 
Nazad
Vrh