Traktorska sedišta

Kamionsko vazdušno sedište mora imati dotok stalnog vazduha (crevi f6mm)jer automatski održava visinu preko ventila za regulaciju,Kada nema opterećenja odmah pada u donji položaj radi lakšeg ulaska,kada sedneš ono se diže na zadatu visinu ako pritiskaš na dole ono pruža otpor a ako ustaješ ono ostaje i teži da pada.Taj ventil je osetljiv plastični i ako ne radi dobro sedište nema nikakvu funkciju.Sedište se nemože jednom naduvati prekinuti dovod stalnog vazduha jer i onda gubi sve funkcije.
 
Za 50 e nemože biti ispravno kamionsko sedište.Najveći problem kod kvalitetnog kamionskog sedišta je naslon koji je zbog udobnosti veoma visok (do vrata vozača) i jako smeta u traktoru.Po meni mnogo bolje i jeftinije je mehaničko kamionsko sedište(agis-ptuj) koje je dosta udobnije od bilo kog traktorskog samo ako u traktoru ima mesta za ugradnju a problem sa naslonom je manji.
 
Steco možda kod vas kada prodajete ne može po toj ceni ali ima gde može.Može u 577 danas je mereno.Ne znam da li ima još sedišta na prodaju.
 
Steco možda kod vas kada prodajete ne može po toj ceni ali ima gde može.Može u 577 danas je mereno.Ne znam da li ima još sedišta na prodaju.
slazem se da za 50e nema ispravno sediste ili ce da selima ili nece valjati sundjeri ili je crkao sistem za vazduh
 
Matiću ,ako ustaneš a sedište se ne spusti onda je to obična klupa ,ako promeniš naslon takođe se gubi funkcija udobnosti kamionskog sedišta.Govorim o sedištima marke ISRI koje se ugrađuje u sve kvalitetnije kamione.Traktorsko vazdušno sedište ne radi na principu održavanja visine nezavisno od težine vozača.Ono ima vazdušni meh koji se duva do određenog pritiska,a amortizeri sprečavaju nagle promene visine.Znači kada u moj traktor sedne dete sedište se i ne pomeri a kada sedem ja(106kg)legne do pola.Kada u kamion stavim isto dete sedište se podigne kao i za mene.Ja govorim o takvim sedištima.
 
Slazem se sa clanovima Goran IHC i Steco. Kada sam trazio sediste za traktor vazdusno ispravno nisam mogao naci ispod 100 eura, a bilo je i skupljih. A tada sam pazario ISRI mehanicko potpuno ispravno, sa grejacima za 4000 din. Mislim da su slike na 4 stranici.
 
mogu se ona porpavitiali tesko se nalaze delovi za njih
jednom sam u bosni nasao na nekom otpadu gomilu sedista pa sam doneo onih ventila i amortizera i uspesno sam ih remotovao
kada bih se odlucio da stavljam sediste iz kamiona u traktor onda bih stavio obicno mehanicko iz fapa 1620 jer ono toliko lepo radi da netreba nista prepravljati na njemu a naslon za ledja je taman da se lepo moze okrenuti i prema nazad
 
Ja sam i napisao da je u traktor ukoliko ima mesta najbolje ugraditi mehaničko kamionsko pogotovo ako se nađe strano iz starijih kamiona.Slabije opremljeni kamioni su imali suvzačko sedište mehaničko i ako takvo nađeš rešio si sedište dok je traktora.
 
za ovakvo sedište na Belarusu daleke 99 godine tata je dao nekih 1200 maraka, a koliko vidim cene ni danas nije nešto opala tu je oko 1000 evrića..
5207f983.jpg


http://www.husqvarna.com/rs/accessories/product-accessories/oprema-za-rajdere/grammer-sediste-primo/
 
Da li neko zna gde mogu naci 2 polovna kamionska vazdusna sedista,netreba mi da imaju nikakvu elektroniku samo vazduh i da su ispravna?
 
Ima raznih cena Gramer sedista , pocev od 300e pa sve do 2500e. E sad ko sta voli. U traktore koji su za nase trziste sigurno da nece oni da ulazu nesto puno . Pa zato stave sediste koje njima odgovara , a ne nama. Zato prilikom kupovine traktora trebalo bi da se u ugovoru precizira tacno sta zelimo, jer fabriku ne kosta nesto preterano puno ta druga koja je 2500e.
 
Ja sam pre dva dana pazario ISRI kamionsko sediste na otpadu za mizerne pare,kao i samo makaze sa oprugom i ublazivacom,neke strane marke(nisam zapamtio ime)slikacu sutra koga zanima...inace je placeno 600 dinara.
 
Nazad
Vrh