Torpedo

Rucka obicno ne sluzi nicemu jer je iskljucena u vecini slucajeva. Ako je ispravna sluzi kada kardan radi zakrenes u jednu stranu i iskljucis totalno podizanje poluga da ne bi slomio kardan. :nono: Za GM-a moj traktor je 89 god. Pa sada im je cena od 6000 do 9000 E, u zavisnosti kakav je.
 
Kada vec pricate o hidraulici imam jedno pitanje. Naime procitao sam da se za oranje mala rucica hidraulika postavlja u gornji polozaj "Z", klatno davaca snage (ono zasta se kaci toplink) oslobodi tj. odblokira i na taj nacin se dobija regulacija vucne snage (mislim da se tada hidraulik veoma slicno ponasa kao na imt traktorima). Kada sam to ispricao stricu koji ima Torpeda 45 (jedini Torpedo u selu), i uvek radi sa malom rucicom hidraulika postavljenom u "L" on mi je rekao da kada prebaci na "Z" hidraulika nece da dize, da li je kod njega to neispravno ili :sta:
 
verovatno nije nastelovano ili je pukla neka cev unutra ispod sedista tacno da treba rucica
treba da bude u gornjem polozaju i onda ima plivajuci polozaj ne bas kao kod IMT-a ali ipk
dobro radi
ZA gm menjaci imaju problema malo zato sto su radili u zadrugama tako da su ih unistavali svakakvi
vozaci ali resava se jednostavno kod Kostadinovica ima delova i nisu skupi 220e konusni-tanjirasti
130e hidrulicna pumpa zupcanici oko 20e tako kad ga sredis jednom nezna da zakaze
 
@ dikula
Komsija moze koja slika 90-ke? I naravno kontakt tog coveka sto ih sredjuje, makar na pp.
Hvala. :ppozdrav:
 
NIDŽA je napisao(la):
@ dikula
Komsija moze koja slika 90-ke? I naravno kontakt tog coveka sto ih sredjuje, makar na pp.
Hvala. :ppozdrav:
Slike ce biti na prolece, jer je traktor jos kod njega, nisam hteo da ga teram po ovom hladnom pa sa ga ostavio kod njega u garazi. a broj cu ti poslati
 
добро звучи то са ''комшијом'' из Бајмока! видећу на пролеће, можда се и поновим :bravo:
 
Šta je torpedaši nešto ste se ućutili, nema ništa novo.Imam jedan problem sa felnama. Ja sam na 560 stavio felne od Torpeda- uske i stalno mi pucaju oko brezona,Ja zavarim ono pukne pored i jednu sam čak i menjao-samo srce. e sad kad sam uzeo torpeda juče primetim na jednom mestu od brezona prema sredini pukla. Doduše stara je pukotina a ja nisam video do sada, Zna li neko zbog čega se to dešava i da li nje to samo kod mene. :sta:
 
pokusaj pomoći Zoranu i ja sam na moj 560 stavio takve felge ali nemam nikakvih problema moras staviti i nove matice upustene ili ravne sa feder platnama konusne da bi drzale felgu u centru ja sa mojim nosim prskalicu rau 700 litara vec 5godina :bravo:
 
savke je napisao(la):
pokusaj pomoći Zoranu i ja sam na moj 560 stavio takve felge ali nemam nikakvih problema moras staviti i nove matice upustene ili ravne sa feder platnama konusne da bi drzale felgu u centru ja sa mojim nosim prskalicu rau 700 litara vec 5godina :bravo:
Stavio sam nove matice sa feder platnama kad sam menjao. Prvo mi je pucalo na levom točku pa sam promeno srce felne i sad mi puica na desnom. To na IMT mogu i da razumem, nije orginal, ali zašto i na devedesetki :sta:
 
Da li ima ko katalog rezervnih delova (radionicko upustvo) ili sto ste dobijali uz nove traktore knjige koje ulje u motor u defrencijal i hidrauliku za RX170:haha: :sta: :ppozdrav:
3026kow.jpg
 
Ono kardansko vratilo za prednju hidrauliku uopšte nije naivno.Tu se veoma lako može stradati.Ja to ne bih tako stavio sa strane ,a da nema oplatu celom dužinom, ni za živu glavu.Pazite se ljudi ,život je samo jedan.
 
da to sam i ja pito da li ima kakvu zastitu jer ni meni se nije svidilo sto nema zastitu,jer svakakve i cudne nekad ne zamislive nezgode se dese
 
savke je napisao(la):
Da li ima ko katalog rezervnih delova (radionicko upustvo) ili sto ste dobijali uz nove traktore knjige koje ulje u motor u defrencijal i hidrauliku za RX170:haha: :sta: :ppozdrav:
3026kow.jpg
U motor ja sipam neko od kvalitetnijih ulja 15w-40 i nemam problema. U menjač ide traktol 80 pošto pošto to ulje koristi i za hidrauliku.
 
Nazad
Vrh