Torpedo

Nema na cemu. Ima ovdje na forumu. Par stranica unazad, kako je jedan iz Slovenije stavio prednjih hidraulik. I odlicno je napravio. Na HR forumu je jedan dečko pravio za mtz prednju hidrauliku.

http://img3.imageshack.us/img3/4515/phidr.jpg

Evo slike.

Malo odoše nas dvojica u off topic. Inace sretno u kupnju prednje hidraulike :D
 
4v4v0i.jpg
2vllc8y.jpg

Post je spojen: [time]1297103195[/time]
_________________________________________________
nikola indjija je napisao(la):
Malo jesenjeg majstorisanja
 
Postaviću i u ovoj temi pitanje, da li neko zna ko drži delove za Torpeda (ili Dajca) od 120 konja godina proizvodnje 1971. Jednom mom prijatelju iz okoline Sombora je potrebna leva zadnja "čizma" ili komplet zadnji deo od traktora Torpedo ili Dajc za traktor od 120 KS.

Ako nekog znate, javite mi.
 
Menjac i Hidraulik TORPEDO TD 4806C ( po drugi put ) :)))

Nesto sam se pogubio po forumu i nemogu da nadjem ono sto sam poslao juce, tako da sam resio da pokusam jos jedanred !!!
Moja dva problemcica su:
1.- Imam torpedo 4806c i on mesa ulje iz hidraulika u diferencijal tj. menjac, tako da mi je obavezno dolivanje sa nekih 3-4 litara pre sezone...
2.- A drugi je taj sto mi se cuje jako zujanje u menjacu u prvoj i drugoj brzini ( i cetvrtoj sporoj) na malo vecim opterecenjima....
Ako je neko upoznat sa ovom problematikom, molim za pomoc... Unapred HVALA!!!!
 
Taj što meša,pukla hidraulika,pušta u diferencijal,proveri dali diže nivo-rešenje tečni metal+limeni polopac doferencijala,uzmeš poc.lim za oluke i naoraviš kao dihtung,izbušiš rupe za šrafove samo,garancija 100god.,to je jedino rešenje,zavarivati se nemože,i obavezno pogledaj klip-klipnjaču u hidraulici,a za drugo kad otvoriš videćeš,što pre to bolje,dok ne napravi veće sranje
 
Ili je pukla ploca kao sto kaze kolkega mindjusar ili je otisao razvodni ventil sto je bilo kod mene.Mada je bilo i slucajeva da odu gumice na razvodniku pa preliva u diferencijal.Sto se tice manjaca tesko je reci napamet najbolje da se rastavi pa ce se videti sta je.
 
Može li neko da mi objasni o grejaču na torpedu 90.Vidim da na njemu ima navoj sa strane i mislim da se sa pumpe dovodi nafta do njega, ali te cevi nema, takvog sam ga i uzeo.Da li još nešto treba osim toga i naravno dovod struje.Kad povučem ručicu za paljenje u prvi položaj struje ima na grejaču :sta:
 
ZORAN.BNS je napisao(la):
Može li neko da mi objasni o grejaču na torpedu 90.Vidim da na njemu ima navoj sa strane i mislim da se sa pumpe dovodi nafta do njega, ali te cevi nema, takvog sam ga i uzeo.Da li još nešto treba osim toga i naravno dovod struje.Kad povučem ručicu za paljenje u prvi položaj struje ima na grejaču :sta:
Verovatno sa preliva dizni
 
ovo za grijač na 90ki

ide ti nafta nakon ac pumpe (prije bosch pumpe, tako da je pod tlakom) na elektromagnetski ventil koji se nalazi na limu ispred prednje glave tj. između glave i kompresora, i tek nakon njega na grijač. Samo ti je elektromagnetski ventil malo skup
Post je spojen: [time]среда, 09. фебруар 2011. 13:34:39 CST[/time]
_________________________________________________
dragan0611 je napisao(la):
5kncqe.jpg

Pre tri dana je ovako izgledao
Post je spojen: [time]недеља, 30. јануар 2011. 23:11:24 CST[/time]
_________________________________________________
Imam ali sad ne stignem, ovog klinju sa slike moram vozit kod zubara :cao:
33lf59k.jpg


poderane ti pikse na prednjim rukavcima... a i spona ti je smotana nece ti derat gume jednako
 
zorane trebao bi da imas jednu casicu u koju dolazi gorivo sa povrata tj. sa dizni i odatle na grejac casica je mozda zapremine jedan deci
 
Nazad
Vrh