Torpedo

Tako je,ima na fabričkom čašica,al',s oproštenjem,**greška ja dajca koji nepali na zez i na -20,ako ima aditiva,pravo ulje,dobar anlaser i napunjen akumulator,to treba na drugi okretaj motora da pali,pogotovo šestak :cao:
Post je spojen: [time]1297283285[/time]
_________________________________________________
A jel ima neko felne 36ice za torpeda?
 
e to sam i ja hteo da kazem :D
ja na mom imam grejac ali nije povezan i nema potrebe za tim
samo kad je dobar akumulator pali ko metak ::traktor1::
kod mene je cak i mali akumulator od 97 A,kao na 539 pa pali bez grejaca :D
 
zanima me,trebao bih kupiti torpedo 6206 generalisan je i cena je 3000e,da li dobar ili los.posto vidim razlicite komentare
 
zavisi za sta hoces da ga koristi
cuo sam da nije los za lakse poslove kao sto je prskanje, spartanje, sejanje
ali za oranje ili tanjiranje ni slucajno
ima jako slab diferencijal i menjac za motor
i cesto crkava
bar su mi tako pricali ljudi koji su radili sa njim
 
to si u pravu
ja bi tamo sa mojim zelenkom mogao i 4 glave plug da vucem :D
a ovde se nekad sa tri mucim
sve zavisi i kako je taj traktor odradjen
mozda ga je samo skarabudzio i ulickao za prodaju
pa da ne bude ono drzi vodu dok majstori odu :cao:
 
traktorist 6206 ce te sluziti kako se budes ophodio prema njemu, ja sa 4506 vucem k-2 i petotonku pobedinu nas traktor radi do besvesti i jako smo zadovoljni. sa 6006 dosta njih radi i te price o propadanju menjaca ne piju vodu ( pa oni imaju lepse menjace nego zastavina vozila ). moj savet ti je da kacis plug od 12 coli dve brazde. koliko 560 nosi veci zahvat ti ces za toliko ici brze po njivi, manje ces opteretiti traktor, smanjiti potrosnju i jako sacuvati traktor. 35 ks po brazdi !
 
mindjusar slazem se da nesto nije u redu ako nepali dobro, ali i postujem kad je sve na svom mestu ! jer zasto cekati treci okretaj mesto zagrejati i upaliti na prvi?
 
Okrim je napisao(la):
Postaviću i u ovoj temi pitanje, da li neko zna ko drži delove za Torpeda (ili Dajca) od 120 konja godina proizvodnje 1971. Jednom mom prijatelju iz okoline Sombora je potrebna leva zadnja "čizma" ili komplet zadnji deo od traktora Torpedo ili Dajc za traktor od 120 KS.

Ako nekog znate, javite mi.
Imam te delove ali od RX-170. Raspitaj se kod majstora, možda bi to odgovaralo. Imam kućište menjača sa obadve trube i poklopcima,
 
@ branko7

To čto sam se raspitivao za delove je bila usluga jednom prijatelju. Dao sam mu neke brojeve telefona i sad se nejavlja, verovatno je nešto našao, a ako zatreba, čućemo se. Hvala ti na obaveštenju. Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
ZORAN.BNS je napisao(la):
Može li neko da mi objasni o grejaču na torpedu 90.Vidim da na njemu ima navoj sa strane i mislim da se sa pumpe dovodi nafta do njega, ali te cevi nema, takvog sam ga i uzeo.Da li još nešto treba osim toga i naravno dovod struje.Kad povučem ručicu za paljenje u prvi položaj struje ima na grejaču :sta:
Nemoj dovod goriva za grejac sa pumpe nego sa rezervara od povratne cevi zato sto sa pumpe je pod stalnim pritiskom.
 
bokib je napisao(la):
mindjusar slazem se da nesto nije u redu ako nepali dobro, ali i postujem kad je sve na svom mestu ! jer zasto cekati treci okretaj mesto zagrejati i upaliti na prvi?
jeste,ali ako je akumulator već dotrajao,možda ako ugreje grejač,neće imati volje da okrene motor
Post je spojen: [time]1297367031[/time]
_________________________________________________
A LJUDI ZAR NIKO NEMA NI PREDSTAVE GDE MOGU NAĆI JEDNU,ILI DVE FELNE 36ICE ZA TORPEDA:haha:?
Sve sam prevrno već, i Sukur,i Mariaša,i Jovu u Neradinu,i Penova u Pločicama,i cige u Vajskoj,i vašar u Rumi i NIŠTA
 
mindjušar je napisao(la):
bokib je napisao(la):
mindjusar slazem se da nesto nije u redu ako nepali dobro, ali i postujem kad je sve na svom mestu ! jer zasto cekati treci okretaj mesto zagrejati i upaliti na prvi?
jeste,ali ako je akumulator već dotrajao,možda ako ugreje grejač,neće imati volje da okrene motor
Post je spojen: [time]1297341831[/time]
_________________________________________________
A LJUDI ZAR NIKO NEMA NI PREDSTAVE GDE MOGU NAĆI JEDNU,ILI DVE FELNE 36ICE ZA TORPEDA:haha:?
Sve sam prevrno već, i Sukur,i Mariaša,i Jovu u Neradinu,i Penova u Pločicama,i cige u Vajskoj,i vašar u Rumi i NIŠTA
Pa koliko struje mislis da odvlaci taj grejac , vise od anasera
 
zanimljiva teorija, samo ako mu grejac odvuce struju onda taj nece okrnuti ni bez grejaca i onda stupa u pomoc dobri komsija !
 
Pa nije više id anlasera,a sigurno nije ni kao sijalica u intrument tabli,pogedaću sutra u radionici imam jedan,doduše od nekadašnjeg IMTa 555,ali verujem da su svi grejači slični potrošači
 
Ako može auto koji ima 4 grejača (Golf, Kadet) da ugreje i da upali sa mnogo manjim akumulatorom, trebalo bi da može i traktor koji ima samo jedan grejač. :sta:
 
možda pomogne , na vladimircu mi grijač (jedan) vuče 30A , radi se o jednom suvom grijaču na usisnoj grani
mokri grijači vjerujem da vuku mnogo manje
 
Nazad
Vrh