Tanjirače

Колико истањираш површине годишње ?
 
Zdravo svima imam problem sa adutovom tanjiracom 28 diska, nece da se spusti skroz do cega moze biti problem, rezervoar je pun ulja nigde ne curi, problem je sto ne vraca klip skroz do kraja, sta moze biti u pitanju
 
Proveri i ženske na traktoru. Mada može biti i razvodnik za hidrauliku u pitanju. Pre neki dan zamalo da rastavim cilindar cisterne za osoku. Krene klip ali ubrzo stane. Mislio sam da je nešto zapeklo,korodiralo.... Nije stara cisterna ali nzm šta bi drugo moglo biti. I onda se setim da na petoletkinom razvodniku ima mala ručica koja određuje da li će razvodnik biti jednosmeran ili dvosmeran. Naravno to je bilo u pitanju.
Sad sam se setio... da nije mehanička blokada na tanjirači u pitanju?
 
Oni većinom stavljaju cilindar sa iglicom i imaš limić na klipu koja ograničava hod klipa mi smo to skinuli i više ne pravi problem.
kod mene je fazon da nece ni da dodirne tu iglu nego samo podigne tockove taman toliko da se celo vreme kotrljaju na zemlji zajedno sa diskovima, ovo je meni prvi put da koristim vucenu tanjiracu , mislio sam da je caka u toj igli ali kad bolje pogledam klip nece da se uvuce do kraja pa ni do igle kako sam napomenuo, ostalo mi je da proverim jedino ako nije do traktora da probam consumovu tanjiracu da zakacim i da je spustim i dignem , do sada su oba razvodnika radila kako treba, creva nisu ostecenja niti im fale gumice na krajevima , ja sumnjam u muski kraj creva na tanjiraci jer ne izbaci tu iglu do kraja nego ostane na pola puta, porbao sam i sa dajcem od 75ks idalje isti fazon je bio nije odigla tockove, bivsi vlasnik je dosao sa basakom od 130 konja i digao je ocas posla, tako da sumnjam da je muski izvod hidraulike od tanjirace...
 
Proveri i ženske na traktoru. Mada može biti i razvodnik za hidrauliku u pitanju. Pre neki dan zamalo da rastavim cilindar cisterne za osoku. Krene klip ali ubrzo stane. Mislio sam da je nešto zapeklo,korodiralo.... Nije stara cisterna ali nzm šta bi drugo moglo biti. I onda se setim da na petoletkinom razvodniku ima mala ručica koja određuje da li će razvodnik biti jednosmeran ili dvosmeran. Naravno to je bilo u pitanju.
Sad sam se setio... da nije mehanička blokada na tanjirači u pitanju?
koji je traktor u pitanju?
 
HATAT+Ozdoken kratka,nosena tanjiraca :)
fff492dd8afdcdd6e68b3d743537fc6e.jpg
c34805a9e5fbe3ffa95e65a115876446.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Štapovi suncokreta prave optičku varku, deluju da ima mase a ustvari nije baš tako.
Ono što se vidi na snimku deluje OK.
 
Znači da ne verujemo svojim očima kolko štapova ima. Sve je to optička varka. Stvarno ne mogu da te razumem. Pa ja ove godine sam imao problema sa vučnom MBV . Prešao sam i po širini i dužini i jedva sam dobio kolko tolko da posejem . A komšija pored mene tanjira sa nekom češkom nošenom tanjiračom prvi prohod i nema više stapova. Crna zemlja ostala.
 
Nema kilograma, malo bi dobio mase kada bi svu skupio i sabio u celinu, sve je to sunđerasta struktura.
Razumećeš ako znaš šta je optička varka.
To je moje mišljenje.
 
Tacnu tezinu neznam dok nebi pogledao na plocici ako pise. Uglavnom sa case 5140 , nekad sa mf 3645 . Nemaju nikakve probleme taman . Tu je za traktore 100 injak ks do 120 i tezine bar 4.5t jos bolje sa malo tegova naprijed .
 
Nazad
Vrh