Torpedo

Bila je zaščita sa strane dok je bila aksa kroz cijeli traktor a sad treba napraviti novo!
sprednja-hidravlika-in-kardan-foto_11851652_13648854_13661560.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V3DhTs8Tqwg&feature=related[/youtube]

Dali bi ovaj terao tako brzo u malo težoj zemlji. ::namigivanje::

Ali ide svaka mu čast. :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hghlyxWJluQ&feature=related[/youtube]

A ovo već ne valja. :nono: ::lose::
 
zsk3ew.jpg


Evo i da ja malo doprinesem ovoj temi. Ovo je moja duga devetka. 1988 godište , radnih sati nepoznat broj. Imam ga 12 godina, kad sam ga kupio mislio sam drlog pošto je pušio na iberlauf.Od tih 12 godina 8 je radio oko 26 ha zemlje a zadnje 4 godine samo sa njim radim 70 ha zemlje i mali IMT 540 za prskanje i sl. poslove. :cao:
Zaboravio sam da dodam da sam pre dve godine radio menjač (bio rikno konusni i tanjurasti ) pa reko ajde da pretresemo menjač (djelovi oko 2500 eura) a sada ovih dana upravo radim generalno motor ( izgubio pritisak ulja, malo snage) pokupovao sam sve delove i pre jedno 2 sata došao iz Kule gde sam ostavio radilicu, glave i klipnjače na strojnoj obradi. O ovom ulaganju te ceni ću moći kasnije nešto napisati.
 
5kncqe.jpg

Pre tri dana je ovako izgledao
Post je spojen: [time]1296475884[/time]
_________________________________________________
Imam ali sad ne stignem, ovog klinju sa slike moram vozit kod zubara :cao:
33lf59k.jpg
 
Pa glave samo izmena ventila, vođice ventila i sređivanje sedišta ventila :cao:
Worm_ ako mislimo na isto kornjača je verovatno sporohodna ili leva ručka se gurne gore levo (pored rikverca) jesam ove zime sam orao i to 4 brzinom i dvije brazde plug, blokada diferencijala i prednja vuča i jedva, kad me zaustavi ako hoću podići plug iz brazde digne mi prednji kraj Torpeda (strašna godina zemlja vlažna, masna bože sačuvaj)
 
tako je i kod nas
na nekim njivama sam orao sa 4 sporohod samo sto sam vukao 3 brazde i to jedva
pa reko da vidim da li je iko koristio ovaj stepen brzine za oranje
da li je i u sporohodu osetljiv kao u belom zecu tj. radnom hodu ili nije
 
ja sam sa tx cesto orao u cetvrtoj kornjaci,nije problematicna kao beli zec sto se tice izdrzljivosti a na adriatik menjacu nije ni spora previse
 
dragan0611 je napisao(la):
zsk3ew.jpg


Evo i da ja malo doprinesem ovoj temi. Ovo je moja duga devetka. 1988 godište , radnih sati nepoznat broj. Imam ga 12 godina, kad sam ga kupio mislio sam drlog pošto je pušio na iberlauf.Od tih 12 godina 8 je radio oko 26 ha zemlje a zadnje 4 godine samo sa njim radim 70 ha zemlje i mali IMT 540 za prskanje i sl. poslove. :cao:
Zaboravio sam da dodam da sam pre dve godine radio menjač (bio rikno konusni i tanjurasti ) pa reko ajde da pretresemo menjač (djelovi oko 2500 eura) a sada ovih dana upravo radim generalno motor ( izgubio pritisak ulja, malo snage) pokupovao sam sve delove i pre jedno 2 sata došao iz Kule gde sam ostavio radilicu, glave i klipnjače na strojnoj obradi. O ovom ulaganju te ceni ću moći kasnije nešto napisati.
Vidi čaure klackalica takođe,a nije loše otčepiti blok,oprati uljne kanale,mlaznice i čepirati,takođe i radilicu
 
Pa to ako imas nekog znanja, varenje . Možeš sam napravit. Tako i daska isto.
Ali inace se prednja hidraulika kreće polovna oko 1000 eura pa na dalje.
 
Hvala Zrine :D

Nasao sam TD 7506 sa prednjom hidraulikom na prodaju pa da ubedjujem da ga proda bez nje, tj. ako prihvati da znam koliko da mu obaram cenu ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh